niedziela, 18 lutego 2018 r.

Zamość

Spokojnie, to tylko marketing

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lutego 2007, 16:29
Autor: Anna Szewc

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Zamościu na chwilę zapomniał, że rejonizacja to zamierzchła przeszłość

Rodzice sześciolatków mają obowiązek zapisania ich do podstawówki, ale także prawo swobodnego jej wyboru. Dyrektorzy szkół mają prawo zabiegać o ich względy. Nie powinni jednak wprowadzać przy tym w błąd.
"Obowiązkiem rodziców jest zapisanie dziecka, które posiada stałe zameldowanie w obwodzie szkoły” - pisze w ogłoszeniu o rozpoczęciu zapisów na przyszły rok szkolny w swojej placówce Henryk Borowik, dyrektor SP nr 4 w Zamościu, po czym wymienia ulice, które położone są w jego obwodzie. Informuje również gdzie, w jakich terminach i z jakimi dokumentami zapisu dokonać należy.
- To oczywista nieprawda, bo rejonizacja dawno już nie obowiązuje. To dyrektor ma obowiązek dopilnowania, czy dzieci z jego obwodu z obowiązku szkolnego się wywiążą. Rodzice mają natomiast prawo swobodnego wyboru szkoły dla swojego dziecka - wyjaśnia Kazimierz Chrzanowski, szef wydziału edukacji zamojskiego magistratu. Nie widzi jednak w zachowaniu Borowika niczego nagannego. - Prawo nie zostało złamane. A to ogłoszenie odczytuję, jako formę marketingu. Dyrektorom po prostu zależy na uczniach. - To być może raczej niedopatrzenie. Na pewno nie zamierzona chęć wprowadzenia kogoś w błąd i podstępnego ściągnięcia dzieci do mojej szkoły - tłumaczy się tymczasem Borowik.

Jego ogłoszenie trafiło w zeszłym tygodniu do dyrektorów kilku zamojskich przedszkoli. Udostępniono je rodzicom. - Mamy w zwyczaju robić tę grzeczność szkołom, które chcą ze swoją ofertą dotrzeć do rodziców dzieci sześcioletnich. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za treść tych komunikatów - zastrzega Jolanta Śmigoń z Przedszkola Miejskiego nr 5, w którym wywieszono ostatnio nie tylko ofertę "czwórki”, ale również "szóstki”.
Dyrektor tej ostatniej placówki komentować zachowania swojego kolegi nie chce. Chętniej opowiada o własnych działaniach marketingowych. - Zapraszamy przedszkolaki do siebie na przedstawienia jasełkowe, nasi uczniowie z programami artystycznymi odwiedzają przedszkola, organizujemy dni otwarte - wylicza jednym tchem Artur Waśko, dyrektor SP nr 6. Podkreśla jednak, że na fakt, iż 35 procent uczniów jego szkoły stanowią dzieci spoza obwodu, wpływa nie tylko skuteczna promocja. - To efekt pracy naszych nauczycieli, którzy robią wszystko, by szkoła miała jak najlepszą renomę.
Na początku lutego zapisy pierwszoklasistów rozpoczęły wszystkie zamojskie szkoły podstawowe. Rodzice sześciolatków muszą teraz zdecydować, którą z placówek wybrać. Mają na to czas do końca marca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!