poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Zamość

To strzał w dziesiątkę - powiedział Tadeusz Lizut, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu po piątkowym podpisaniu obustronnej umowy współpracy pomiędzy OSiR a miejscowym Zakładem Karnym.

Więźniowie oraz funkcjonariusze Zakładu Karnego będą mogli podnosić w ramach szkoleń swoją tężyznę fizyczną, korzystając z obiektów sportowych, m.in. z siłowni, klubu Fitnes oraz basenu. W zamian skazani zajmą się pracami porządkowymi i gospodarczymi, prowadzonymi na terenie kompleksu sportowego przy ul. Królowej Jadwigi. W minionym tygodniu pomagali już m.in. w odśnieżaniu płyty boiska przed meczem miejscowego Hetmana z Lechem Poznań.
Resocjalizacja przez sport? Placówka przy ul. Okrzei w Zamościu jest zakładem typu zamkniętego. - Z obiektów sportowych będą mogli korzystać tylko ci skazani, którzy będą się kwalifikować do wyjścia z zakładu (chwilowego - przyp. red.) - mówi kpt. Janusz Kopaczewski, kierownik Działu Penitencjarnego w Zakładzie Karnym w Zamościu. - Prace porządkowe na terenie OSiR będą mogły być prowadzone tylko za zgodą skazanych. - Umowa przewiduje też wspólne organizowanie imprez sportowych - dodaje dyrektor Lizut. - Na 15 grudnia zaplanowaliśmy mecz piłki nożnej pomiędzy dziennikarzami a więźniami. Towarzyszyć mu będzie m.in. aukcja pamiątek więziennych. Całkowity dochód z imprezy przeznaczymy na zimową pomoc najbiedniejszym dzieciom.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!