sobota, 17 lutego 2018 r.

Zamość

Sołtys Brodzicy wyróżniony w ogólnopolskim konkursie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 czerwca 2011, 12:13
Autor: (lew)

Sołtys Brodzicy Piotr sendecki (Archiwum)
Sołtys Brodzicy Piotr sendecki (Archiwum)

Piotr Sendecki z podhrubieszowskiej Brodzicy jako jedyny z województwa lubelskiego zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Sołtys Roku 2010”.

– To dopinguje i zobowiązuje mnie do dalszego działania – mówi Piotr Sendecki, który wrócił ze stolicy ze statuetką, żółtym rowerem z napisem "Sołtys Roku 2010”, otrzymał też list gratulacyjny od prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W konkursie wzięło udział aż 1600 sołtysów z całej Polski, a Sendecki – jako jedyny reprezentant Lubelszczyzny – znalazł się w najlepszej dwunastce.

Na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej PSP w Hrubieszowie, sołtysem Brodzicy został 5 lat temu. To z jego inicjatywy rozpoczęto budowę amfiteatru wiejskiego, boiska i placu rekreacyjnego, wyremontował remizę, w której powstała młodzieżowa świetlica internetowa.

Sołtys działa w Lokalnej Grupie Działania "Lepsze Jutro”, realizuje wiele projektów, współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi w powiecie hrubieszowskim. To urodzony społecznik i "niespokojny duch”.

Konkurs na "Sołtysa Roku” już od 10 lat organizuje branżowy miesięcznik "Gazeta Sołecka” razem z Krajowym Stowarzyszeniem Sołtysów. Patronat honorowy nad konkursem sprawował marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, który osobiście gratulował sołtysom i wręczał pamiątkowe puchary.

Przypomnijmy, że w ub. roku Sendecki przywiózł ze stolicy dyplom i megafon za zdobycie drugiego miejsca w ogólnopolskim konkursie "Wyważanie otwartych drzwi”. Został nagrodzony przez internautów za wysyłanie do mieszkańców informacji na temat zebrań wiejskich przez SMS-y.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!