sobota, 27 maja 2017 r.

Zamość

Salto mortale w rytmie disco

Autor: (ak)

Na całe sobotnie popołudnie hala sportowa SP nr 1 w Szczebrzeszynie zamieniła się w wielką dyskotekę. Rozebrano tu bowiem eliminacje Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym oraz Otwarty Ogólnopolski Turniej Tańca Dyskotekowego. Na parkiecie swoje prawie cyrkowe, akrobatyczne umiejętności zaprezentowało blisko 250 miłośników tańca, reprezentujących 19 klubów, m.in. z Warszawy, Piaseczna, Wołomina, Skierniewic, Nidzicy, Puław, Biłgoraja i Zamościa.

Już od wczesnego rana szczebrzeszyńska szkoła rozbrzmiewała dźwiękami muzyki. Tancerze z całej niemal Polski próbowali swoich sił i przygotowywali się do popołudniowych finałów. Na kilka minut przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy we wszystkich garderobach i na korytarzach panowała bardzo nerwowa atmosfera. Zawodnicy po raz ostatni próbowali skomplikowane kroczki, trenerzy udzielali wskazówek i poprawiali błędy, a rodzice mocno zaciskali kciuki za swoje pociechy. I wreszcie nastąpiło oficjalne otwarcie i pierwsze prezentacje oceniane przez jurorów.
Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym zdominowane zostały przez zawodników spoza Zamojszczyzny. W kategorii disco dance freestyle solo juniorów z II klasą sportową najlepiej wypadła Karolina Witak z Warszawy. A w grupie tancerzy z I klasą tytuł mistrzyni wywalczyła Agnieszka Zalewska z Nidzicy. Warszawianki Marta Kowalczyk i Katarzyna Sobolewska wytańczyły pierwsze miejsce startując w kategorii juniorów stylu show dance. Z kolei Agata Urbańczyk i Michał Guga z Łodzi byli najlepsi w grupie seniorów.
Reprezentantów naszego regionu nie zabrakło natomiast w czołówce uczestników turnieju tańca dyskotekowego Joanna Kozłowska, reprezentująca zamojski "Raptis” była trzecia w hip - hop solo kobiet, a Dorota Łopuszańska z "R-1” w Zamościu zajęła tę sama lokatę w kategorii electric boogie. Sukces odniosły tancerki tego samego klubu startujące w szranki z innymi hip - hopowymi duetami. Dziewczęta zajęły pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji wśród mini formacji hip-hop znalazł się Ontis z Sitna, a trzeciej "Chrząszcze” ze Szczebrzeszyna. "Styl II” z Biłgoraja był drugi w grupie formacji disco freestyle, wyprzedzając swoich kolegów ze "Stylu I”.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!