piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

Rozdają kilometry za wierność

Dodano: 21 lutego 2006, 20:35

Rekordziści to uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. ONZ w Biłgoraju, którzy w zeszłym roku z miejscowym PKS przejechali 9 tys. 667 kilometrów. W nagrodę, za darmo pokonają ich jeszcze 500, a na kolejne wycieczki dostaną od biłgorajskiego przewoźnika 20-procentowy rabat.

Problemu z osiągnięciem takiego wyniku nie było. W tej szkole, na edukację w tzw. terenie, kładzie się duży nacisk. Realizowany jest tu m.in. projekt Dziedzictwo Kultury, w ramach którego uczniowie mieli już okazję obejrzeć m.in. Kraków, Oświęcim czy Zamość. – Jeździmy dużo. Do teatru do Krakowa i Warszawy, czy na pokazy fizyczne do Lublina. Każda klasa trzy razy w roku ma zorganizowaną wycieczkę – wyjaśnia Barbara Chołyst, wicedyrektor ZSO im. ONZ.
Dlaczego wybierają PKS? – Bo to jest przewoźnik najtańszy, kierowcy są życzliwi, a ich autobusy się nie psują – odpowiada Chołyst. – Nigdy nie mieliśmy z PKS żadnych problemów. Nawet jak zorganizowaliśmy wycieczkę w ostatniej chwili, zawsze dla nas znalazł się autobus. – Kiedyś korzystaliśmy z usług innych przewoźników i bywało różnie. Ważne jest także to, że kierowcy PKS są zawsze punktualni – dodaje Zbigniew Woźny, szef Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, który z 9 tys. 246 km uplasował się tuż za liceum.
Zadowoleni są też szefowie PKS w Biłgoraju. – Dziękuję, że z nami jesteście. Dzięki wam przeżyliśmy ubiegły rok, a przyznam, że było ciężko. Ceny paliw do tej pory spędzają nam sen z powiek – stwierdził dyrektor PKS Józef Chimczuk, otwierając doroczną uroczystość wręczenia kart stałego klienta. Takie wyróżnienia, uprawniające do zniżek przy korzystaniu z usług przewoźnika trafiły do samorządów, szkół, klubów sportowych i prywatnych firm powiatu biłgorajskiego. Najlepsi mogli liczyć także na gratisy. ZSO im. ONZ ma do wykorzystania 500, OSiR 300, a Gimnazjum nr 2, które z 7 tys. 531 km zajęło trzecią lokatę – 150 darmowych kilometrów do przejechania.
A jak o swoich klientów zabiegają inni przewoźnicy w regionie? – Nie mamy żadnych specjalnych kart, ani z góry ustalonych upustów. Z najlepszymi klientami dogadujemy się indywidualnie – mówi Krzysztof Ziemiński z zamojskiej Autonaprawy. – Spisaliśmy porozumienie z 15 szkołami, którym udzielamy 5-proc. rabatu na nasze usługi – opowiada Jan Mazurek, kierownik działu przewozów PKS w Hrubieszowie. – Poza tym szkole, która pojedzie naszymi autokarami na 10 wycieczek, jedenastą, jednodniową, gwarantujemy gratis. Odległość w takim przypadku nie ma znaczenia.
Hrubieszowski przewoźnik stara się zyskać klientów także przez 50-procentowy rabat na przejazdy kursowe dla grup zorganizowanych (minimum 5 osób), a także 80-procentowe zniżki dla uczniów, którzy w czasie wakacji zdecydują się wykupić bilety miesięczne.Julia Okon, (ak)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!