czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Sitno: Krewki strażak jest skarbnikiem. Ma na koncie jazdę po pijanemu i pobicie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2009, 12:09

Jest naczelnikiem strażaków ochotników w Czołkach pod Zamościem. Zasiada też w prezydium Zarządu Gminnego OSP w pobliskim Sitnie, gdzie jest skarbnikiem. I to mimo że był karany.

Druh od wielu lat jest naczelnikiem straży w Czołkach, gdzie dorabiał również jako kierowca bojowego wozu.

– Ale jak stracił prawo jazdy za kierowanie samochodem po pijanemu i nie mógł już wyjeżdżać do pożarów, to został skarbnikiem w zarządzie gminnym straży – poinformował nas Czytelnik. – I nikomu nie przeszkadza, że ma wyrok. Taką funkcję powinna sprawować osoba o nieposzlakowanej opinii.

Sprawdziliśmy. Dziesięć lat temu druh odpowiadał przed sądem za pobicie. Postępowanie karne warunkowo umorzono na rok. Z kolei w 2007 roku Sąd Rejonowy w Zamościu skazał go na dwa lata więzienia wolności w zawieszeniu na 5 lat oraz grzywnę za spowodowanie ciężkich obrażeń ciała. Dodatkowo odebrano mu prawo jazdy.

Czy osoba karana może być naczelnikiem i zasiadać w prezydium Zarządu Gminnego OSP? – Naszą organizację tworzą wspaniali ludzie, dlatego nie chcemy w swoich szeregach czarnych owiec – twierdzi Regina Rokita, rzecznik Zarządu Głównego Związku OSP RP. – Jeżeli był karany, to nie powinien być wybierany do władz gminnych związku ani kierować jednostką.

Ale przyznaje, że przed wyborami kandydaci nie muszą przedstawiać zaświadczeń o niekaralności.

Prezesem Zarządu Gminnego OSP w Sitnie jest wójt Kajetan Protas, który mieszka w Czołkach. – Wiem, że druh miał jakieś problemy, ale na mnie nie ciąży obowiązek dochodzenia, za co i kiedy odpowiadał przed sądem – mówi druh wójt. – Nie ja go rekomendowałem do zarządu, tylko strażacy z Czołek.

Podkreśla, że bardzo dobrze układa mu się współpraca z naczelnikiem i prężnie działającą jednostką z Czołek, która w ub. roku świętowała 85-lecie, a podczas tegorocznych zawodów nie miała sobie równych w gminie.

Zaznacza, że obie funkcja skarbnika sprawowana jest społecznie.
Z kolei dyrektor biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Lublinie, twierdzi, że karany druh "raczej” nie powinien zasiadać w gminnym prezydium związku.

– Ale skoro macierzysta jednostka wysunęła jego kandydaturę, to znaczy, że mu ufają – mówi Tadeusz Szyszko.

Czy szef strażaków i skarbnik nie powinien mieć nieposzlakowanej opinii? – Powinien sam się wycofać ze sprawowanych funkcji – uważa Szyszko.

Co na to druh? Wczoraj nie chciał z nami rozmawiać na ten temat.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
HR
~gosik~
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

HR
HR (15 listopada 2010 o 18:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
TAK TAK TO NUDA M...
Rozwiń
~gosik~
~gosik~ (13 grudnia 2009 o 15:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odczepcie się od człowieka. Znam " DRUHA" od wielu lat. To dobry i uczciwy człowiek. Nie można tego powiedzieć o rodzinie M.... to zawistni i beszczelni ludzie. Od kiedy pamietam zawsze byli ze wszystkimi skłóceni, wszyscy sa przeciwko nim. Proponuje przypomnieć sobie jak Pani M.... pracowała w sklepie spożywczym GS w Czolkach. Dobrze nie weszło się do sklepu a już cała wieś wiedziała co kupiłam, o co pytałam i ile zapłaciłam. Dziwnym trafem teraz w tym sklepie pracuje córka pani M....... Ciekawa jestem jakie atuty miała córka M.... iz zatrudniono ją a nie kogoś innego.
Reasumując taki artykuł powinien znajeźć swój finał w sądzie. Każdy z nas popełnia błędy ale mówią iż nalepszą "obroną" jest atak. Jeśli sprawa trafi do sądu wiem po której stronie stanąć. Wierzę że cała wieś tez stanie po stronie "druha".
Rozwiń
Gość
Gość (29 listopada 2009 o 23:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wpadł mi w ręce ten artykuł i mnie bardzo zirytował:/
Jestem strażakiem w innej jednostce OSP ten artykuł to jakieś szaleństwo, ktoś dał ładną opinię na temat druha, za bardzo nie wychwytuję wątku tego całego artykułu..... Znam tę jednostkę jako świetnych rywali na każdych zawodach OSP. Bardzo często ich gmina: Sitno, Jednostka: Czołki, Sitno Zajmuje czołowe miejsca w rozgrywanych zawodach i wiem że na pewno wielką zasługą ich sukcesu jak i każdej dobrej jednostki jest dobry naczelnik. A śmiało mogę stwierdzić że to dobra, prężna, wciąż rozwijająca się jednostka.
Rozwiń
oska
oska (21 listopada 2009 o 16:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ten artykuł to tylko wynik nudy sąsiadów tego druha z czołek rodziny gienków M.....oni kłócą się z cala wsią i tylko szukają okazji do rozglosu i zeby byly nowe plotki na wsi bo oni tylko tym się zajmują.od pokoleń rodzina druha byla zwiazana z staraża i jak byla potrzeba zostawiał wszystko i biegl na pomoc.Do pani redaktor:proszę zapoznanie sie na naszej wsi z opinia o druhu i obiektywnym opisaniu obecnej sytuacji a nie tylko szukania sansacji na prostej polskiej wsi bo cala wies jest za tym człowiekiem i nie przeszkadza nikomu ze kiedyś tam miał jakiś wyrok i proszę porównać co zrobił druh i jego rodzina bezinteresownie przez pokolania dla wsi a co ten ,,czytelnik'' ...
Rozwiń
Gość
Gość (19 listopada 2009 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nieposzlakowana opinie i zaświadczenie o iekaralnożści Ludzie obudźcie się, ilu trzeźwych i niekaranych ma trupy na sumieniu? Jeśli kiedyś posłowie wymyślą, że przestępcą jest ten, kto prowadzi pojazd mając powyżej 36,6 celsjusza to też w to uwierzycie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!