czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

"Zebranie w świetlicy. Wtorek, godz. 18”. Tej treści wiadomości tekstowe będą trafiać do mieszkańców podhrubieszowskiej Brodzicy.

- Pomysł zrodził się na jednym z zebrań wiejskich - wspomina 27-letni Piotr Sendecki, który dwa lata temu został wybrany na sołtysa Brodzicy. - Mieszkańcy zaczęli się skarżyć, że ogłoszenia na tablicach ogłoszeń często są zdzierane albo zaklejane plakatami.

Kartka z informacją o zebraniu, czyli tak zwany konik albo motyl, czasami przez dwa tygodnie wędruje od domu do domu. Dlatego podsunąłem pomysł z SMS-ami, bo telefon komórkowy jest teraz prawie w każdym domu.

Mieszkańcy z entuzjazmem podchodzą do nowinek.
- To bardzo dobry pomysł - uważa Agnieszka Lebiedowicz, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Brodzicy. - Nasza wioska nie ma zwartej zabudowy, trudno do wszystkich dotrzeć.

Mariusz Skubis gospodaruje na 25 hektarach. - I nie zawsze mam czas na to, by sprawdzić na tablicy ogłoszeń, co się dzieje w wiosce - jasno stawia sprawę. - SMS-y to dobry sposób powiadamiania o ważnych wydarzeniach. A poza tym, wiadomo że dotrze do adresata.

Zainteresowani brodziczanie mogą się wkrótce spodziewać w swoich komórkach informacji o zebraniu wiejskim, spotkaniu KGW lub innych ważnych wydarzeniach. - Nie zapłacą za tę usługę ani grosza, biorę to na siebie - zapewnia Sendecki. - Jeśli SMS-ów będzie naprawdę dużo, wtedy koszty połączeń pokryjemy z budżetu sołectwa.

Sołtys zaznacza, że eksperymentalne powiadamianie mieszkańców przy pomocy SMS-ów nie zastąpi, lecz uzupełni tradycyjne ogłoszenia na tablicach i stronie internetowej, którą może pochwalić się wioska. - Miesięcznie mamy średnio 1 tys. wejść - sumuje Sendecki, który jest administratorem www.brodzica.info. - Nasza strona jest na bieżąco aktualizowana, mamy sporo zdjęć.

Internet jest na razie w co piątym domu, ale bezpłatnie można surfować w świetlicy wiejskiej, gdzie na chętnych czekają dwa komputery.

Wójt gminy Hrubieszów w samych superlatywach wyraża się o młodym sołtysie i jego pomysłach. - Bo to są inicjatywy godne poparcia i upowszechniania - twierdzi Jan Mołodecki.

- Brodzica w szybkim tempie zmienia swoje oblicze, a przykład biorą inni. Nowoczesne formy pracy sołectwa wdrażane są też m.in. w Moniatyczach, Kozodawach i Moroczynie. Tam też już mają swoje strony internetowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!