Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 stycznia 2012 r.
11:52
Edytuj ten wpis

Sąd ukarał pieszego grzywną, choć to on ucierpiał w wypadku

0 6 A A
Do tej pory odczuwam skutki potrącenia: drętwieje mi ręka, boję się przechodzić obok samochodów – ni
Do tej pory odczuwam skutki potrącenia: drętwieje mi ręka, boję się przechodzić obok samochodów – ni

Za to, że nie korzystał z pobocza ma zapłacić grzywnę w wysokości… 50 złotych. – Gdybym zawinił, to bym zapłacił za swoją głupotę nawet 5 tys. złotych, ale gdy potrącił mnie samochód byłem na poboczu – przekonuje pan Krzysztof i zapowiada apelację.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyrok w hrubieszowskim sądzie zapadł w czwartek.

– Na 100 proc. szedłem poboczem i nie wiem, dlaczego sąd przyjął, że było inaczej – żali się 36-latek. – Mógłbym zapłacić 50 zł grzywny i byłoby po sprawie. Nie musiałbym dalej przyjeżdżać z Rzeszowa na rozprawy, ale nie odpuszczę, bo jestem niewinny, a wyrok jest dla mnie krzywdzący.

Przypomnijmy. Do kolizji doszło 23 grudnia 2010 r. ok. godz. 9 w Świerszczowie. Kierowca cinquecento podczas wyprzedzania ciężarówki wpadł w poślizg i prawym bokiem potrącił idącego prawidłową stroną pieszego.

To był pan Krzysztof. Poszkodowany zapamiętał, że po kolizji zatrzymał się przy nim jadący z naprzeciwka samochód osobowy, a podróżująca nim kobieta udzieliła mu pomocy i zadzwoniła po karetkę. Dwa dni spędził w szpitalu. Zarówno on, jak i sprawca kolizji byli trzeźwi.

Za popełnione wykroczenie – wyrokiem nakazowym – sąd ukarał kierowcę grzywną w wysokości 650 zł.

Ale kara nie ominęła też pieszego. Pan Krzysztof w takim samym trybie został skazany na 200 zł grzywny za to, że "nie zastosował się do obowiązku korzystania z pobocza”, czym utrudniał ruch na drodze publicznej kierującemu cinquecento.

– Ale ja znajdowałem się na poboczu, dwa razy wyszedłem tylko na drogę, gdy musiałem ominąć przeszkody – opowiadał nam rzeszowianin, który wyraził sprzeciw, dlatego sprawa była rozpatrywana w normalnym trybie.

Według niego, sprawca kolizji podczas wyprzedzania ciężarówki zauważył jadący z naprzeciwka samochód i zaczął gwałtownie hamować, a że jechał na letnich oponach, wpadł w poślizg.

Podczas procesu panu Krzysztofowi bardzo zależało na przesłuchaniu kobiety, która udzieliła mu pierwszej pomocy. Ale jej zeznania nie wniosły nic nowego do sprawy: nie była w stanie precyzyjnie podać, czy pieszy znajdował się na jezdni czy na poboczu.

Ma żal do sądu, że nie przydzielono mu obrońcy z urzędu. – Wtedy by mi podpowiedział, żeby być precyzyjnym przy składaniu zeznań, bo ja nie jestem prawnikiem – opowiada nasz rozmówca. – Na początku mówiłem, że szedłem lewą, czyli prawidłową stroną jezdni. Nie doprecyzowałem, że chodziło mi o pobocze, co później wytknął mi sąd.

Wyrok nie jest prawomocny.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anonim / 21 stycznia 2012 o 19:30
Rzeczywiscie absurd w hrubieszowskim sadzie jesli gosciu wpadl w poslizg to ewidentna jego wina,czemu sad wypiera sie, czy naprawde jest taki malo doswiadczony??? jesli gosc zostal uderzony od tylu to nie ma wplywu co sie dzieje za jego plecami,samo slowo w poslizg oraz opony letnie. ludzie obudzcie sie to jakis cyrk by wrabiac ludzi poszkodowanych malo ze ktos ucierpial to jest kpina by sobie robic zarty z kogos,to tylko w polsce takie numery. ADWOKACI RADCY PRAWNI pomozcie temu czlowiekowi nie moze tak byc.Badzmy ludzmi z sercem i ludzmi sumienia sam zrobie tylko by moc temu gosciowi pomoc chociaz nie jestem prawnikiem ale z kontaktuje sie z nim by porozmawiac.pozdrawiam
Rzeczywiscie absurd w hrubieszowskim sadzie jesli gosciu wpadl w poslizg to ewidentna jego wina,czemu sad wypiera sie, czy naprawde jest taki malo doswiadczony??? jesli gosc zostal uderzony od tylu to nie ma wplywu co sie dzieje za jego plecami,samo slowo w poslizg oraz opony letnie. ludzie obudzcie sie to jakis cyrk by wrabiac ludzi poszkodowanych malo ze ktos ucierpial to jest kpina by sobie robic zarty z kogos,to tylko w polsce takie numery. ADWOKACI RADCY PRAWNI pomozcie temu czlowiekowi nie moze tak byc.Badzmy ludzmi z sercem i ... rozwiń
Avatar
Julek / 20 stycznia 2012 o 22:24
To ty w Sądzie myślałeś, że znajdziesz sprawiedliwość ? Gdybyś wiedział jakie jaja w Sądzie w Kraśniku się dzieją ! Ale to chyba standard, zwłaszcza, w takich małych zaściankach !
Avatar
Sebek / 20 stycznia 2012 o 19:25
Najlepsze usługi naprawy samochodów są w Hrubieszowie i Teptiukowie!
Avatar
------ / 20 stycznia 2012 o 14:17
i bardzo dobrze! piesi zapominaja ze jak nie ma chodnika maja leźć poboczem, a jak już lezą drgoą to maja obowiązek zejść i nie utrudniać ruchu !
przy okazji pozdrawiam DEB ILI , którzy około 16.30 na przejściu ul. Lipowa lawirując w korku wtargneli na przejscie wprost pod nadjeżdżający trojelbus linii 158 ! Kierowca bardzo gwałtownie zahamował i cudem mu sie to udało bo waruki były fatalne. Wszcy którzy stali o mało się nie poprzewracali. i gdyby coś mi się stało to dążyłabym do znależienia tych świetych bezmyślnych krów i ukranie ich a nie kierowcy za ewentualne obrażenia pasażerów.
Mam nadzieje ze ten wyrok sprawi że piesi w końcu zrozumieją że przed wejściem na ulicę MAJĄ SIE UPEWNIĆ czy nic nie jedzie.
i bardzo dobrze! piesi zapominaja ze jak nie ma chodnika maja leźć poboczem, a jak już lezą drgoą to maja obowiązek zejść i nie utrudniać ruchu !
przy okazji pozdrawiam DEB ILI , którzy około 16.30 na przejściu ul. Lipowa lawirując w korku wtargneli na przejscie wprost pod nadjeżdżający trojelbus linii 158 ! Kierowca bardzo gwałtownie zahamował i cudem mu sie to udało bo waruki były fatalne. Wszcy którzy stali o mało się nie poprzewracali. i gdyby coś mi się stało to dążyłabym do znależienia tych świetych bezmyślnych krów ... rozwiń
Avatar
xxxxxxxxxxxxxxxxx / 20 stycznia 2012 o 14:10
Sąd w Hrubieszowie i wszystko jasne...
Avatar
Kamil / 20 stycznia 2012 o 12:53
jak widać nie dla ludzi a przeciw ludziom jest wymiar sprawiedliwości.
trzeba uważać by nie stać się ofiarą bo to gorzej niż być sprawcą, nie tylko w tym przypadku.
Avatar
anonim / 21 stycznia 2012 o 19:30
Rzeczywiscie absurd w hrubieszowskim sadzie jesli gosciu wpadl w poslizg to ewidentna jego wina,czemu sad wypiera sie, czy naprawde jest taki malo doswiadczony??? jesli gosc zostal uderzony od tylu to nie ma wplywu co sie dzieje za jego plecami,samo slowo w poslizg oraz opony letnie. ludzie obudzcie sie to jakis cyrk by wrabiac ludzi poszkodowanych malo ze ktos ucierpial to jest kpina by sobie robic zarty z kogos,to tylko w polsce takie numery. ADWOKACI RADCY PRAWNI pomozcie temu czlowiekowi nie moze tak byc.Badzmy ludzmi z sercem i ludzmi sumienia sam zrobie tylko by moc temu gosciowi pomoc chociaz nie jestem prawnikiem ale z kontaktuje sie z nim by porozmawiac.pozdrawiam
Rzeczywiscie absurd w hrubieszowskim sadzie jesli gosciu wpadl w poslizg to ewidentna jego wina,czemu sad wypiera sie, czy naprawde jest taki malo doswiadczony??? jesli gosc zostal uderzony od tylu to nie ma wplywu co sie dzieje za jego plecami,samo slowo w poslizg oraz opony letnie. ludzie obudzcie sie to jakis cyrk by wrabiac ludzi poszkodowanych malo ze ktos ucierpial to jest kpina by sobie robic zarty z kogos,to tylko w polsce takie numery. ADWOKACI RADCY PRAWNI pomozcie temu czlowiekowi nie moze tak byc.Badzmy ludzmi z sercem i ... rozwiń
Avatar
Julek / 20 stycznia 2012 o 22:24
To ty w Sądzie myślałeś, że znajdziesz sprawiedliwość ? Gdybyś wiedział jakie jaja w Sądzie w Kraśniku się dzieją ! Ale to chyba standard, zwłaszcza, w takich małych zaściankach !
Avatar
Sebek / 20 stycznia 2012 o 19:25
Najlepsze usługi naprawy samochodów są w Hrubieszowie i Teptiukowie!
Avatar
------ / 20 stycznia 2012 o 14:17
i bardzo dobrze! piesi zapominaja ze jak nie ma chodnika maja leźć poboczem, a jak już lezą drgoą to maja obowiązek zejść i nie utrudniać ruchu !
przy okazji pozdrawiam DEB ILI , którzy około 16.30 na przejściu ul. Lipowa lawirując w korku wtargneli na przejscie wprost pod nadjeżdżający trojelbus linii 158 ! Kierowca bardzo gwałtownie zahamował i cudem mu sie to udało bo waruki były fatalne. Wszcy którzy stali o mało się nie poprzewracali. i gdyby coś mi się stało to dążyłabym do znależienia tych świetych bezmyślnych krów i ukranie ich a nie kierowcy za ewentualne obrażenia pasażerów.
Mam nadzieje ze ten wyrok sprawi że piesi w końcu zrozumieją że przed wejściem na ulicę MAJĄ SIE UPEWNIĆ czy nic nie jedzie.
i bardzo dobrze! piesi zapominaja ze jak nie ma chodnika maja leźć poboczem, a jak już lezą drgoą to maja obowiązek zejść i nie utrudniać ruchu !
przy okazji pozdrawiam DEB ILI , którzy około 16.30 na przejściu ul. Lipowa lawirując w korku wtargneli na przejscie wprost pod nadjeżdżający trojelbus linii 158 ! Kierowca bardzo gwałtownie zahamował i cudem mu sie to udało bo waruki były fatalne. Wszcy którzy stali o mało się nie poprzewracali. i gdyby coś mi się stało to dążyłabym do znależienia tych świetych bezmyślnych krów ... rozwiń
Avatar
xxxxxxxxxxxxxxxxx / 20 stycznia 2012 o 14:10
Sąd w Hrubieszowie i wszystko jasne...
Avatar
Kamil / 20 stycznia 2012 o 12:53
jak widać nie dla ludzi a przeciw ludziom jest wymiar sprawiedliwości.
trzeba uważać by nie stać się ofiarą bo to gorzej niż być sprawcą, nie tylko w tym przypadku.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 0 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 6 1

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 25 8

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 59 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 37

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 21 3

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 8 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 6

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 5

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!