piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Ruszają na ratunek

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2001, 15:41

Podczas zaplanowanego na jutro posiedzenia Rady Społecznej SP ZOZ w Biłgoraju dyrekcja placówki oficjalnie zaprezentuje przygotowany program naprawczy, który ma pozwolić wyjść służbie zdrowia z finansowej zapaści. Wiadomo również, że w przyszłym roku szpital zyska kosztowny, ale bardzo nowoczesny sprzęt medyczny, dzięki czemu będzie w stanie konkurować z innymi ośrodkami służby zdrowia w regionie.

Mimo tego, że sytuacja biłgorajskiego szpitala nadal jest zła, ostatnio coś zaczęło się dziać i można mieć nadzieję, że cała sprawa pójdzie w dobrym kierunku. Najistotniejszy wydaje się w tej chwili, przygotowany przez dyrekcję ZOZ, plan naprawczy. Jego założenia, ku zadowoleniu radnych powiatowych stale domagających się przedstawienia konkretnych rozwiązań, zostaną przedstawione w środę, podczas posiedzenia Rady Społecznej szpitala. Radni obawiają się jednak, że w programie znajdzie się punkt redukujący liczbę personelu. - Nie można zwalniać ludzi, to nie tędy droga - apeluje radny Mieczysław Ostrowski, zapowiadając, że na posiedzeniu stawi się prawnikami.
Krystalizuje się także sprawa planowanego od dawna zakupu laparoskopu dla placówki. Urządzenie warte około 250 tys. zł. pojawi się w szpitalu najprawdopodobniej w przyszłym roku. Koszty pokryje starostwo powiatowe, a być może także wchodzące w skład powiatu gminy. - To urządzenie kupimy na pewno. W tym roku już nie, ale być może już w lutym przyszłego roku - mówi wicestarosta biłgorajski Marian Mazurek. Okazuje się, że laparoskop jest szpitalowi niezbędny zarówno ze względów medycznych, jak i… ekonomicznych. Te pierwsze pozwolą na przeprowadzanie zabiegów metodą małoinwazyjną, skracając czas pobytu w szpitalu nawet do jednego dnia. Te drugie to zwiększony zakres i lepsza jakość usług, a co za tym idzie przyciągnięcie pacjenta, za którym - jak się często słyszy - mają iść pieniądze z Kasy Chorych. Konkurencyjność biłgorajskiego szpitala wobec innych placówek może się okazać jednym z ważniejszych sposobów na poprawę jego trudnej sytuacji.
Jeśli laparoskop znajdzie się w szpitalu, prawdopodobnie będzie pracował już od pierwszego dnia, a to za przyczyną Cezarego Mirosława, nowego ordynatora chirurgii. - W dzisiejszych czasach chirurg nie może polegać jedynie na doświadczeniu i intuicji. Musi mieć do dyspozycji odpowiedni sprzęt diagnostyczny i zabiegowy - mówi Cezary Mirosław. Biłgorajscy chirurdzy to lekarze w wieloletnim doświadczeniem, którzy - zdaniem ordynatora - dysponując nowoczesnym sprzętem, mogliby wykonywać wiele różnych zabiegów, skutecznie konkurując z innymi placówkami w regionie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!