niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Skierbieszów: Były wójt z aktualnymi zarzutami

Dodano: 22 listopada 2016, 12:40
Autor: ask

Urząd Gminy Skierbieszów (fot. Google Street View)
Urząd Gminy Skierbieszów (fot. Google Street View)

Zarzuty dotyczące nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, także dla osiągnięcia korzyści majątkowej, usłyszał były wójt Skierbieszowa (pow. zamojski). Samorządowcowi grozi do 10 lat pozbawieniu wolności.

– Były wójt usłyszał cztery zarzuty – mówi Bartosz Wójcik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu. – Pierwszy z nich związany jest z budową gminnego wodociągu. Wbrew cesji bankowej działając wspólnie i w porozumieniu z ówczesnym skarbnikiem gminy wójt zdecydował o przekazaniu 650 tys. zł za tę inwestycję nie bankowi, a przedsiębiorcy wykonującemu pracę. Z tego powodu bank cały czas występuje do gminy o zwrot takiej właśnie należności.

Dwa kolejne zarzuty dotyczą przyznania skarbnikowi oraz sekretarzowi gminy wynagrodzenia przekraczającego maksymalne stawki, jakie można było otrzymywać piastując takie stanowiska.

– Ostatni zarzut dotyczy zrealizowania remontu zbiornika w miejscowości Dębowiec bez wymaganych prawem pozwoleń na budowę oraz zgłoszeń – informuje Wójcik i dodaje, że były wójt nie przyznał się do zarzucanych czynów i odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień.

Czytaj więcej o: Skierbieszów
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 listopada 2016 o 12:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No w końcu coś się ruszyło. Kara swoją drogą, ale przede wszystkim niech "pani sekretarz" i ten drugi zwrócą nienależnie pobrane pieniądze i to z odsetkami ustawowymi, a były wójt niech odda to wszystko, co za jego sprawą straciła gmina. To były NASZE PIENIĄDZE. To nie gmina jest winna bankowi tylko były wójt i niech płaci ze swojej kieszeni. Stać go na to. Po przegranych wyborach, żeby nie skalać się uczciwą pracą dostał stołeczek w sortowni śmieci. A szanowna Rada Gminy, to gdzie była. Biedaczki nie wiedzieli, co się dzieje w gminie. Zrobić im współudział i zorganizowaną grupę. Może odstraszy to innych pseudourzędników od zrobienia czegoś podobnego.
Rozwiń
Gość
Gość (22 listopada 2016 o 14:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tygodnikzamojski.pl/artykul/66292/fantazje-finansowe-wojta.html
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!