wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Salto mortale w rytmie disco

  Edytuj ten wpis
Autor: (ak)

Na całe sobotnie popołudnie hala sportowa SP nr 1 w Szczebrzeszynie zamieniła się w wielką dyskotekę. Rozebrano tu bowiem eliminacje Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym oraz Otwarty Ogólnopolski Turniej Tańca Dyskotekowego. Na parkiecie swoje prawie cyrkowe, akrobatyczne umiejętności zaprezentowało blisko 250 miłośników tańca, reprezentujących 19 klubów, m.in. z Warszawy, Piaseczna, Wołomina, Skierniewic, Nidzicy, Puław, Biłgoraja i Zamościa.

Już od wczesnego rana szczebrzeszyńska szkoła rozbrzmiewała dźwiękami muzyki. Tancerze z całej niemal Polski próbowali swoich sił i przygotowywali się do popołudniowych finałów. Na kilka minut przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy we wszystkich garderobach i na korytarzach panowała bardzo nerwowa atmosfera. Zawodnicy po raz ostatni próbowali skomplikowane kroczki, trenerzy udzielali wskazówek i poprawiali błędy, a rodzice mocno zaciskali kciuki za swoje pociechy. I wreszcie nastąpiło oficjalne otwarcie i pierwsze prezentacje oceniane przez jurorów.
Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym zdominowane zostały przez zawodników spoza Zamojszczyzny. W kategorii disco dance freestyle solo juniorów z II klasą sportową najlepiej wypadła Karolina Witak z Warszawy. A w grupie tancerzy z I klasą tytuł mistrzyni wywalczyła Agnieszka Zalewska z Nidzicy. Warszawianki Marta Kowalczyk i Katarzyna Sobolewska wytańczyły pierwsze miejsce startując w kategorii juniorów stylu show dance. Z kolei Agata Urbańczyk i Michał Guga z Łodzi byli najlepsi w grupie seniorów.
Reprezentantów naszego regionu nie zabrakło natomiast w czołówce uczestników turnieju tańca dyskotekowego Joanna Kozłowska, reprezentująca zamojski "Raptis” była trzecia w hip - hop solo kobiet, a Dorota Łopuszańska z "R-1” w Zamościu zajęła tę sama lokatę w kategorii electric boogie. Sukces odniosły tancerki tego samego klubu startujące w szranki z innymi hip - hopowymi duetami. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji wśród mini formacji hip-hop znalazł się Ontis z Sitna, a trzeciej "Chrząszcze” ze Szczebrzeszyna. "Styl II” z Biłgoraja był drugi w grupie formacji disco freestyle, wyprzedzając swoich kolegów ze "Stylu I”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!