piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

Skazani na sport

Dodano: 3 grudnia 2001, 16:07

To strzał w dziesiątkę - powiedział Tadeusz Lizut, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu po piątkowym podpisaniu obustronnej umowy współpracy pomiędzy OSiR a miejscowym Zakładem Karnym.

Więźniowie oraz funkcjonariusze Zakładu Karnego będą mogli podnosić w ramach szkoleń swoją tężyznę fizyczną, korzystając z obiektów sportowych, m.in. z siłowni, klubu Fitnes oraz basenu. W zamian skazani zajmą się pracami porządkowymi i gospodarczymi, prowadzonymi na terenie kompleksu sportowego przy ul. Królowej Jadwigi. W minionym tygodniu pomagali już m.in. w odśnieżaniu płyty boiska przed meczem miejscowego Hetmana z Lechem Poznań.
Resocjalizacja przez sport? Placówka przy ul. Okrzei w Zamościu jest zakładem typu zamkniętego. - Z obiektów sportowych będą mogli korzystać tylko ci skazani, którzy będą się kwalifikować do wyjścia z zakładu (chwilowego - przyp. red.) - mówi kpt. Janusz Kopaczewski, kierownik Działu Penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Zamościu. - Prace porządkowe na terenie OSiR będą mogły być prowadzone tylko za zgodą skazanych. - Umowa przewiduje też wspólne organizowanie imprez sportowych - dodaje dyrektor Lizut. - Na 15 grudnia zaplanowaliśmy mecz piłki nożnej pomiędzy dziennikarzami a więźniami. Towarzyszyć mu będzie m.in. aukcja pamiątek więziennych. Całkowity dochód z imprezy przeznaczymy na zimową pomoc najbiedniejszym dzieciom.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!