Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 sierpnia 2010 r.
10:55
Edytuj ten wpis

Specjalna Strefa Ekonomiczna w Zamościu: Dużo firm chce inwestować

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 6 A A

Zamojska strefa ekonomiczna zaczyna mieć duże wzięcie. W październiku rozpocznie się tam budowa dużej fabryki blach. Na początek zatrudnienie znajdzie tam kilkadziesiąt osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inna firma chce natomiast w Zamościu produkować słomiany granulat. Efekt? Podstrefę trzeba będzie rozszerzyć. – Taki wniosek chcemy złożyć już w przyszłym roku – zapewnia Tomasz Kossowski, wiceprezydent Zamoscia. – Zainteresowanie inwestorów jest naprawdę duże.

Więcej o inwestycjach w zamojskiej podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec czytaj na Strefie Biznesu: Zamość: Inwestycje w Specjalnej Strefie Ekonomicznej Euro-Park Mielec

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
szunaj / 2 listopada 2011 o 14:42
No hjak dotychczas, to tylko miasto obiegaja właśnie informacje typu, będezie strefa, kolejny inwestor, naromiastr nie ma to wymiwernego znaczenia , gdy z pisano np.o pierwszym inwestorze Tradis, który kupił zienmie przy Starowieskiej i na tym sie skończ6yło, chyba nawet chca wynając plac przxy tej ulicy,
Ja bym wolał , by o strefie puisac w kontekście , że już nie ma wolnych miejsc na inwestycje, oraz ,zeznalazło tam pracę 5 tys. osób, natomiast deklaracje ,że coś bedzie >>> są mało ptrecyzyjne i na zasadzie tylko ,że coś będzie.
Avatar
Damian / 24 sierpnia 2010 o 18:13
No właśnie ,gdzie te firmy ,gdzie ta strefa??.Jak by była jakaś informacja na temat tegoż.Sam bym się starał o przyjęcie do pracy i wróciłbym z krakowskiej banicji
Avatar
jj / 24 sierpnia 2010 o 12:45
[quote name='becker' date='23 sierpień 2010 - 23:43 ' timestamp='1282599835' post='335329']
w tym kraju nigdy nie będzie dobrze...wiecznie narzekanie, jest źle to jest źle, jest lepiej to też jest źle. Polska mentalność.
[/quote]

Co ma narzekanie do rozwoju Zamościa czy też całego kraju? Inne czynniki mają na to wpływ ale długo by pisać więc sobie daruje.
Avatar
maro / 24 sierpnia 2010 o 09:07
Nie w tym rzecz, że Polacy narzekają, zwłaszcza tutaj na Wschodzie, gdzie na swój sposób panuje jeszcze mentalność ukształtowana przez zabory. Rzecz w tym jednak, że w Zamościu widoczny jest brak SKUTECZNEGO i SPRAWNEGO ZARZĄDZANIA. Widać to na każdym kroku. Wystarczy wyjechać poza Zamość do innych miast Polski.
Avatar
becker / 23 sierpnia 2010 o 23:43
w tym kraju nigdy nie będzie dobrze...wiecznie narzekanie, jest źle to jest źle, jest lepiej to też jest źle. Polska mentalność.
Avatar
tygrys / 23 sierpnia 2010 o 09:38
Nawet jeżeli to prawda, że wiele firm chce inwestować w naszym mieście, to:
1. Ile jest tych firm, i z jakiej są branży?
2. Co te firmy zamierzają produkować, ile chcą zatrudnić osób?
3. Ile już młodych osób wyjechało z Zamościa, bo nie widzą tutaj jakichkolwiek szans rozwoju zawodowego i stabilizacji? Na ile się to zmieni?
4. Dlaczego tak dużo mówi się o zainteresowaniu wielu firm rozpoczęciem działalności gosp. w Zamościu, a dotychczas brak efektów w tym zakresie?
I tak dalej...
Mówienie w kółko o rozwoju gospodarczym w Zamościu jest już tylko przedwyborczym frazesem i próbą zbicia politycznego kapitału przed wyborami. Mogliśmy się przekonać jak miastu bardzo zależy na przedsiębiorcach przy okazji np. kupców z Nadszańca, dzierżawy Morandówki (pan prezydent Zamoyski z takim nazwiskiem zamiast pomagać rozwijać się gospodarczo niszczy przedsiębiorców, jednocześnie nie proponując pozytywnego rozwiązania (przyciągać inwestorów). To wszystko zbyt późno. Poza tym jest wiele miast w naszym kraju, w których przeprowadza się rewitalizację, ale nigdzie nie jest to głównym atutem władz samorządowych, ponieważ mają inne realne sukcesy.
Nawet jeżeli to prawda, że wiele firm chce inwestować w naszym mieście, to:
1. Ile jest tych firm, i z jakiej są branży?
2. Co te firmy zamierzają produkować, ile chcą zatrudnić osób?
3. Ile już młodych osób wyjechało z Zamościa, bo nie widzą tutaj jakichkolwiek szans rozwoju zawodowego i stabilizacji? Na ile się to zmieni?
4. Dlaczego tak dużo mówi się o zainteresowaniu wielu firm rozpoczęciem działalności gosp. w Zamościu, a dotychczas brak efektów w tym zakresie?
I tak dalej...
Mówienie w kółko o rozwo... rozwiń
Avatar
szunaj / 2 listopada 2011 o 14:42
No hjak dotychczas, to tylko miasto obiegaja właśnie informacje typu, będezie strefa, kolejny inwestor, naromiastr nie ma to wymiwernego znaczenia , gdy z pisano np.o pierwszym inwestorze Tradis, który kupił zienmie przy Starowieskiej i na tym sie skończ6yło, chyba nawet chca wynając plac przxy tej ulicy,
Ja bym wolał , by o strefie puisac w kontekście , że już nie ma wolnych miejsc na inwestycje, oraz ,zeznalazło tam pracę 5 tys. osób, natomiast deklaracje ,że coś bedzie >>> są mało ptrecyzyjne i na zasadzie tylko ,że coś będzie.
Avatar
Damian / 24 sierpnia 2010 o 18:13
No właśnie ,gdzie te firmy ,gdzie ta strefa??.Jak by była jakaś informacja na temat tegoż.Sam bym się starał o przyjęcie do pracy i wróciłbym z krakowskiej banicji
Avatar
jj / 24 sierpnia 2010 o 12:45
[quote name='becker' date='23 sierpień 2010 - 23:43 ' timestamp='1282599835' post='335329']
w tym kraju nigdy nie będzie dobrze...wiecznie narzekanie, jest źle to jest źle, jest lepiej to też jest źle. Polska mentalność.
[/quote]

Co ma narzekanie do rozwoju Zamościa czy też całego kraju? Inne czynniki mają na to wpływ ale długo by pisać więc sobie daruje.
Avatar
maro / 24 sierpnia 2010 o 09:07
Nie w tym rzecz, że Polacy narzekają, zwłaszcza tutaj na Wschodzie, gdzie na swój sposób panuje jeszcze mentalność ukształtowana przez zabory. Rzecz w tym jednak, że w Zamościu widoczny jest brak SKUTECZNEGO i SPRAWNEGO ZARZĄDZANIA. Widać to na każdym kroku. Wystarczy wyjechać poza Zamość do innych miast Polski.
Avatar
becker / 23 sierpnia 2010 o 23:43
w tym kraju nigdy nie będzie dobrze...wiecznie narzekanie, jest źle to jest źle, jest lepiej to też jest źle. Polska mentalność.
Avatar
tygrys / 23 sierpnia 2010 o 09:38
Nawet jeżeli to prawda, że wiele firm chce inwestować w naszym mieście, to:
1. Ile jest tych firm, i z jakiej są branży?
2. Co te firmy zamierzają produkować, ile chcą zatrudnić osób?
3. Ile już młodych osób wyjechało z Zamościa, bo nie widzą tutaj jakichkolwiek szans rozwoju zawodowego i stabilizacji? Na ile się to zmieni?
4. Dlaczego tak dużo mówi się o zainteresowaniu wielu firm rozpoczęciem działalności gosp. w Zamościu, a dotychczas brak efektów w tym zakresie?
I tak dalej...
Mówienie w kółko o rozwoju gospodarczym w Zamościu jest już tylko przedwyborczym frazesem i próbą zbicia politycznego kapitału przed wyborami. Mogliśmy się przekonać jak miastu bardzo zależy na przedsiębiorcach przy okazji np. kupców z Nadszańca, dzierżawy Morandówki (pan prezydent Zamoyski z takim nazwiskiem zamiast pomagać rozwijać się gospodarczo niszczy przedsiębiorców, jednocześnie nie proponując pozytywnego rozwiązania (przyciągać inwestorów). To wszystko zbyt późno. Poza tym jest wiele miast w naszym kraju, w których przeprowadza się rewitalizację, ale nigdzie nie jest to głównym atutem władz samorządowych, ponieważ mają inne realne sukcesy.
Nawet jeżeli to prawda, że wiele firm chce inwestować w naszym mieście, to:
1. Ile jest tych firm, i z jakiej są branży?
2. Co te firmy zamierzają produkować, ile chcą zatrudnić osób?
3. Ile już młodych osób wyjechało z Zamościa, bo nie widzą tutaj jakichkolwiek szans rozwoju zawodowego i stabilizacji? Na ile się to zmieni?
4. Dlaczego tak dużo mówi się o zainteresowaniu wielu firm rozpoczęciem działalności gosp. w Zamościu, a dotychczas brak efektów w tym zakresie?
I tak dalej...
Mówienie w kółko o rozwo... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 2

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 11

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 8

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 7

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!