Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

29 lipca 2015 r.
22:00

Skarga w szpitalu: 19-letni syn ordynatora operował, bo ojciec mu pozwalał?

1 19 A A

Prokuratura Rejonowa w Zamościu podejmie decyzję, czy skierować do sądu akt oskarżenia w sprawie byłego ordynatora szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Śledczy sprawdzają, czy dopuścił on do udziału w prowadzonych przez siebie operacjach swojego 19-letniego syna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W 2013 roku do dyrekcji SP ZOZ w Tomaszowie Lubelskim wpłynęła anonimowa skarga na ordynatora Bernarda Ż. podpisana przez „pracowników oddziału chirurgii”. Medykowi zarzucono mobbing: wyśmiewanie i lekceważenie pielęgniarek, poniżanie ich oraz bezzasadne krytykowanie.

– W liście napisano również, że świadkiem dyskryminacyjnych praktyk ordynatora był jego nastoletni syn, który wielokrotnie dopuszczany był w sposób czynny do udziału w operacjach chirurgicznych – opowiada dr Andrzej Kaczor.

Miało do tego dochodzić, gdy 19-latek odbywał wakacyjne praktyki na oddziale fizjoterapii tomaszowskiego szpitala. Dyrektor powołał specjalną komisję, w której skład weszli m.in. ordynatorzy wszystkich oddziałów, zastępca dyrektora i naczelna pielęgniarka. Przesłuchali oni wszystkich pracowników chirurgii i przejrzeli dokumentację. Po zakończeniu prac ordynator został dyscyplinarnie zwolniony.

– Powiadomiona została też prokuratura. Wątek dotyczący mobbingu nie potwierdził się i został umorzony – przyznaje Ewa Pizun, zastępca prokuratora rejonowego z Zamościa. – Początkowo umorzona została także kwestia dopuszczenia do operacji chirurgicznych osoby do tego nieuprawnionej.

Od decyzji tej odwołał się jeden z pacjentów operowanych przez Bernarda Ż. – Decyzje o tym, jakie będą dalsze kroki w tej sprawie, podejmiemy pod koniec sierpnia – dodaje Pizun.

Po wakacjach w sądzie rozpocznie się natomiast proces, jaki wytoczyła tomaszowskiemu szpitalowi jedna z byłych pacjentek chirurgii. Kobieta domaga się 200 tys. zł zadośćuczynienia twierdząc, że po operacji, w której brała udział osoba nieuprawniona, jest stan zdrowia się pogorszył. Inna pacjentka także domaga się 200 tys. zł. za to, że podczas jej zabiegu na sali operacyjnej obecny był syn ordynatora chirurgii.

Sąd Okręgowy w Zamościu rozpatrzy też sprawę odszkodowania dla Bernarda Ż. za zwolnienie go z pracy. Sąd pierwszej instancji uznał, że dyrektor szpitala miał prawo zwolnić ordynatora, ale zrobił to z naruszeniem ustawowego terminu. Szpital miał mu za to zapłacić 20 460 zł., czyli trzykrotność wynagrodzenia, jakie pobierał ordynator.

– Właśnie odwołaliśmy się od tej decyzji – mówi dyrektor Kaczor. – Wszystkie terminy wynikające z kodeksu pracy zostały utrzymane.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Czytelnik / 2 sierpnia 2015 o 14:52

Faktycznie,zaczął się już sezon ogórkowy.Jestem stałym czytelnikiem regionalnej prasy i z artykułami na ten temat zetknąłem się już w grudniu 2013 r.na łamach zamojskiej Kroniki Tygodnia i Tygodnika Zamojskiego,

w których,co pewien czas,ukazuje się "podgrzewany temat" bez racjonalnego uzasadnienia,ponieważ lekarz ów,jak wynika z treści niniejszego artykułu i w poprzednich artykułach wyżej cytowanych tygodników został,na podstawie dochodzenia powołanej przez dyrektora szpitala komisji,dyscyplinarnie w trybie natychmiastowym zwolniony z pracy. Zastanawia mnie przyczyna,prawie ponad półtorarocznego, ataku na niepracującego w tamtejszym szpitalu lekarza.Sądzę,że ma tu zastosowanie "obrona poprzez atak",z wykorzystaniem m.in.lokalnych mediów.Widocznie dyrektor tamt.szpitala ma "wiele za uszami"i  obawia się ujawnienia jego niekompetencji.Z doświadczenia życiowego wiem,gdy w poprzednim systemie politycznym,jak się jakiemuś "bonzowi partyjnemu palił  grunt pod nogami",powoływał on komisję do zbadania tzw.nieprawidłowości,wskazując innego winnego,by odwrócić uwagę od siebie,swoich "machlojek" i niekompetencji na zajmowanym stanowisku.Widocznie takie standardy,rodem z minionej epoki politycznej, mocno zakorzeniły się u dyrekcji tomaszowskiego szpitala i są "motorem" tworzącym układy interpersonalne,w myśl idee fixe dyrektora.Co na to organ założycielski szpitala,czyli Starosta Powiatu?

Faktycznie,zaczął się już sezon ogórkowy.Jestem stałym czytelnikiem regionalnej prasy i z artykułami na ten temat zetknąłem się już w grudniu 2013 r.na łamach zamojskiej Kroniki Tygodnia i Tygodnika Zamojskiego,

w których,co pewien czas,ukazuje się "podgrzewany temat" bez racjonalnego uzasadnienia,ponieważ lekarz ów,jak wynika z treści niniejszego artykułu i w poprzednich artykułach wyżej cytowanych tygodników został,na podstawie dochodzenia powołanej przez dyrektora szpitala komisji,dyscyplinarnie w trybie natychmiastowym zwolnion... rozwiń

Avatar
ordynator / 31 lipca 2015 o 20:59

No to gdzie chłopak ma się uczyć jak nie na starych wrakach ?

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 20:41
Szpital to nie prywatny folwark pana ordynatora, bez względu na jego umiejętności.
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 18:08
wychodzi na to, że pensja ordynatora szpitala (i chirurga zarazem) to sześć z hakiem ... ludzieee ! wykladowcom z Biedronki to może wydawać się sporo, ale bądźmy poważni. półtora tysiąca euro za taką wiedzę i odpowiedzialność :O
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 17:16
Po dwóch latach znowu wyciągacie takie rzeczy. Doktor Bernard jest świetnym chirurgiem i obecna chirurgia w Tomaszowie bez niego to przepaść.
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 13:17
Lubelskie ...
Avatar
radi / 31 lipca 2015 o 11:20

mnie ten człowiek uratował rękę która w opini innego znanego chirurga nadawała się do amputacji - zawsze będzie dla mnie wielkim człowiekiem. dzięki niemu mogę obejmowac moje dziecko i pracowac .

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 07:39
Bez jaj ja tez jestem na praktyce i jestem przy operacjach
Avatar
gość / 30 lipca 2015 o 16:23

od zawsze,od wieków

jest  personel -- wyższy lekarze,

personel średni - pielęgniarki

personel niższy - salowe

To było w czasach kiedy pielęgniarki kończyły licea i miały średnie wykształcenie. Teraz i lekarze i pielęgniarki mają studia magisterskie więc nazywanie pielęgniarek personelem średniego stopnia zdradza podejście lekarzy do tej grupy zawodowej - dlatego większość z nich emigruje tam gdzie są traktowane z szacunkiem.

To było w czasach kiedy pielęgniarki kończyły licea i miały średnie wykształcenie. Teraz i lekarze i pielęgniarki mają studia magisterskie więc nazywanie pielęgniarek personelem średniego stopnia zdradza podejście lekarzy do tej grupy zawodowej - dlatego większość z nich emigruje tam gdzie są traktowane z szacunkiem.

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 12:20
Niezły sk... był z tego ordynatora skoro go personel + pacjentka odpowiednio załatwili.
Avatar
Czytelnik / 2 sierpnia 2015 o 14:52

Faktycznie,zaczął się już sezon ogórkowy.Jestem stałym czytelnikiem regionalnej prasy i z artykułami na ten temat zetknąłem się już w grudniu 2013 r.na łamach zamojskiej Kroniki Tygodnia i Tygodnika Zamojskiego,

w których,co pewien czas,ukazuje się "podgrzewany temat" bez racjonalnego uzasadnienia,ponieważ lekarz ów,jak wynika z treści niniejszego artykułu i w poprzednich artykułach wyżej cytowanych tygodników został,na podstawie dochodzenia powołanej przez dyrektora szpitala komisji,dyscyplinarnie w trybie natychmiastowym zwolniony z pracy. Zastanawia mnie przyczyna,prawie ponad półtorarocznego, ataku na niepracującego w tamtejszym szpitalu lekarza.Sądzę,że ma tu zastosowanie "obrona poprzez atak",z wykorzystaniem m.in.lokalnych mediów.Widocznie dyrektor tamt.szpitala ma "wiele za uszami"i  obawia się ujawnienia jego niekompetencji.Z doświadczenia życiowego wiem,gdy w poprzednim systemie politycznym,jak się jakiemuś "bonzowi partyjnemu palił  grunt pod nogami",powoływał on komisję do zbadania tzw.nieprawidłowości,wskazując innego winnego,by odwrócić uwagę od siebie,swoich "machlojek" i niekompetencji na zajmowanym stanowisku.Widocznie takie standardy,rodem z minionej epoki politycznej, mocno zakorzeniły się u dyrekcji tomaszowskiego szpitala i są "motorem" tworzącym układy interpersonalne,w myśl idee fixe dyrektora.Co na to organ założycielski szpitala,czyli Starosta Powiatu?

Faktycznie,zaczął się już sezon ogórkowy.Jestem stałym czytelnikiem regionalnej prasy i z artykułami na ten temat zetknąłem się już w grudniu 2013 r.na łamach zamojskiej Kroniki Tygodnia i Tygodnika Zamojskiego,

w których,co pewien czas,ukazuje się "podgrzewany temat" bez racjonalnego uzasadnienia,ponieważ lekarz ów,jak wynika z treści niniejszego artykułu i w poprzednich artykułach wyżej cytowanych tygodników został,na podstawie dochodzenia powołanej przez dyrektora szpitala komisji,dyscyplinarnie w trybie natychmiastowym zwolnion... rozwiń

Avatar
ordynator / 31 lipca 2015 o 20:59

No to gdzie chłopak ma się uczyć jak nie na starych wrakach ?

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 20:41
Szpital to nie prywatny folwark pana ordynatora, bez względu na jego umiejętności.
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 18:08
wychodzi na to, że pensja ordynatora szpitala (i chirurga zarazem) to sześć z hakiem ... ludzieee ! wykladowcom z Biedronki to może wydawać się sporo, ale bądźmy poważni. półtora tysiąca euro za taką wiedzę i odpowiedzialność :O
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 17:16
Po dwóch latach znowu wyciągacie takie rzeczy. Doktor Bernard jest świetnym chirurgiem i obecna chirurgia w Tomaszowie bez niego to przepaść.
Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 13:17
Lubelskie ...
Avatar
radi / 31 lipca 2015 o 11:20

mnie ten człowiek uratował rękę która w opini innego znanego chirurga nadawała się do amputacji - zawsze będzie dla mnie wielkim człowiekiem. dzięki niemu mogę obejmowac moje dziecko i pracowac .

Avatar
Gość / 31 lipca 2015 o 07:39
Bez jaj ja tez jestem na praktyce i jestem przy operacjach
Avatar
gość / 30 lipca 2015 o 16:23

od zawsze,od wieków

jest  personel -- wyższy lekarze,

personel średni - pielęgniarki

personel niższy - salowe

To było w czasach kiedy pielęgniarki kończyły licea i miały średnie wykształcenie. Teraz i lekarze i pielęgniarki mają studia magisterskie więc nazywanie pielęgniarek personelem średniego stopnia zdradza podejście lekarzy do tej grupy zawodowej - dlatego większość z nich emigruje tam gdzie są traktowane z szacunkiem.

To było w czasach kiedy pielęgniarki kończyły licea i miały średnie wykształcenie. Teraz i lekarze i pielęgniarki mają studia magisterskie więc nazywanie pielęgniarek personelem średniego stopnia zdradza podejście lekarzy do tej grupy zawodowej - dlatego większość z nich emigruje tam gdzie są traktowane z szacunkiem.

rozwiń
Avatar
Gość / 30 lipca 2015 o 12:20
Niezły sk... był z tego ordynatora skoro go personel + pacjentka odpowiednio załatwili.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych?

Wybory 2018. Radnych zarabiających wielkie pieniądze w spółkach zabraknie na listach wyborczych? 0 0

Radnych, którzy znaleźli lukratywne posady w spółkach Skarbu Państwa, może zabraknąć na listach Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmików województw. – To nieoficjalny, ale rozważany scenariusz – słyszymy od polityków PiS. W przypadku Lubelskiego zakaz walki o reelekcję może objąć trzech radnych

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 20

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 12

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 10

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!