sobota, 20 stycznia 2018 r.

Zamość

Ruszają za rok

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 marca 2007, 16:18
Autor: Bogdan Nowak

Ponad 6 mln zł pochłonie modernizacja i rozbudowa ZDK. Przebudowana zostanie scena i sala teatralna,

powstaną dwa dodatkowe skrzydła oraz m.in. arkadowe podcienia. Budynek stanie się nowoczesny, przestronny i schludny.

- Zamość od dawna zasługuje na centrum kulturalne z prawdziwego zdarzenia - cieszy się Stanisław Rudy, dyrektor ZDK. - Koncepcja rozbudowy i modernizacji jest już gotowa. Teraz przygotowana jest dokumentacja techniczna. Mam nadzieję, że roboty ruszą w przyszłym roku.
Budynek, w którym mieści się dom kultury, dawno przestał, niestety, spełniać obowiązujące standardy. Sala teatralna i scena przypominają klimat świetlic zakładowych z czasów PRL. Scena jest ciasna i niefunkcjonalna, a korytarze i pomieszczenia socjalne obskurne.
Ponadto ściany zaczynają osiadać, a tynk spadać. Na szczęście, to się niebawem zmieni. Plany są imponujące.

- Nasza scena zostanie wzbogacona m.in. o specjalne windy, zapadnie i dodatkowe kurtyny, nowe fotele na widowni będą ina-czej rozmieszczone oraz zostanie dobudowany balkon - tłumaczy dyrektor Rudy. - Wnętrze sali zostanie w całości odnowione. Założona będzie także wentylacja. Chcemy, by mogły tam występować teatry, operetki i m.in. orkiestry. Teraz to trudne... To dla miasta wielka sprawa.
Sala widowiskowa to jednak dopiero początek. Do ZDK zostaną dobudowane dwa tzw. skrzydła, w których będą się mieścić m.in. sale ćwiczeń dla zespołów tanecznych, magazyny i zaplecza. Przy ścianie frontowej powstaną podcienia. Będą też m.in. nowe toalety, szatnie i parkingi. ZDK zostanie także porządnie ocieplone.
- Koszt tej inwestycji to ok. 6 mln zł - mówi dyrektor Rudy. - Część tych pieniędzy już zarezerwowano w miejskim budżecie, resztę dostaniemy m.in. z Unii Europejskiej. Chcemy, aby ZDK w przyszłości rozszerzył swoją działalność. Będą mogły tu znaleźć schronienie m.in. nowe grupy teatralne. Na czas remontu i rozbudowy placówka nie zostanie zamknięta. Prace będą prowadzone etapami. To uciążliwe, ale jestem pewien, że sobie poradzimy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!