Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 lutego 2009 r.
20:14
Edytuj ten wpis

Sprawa "kociego biznesmena" trafiła do prokuratury

0 24 A A

Wczoraj rano policjanci przesłuchali mężczyznę, od którego kupiliśmy kocią skórę. Twierdzą, że... został pomówiony. Powołują się przy tym na jego tłumaczenia. "Koci biznesmen” miał tylko ściągać skóry ze zwierząt potrąconych przez samochód.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W tej chwili nic nie wskazuje na to, że ten mężczyzna popełnił przestępstwo - informuje Milena Galarda z biłgorajskiej policji. - Tłumaczy, że zbiera z ulicy koty potrącone przez samochód. A tego prawo nie zabrania.

Tę informację otrzymaliśmy wczoraj kilka godzin po przeszukaniu u "kociego biznesmena”. Policjanci znaleźli tam skóry zwierząt. Mężczyzna ma pozwolenie na broń myśliwską. Ale funkcjonariusze twierdzą, że nie ma żadnych dowodów, by skóry pochodziły z nielegalnej działalności. - Nie mamy podstaw do postawienia zarzutów - dodaje Galarda.

Tymczasem dzień wcześniej mężczyzna zachwalał nam kocie skórki na futro oraz kocie mięso, które świetnie nadaje się na kiełbasę. Ogłasza się też w lokalnej prasie. Mało tego: w centrum Biłgoraja o godz. 16 kupiliśmy od niego taką skórę. A już kilka minut później Halina Kowalska-Pyłka, szefowa lubelskiego Animalsa zgłosiła na policję w Biłgoraju zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

- Jestem wstrząśnięta stanowiskiem biłgorajskich policjantów - komentowała wczoraj zdenerwowana Pyłka. - Jak to możliwe, by wszystkie te koty wpadały temu panu pod samochód?! Nie zostawię tak tego, to zbyt drastyczne.

Sprawą zainteresowała się Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Jej rzecznik uspokaja: Sprawa jest w trakcie wyjaśniania. Akta zostały przekazane do prokuratury - mówi Janusz Wójtowicz. - Apelujemy do wszystkich, którym zaginęły koty, by zgłaszali się na policję. Być może zidentyfikują skórę ze swojego czworonoga.

Dowiedzieliśmy się tymczasem, że o "kocim biznesmenie” w Biłgoraju głośno od dawna. Już w ubiegłym roku burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan zawiadomił miejscową policję o podejrzanym procederze. - Wysłałem gazetę z ogłoszeniem o sprzedaży skór z kotów - mówi Janusz Rosłan. - Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi.

Policja wszczęła wtedy postępowanie sprawdzające. Ale zostało umorzone. Także wtedy za dobrą monetę zostały przyjęte tłumaczenia mężczyzny, że skóry bierze z kotów potrąconych przez samochód.

Sprawę "kociego biznesmena” opisała też dwa tygodnie temu Agnieszka Tomaszewska, dziennikarka Nowej Gazety Biłgorajskiej. Ją także zelektryzowało ogłoszenie w prasie. - Zadzwoniłam do tego pana i zapytałam o ofertę - opowiada. - Odpowiedział, że posiada i handluje m.in. skórami z kotów kanapowych, rasowych, dzikich i bezdomnych o różnorodnym umaszczeniu. Dodał też, że sprzedaje mięso z kotów na pasztety i kiełbasy.

Dziennikarka opowiedziała o tym policjantom. Ale sprawa ucichła.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 lutego 2009 o 21:47
[url="http://img204.imageshack.us/my.php?image=p1060122copy.jpg"]http://img204.imageshack.us/my.php?image=p1060122copy.jpg[/url]
[url="http://img525.imageshack.us/my.php?image=p1060124.jpg"]http://img525.imageshack.us/my.php?image=p1060124.jpg[/url]

PROSZE BARDZO TU MACIE TO OGŁOSZENIE WRAZ Z NUMEREM TELEFONU DO TEGO TYPA. OGŁASZA SIĘ NADAL, TO JEST NOWE WYDANIE GAZETY "NOWA WIEŚĆ" Z DNIA 23 LUTEGO 2009
Avatar
Gość / 22 lutego 2009 o 23:43
Goldmann s napisał:
Aj, aj pseudodziennikarko Bożko - nieładnie zdejmować ciekawe komentarze - jeśli bezprawnie podajecie fałszywe informacje komukolwiek to rzeczywiście wymiar sprawiedliwości powinien się wami zająć - a czyszczenie tylko potwierdza wasze oszustwo!!! A ten drugi z nickiem "gośc" niech się i dziennika wschodniego więcej nie kompromituje beznadziejnymi wpisami!!!!! No i zgadzam się z poprzednią oceną artykuliku - denny- totalne dnooooo!!!!!

No prosze PIG zmieniłes nicka? Kupiles sobie słownik angielsko-polski czy ktos ci podpowiedział?

No prosze PIG zmieniłes nicka? Kupiles sobie słownik angielsko-polski czy ktos ci podpowiedział? rozwiń
Avatar
Goldmann s / 22 lutego 2009 o 23:02
Aj, aj pseudodziennikarko Bożko - nieładnie zdejmować ciekawe komentarze - jeśli bezprawnie podajecie fałszywe informacje komukolwiek to rzeczywiście wymiar sprawiedliwości powinien się wami zająć - a czyszczenie tylko potwierdza wasze oszustwo!!! A ten drugi z nickiem "gośc" niech się i dziennika wschodniego więcej nie kompromituje beznadziejnymi wpisami!!!!! No i zgadzam się z poprzednią oceną artykuliku - denny- totalne dnooooo!!!!!
Avatar
Gość / 22 lutego 2009 o 00:20
[url="http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu_skorami_psow_i_kotow.html"]http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu...ow_i_kotow.html[/url]
"Parlament Europejski przegłosował zakaz handlu futrami psów i kotów w Unii Europejskiej, który musi jeszcze zostać formalnie zaakceptowany przez rządy państw UE. Ma wejść w życie od końca przyszłego roku (tj. od 31 grudnia 2008 roku). Rozwiązanie przyjęte przez PE, które jest odpowiedzią na apele opinii publicznej, dopuszcza tylko nieliczne wyjątki, takie jak cele edukacyjne, bądź wypychanie zwierząt"
Masz problem gnojku
[url="http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu_skorami_psow_i_kotow.html"]http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu...ow_i_kotow.html[/url]
"Parlament Europejski przegłosował zakaz handlu futrami psów i kotów w Unii Europejskiej, który musi jeszcze zostać formalnie zaakceptowany przez rządy państw UE. Ma wejść w życie od końca przyszłego roku (tj. od 31 grudnia 2008 roku). Rozwiązanie przyjęte przez PE, które jest odpowiedzią na apele opinii publicznej, dopuszcza tylko nieliczne wyjątki, takie jak cele edukacyjne, bądź wypychan... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 23:56
No i juz jest powód aby zrobić mu sprawę. Ciekawe co na to pani rzecznik biłgorajskiej policji. Jak tym razem gościa bronić?
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 23:36
Sprawa jest bardzo prosta. W Unii Europejskiej obowiązuje ZAKAZ HANDLU SKÓRAMI PSÓW I KOTÓW. A więc gość sprzedając skóry łamie prawo. Tym, chociażby, różni się kot od krowy.
Avatar
hjk / 21 lutego 2009 o 18:14
Gość napisał:
świnie, krowę, cielaka i inne zwierzęta można zabijać to dlaczego koty nie,

Jak nie bedzie kotow,to beda szczury ,epidemie smiertelnych chorob,myszy wkazdym domu.
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 14:48
świnie, krowę, cielaka i inne zwierzęta można zabijać to dlaczego koty nie,
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 14:35
Gość napisał:
szkoda że nie ma nagród za eliminacje głupków ze społeczeństwa, bo juz by na ciebie polowali szuwarku-oszołomku

UDERZ W STÓŁ A .....NIEPRAWDAŻ KOCI KOCI ŁAPCI... Z KOTÓW ROBIĄ ZAGADNIENIE...
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 14:16
wodnik szuwarek napisał:
ZAMIAST PRZYZNAĆ NAGRODĘ CZŁOWIEKOWI ZA TO ŻE CZYŚCI ULICE Z KOCIEGO ŚCIERWA - DO PROKURATORA? W GŁOWACH SIE POMIESZAŁO TYM KOCIM MAMOM I TATUSIOM. KOT TO ZASRANIEC I ŚMIERDZIUCH!!!!!

szkoda że nie ma nagród za eliminacje głupków ze społeczeństwa, bo juz by na ciebie polowali szuwarku-oszołomku
Avatar
Gość / 24 lutego 2009 o 21:47
[url="http://img204.imageshack.us/my.php?image=p1060122copy.jpg"]http://img204.imageshack.us/my.php?image=p1060122copy.jpg[/url]
[url="http://img525.imageshack.us/my.php?image=p1060124.jpg"]http://img525.imageshack.us/my.php?image=p1060124.jpg[/url]

PROSZE BARDZO TU MACIE TO OGŁOSZENIE WRAZ Z NUMEREM TELEFONU DO TEGO TYPA. OGŁASZA SIĘ NADAL, TO JEST NOWE WYDANIE GAZETY "NOWA WIEŚĆ" Z DNIA 23 LUTEGO 2009
Avatar
Gość / 22 lutego 2009 o 23:43
Goldmann s napisał:
Aj, aj pseudodziennikarko Bożko - nieładnie zdejmować ciekawe komentarze - jeśli bezprawnie podajecie fałszywe informacje komukolwiek to rzeczywiście wymiar sprawiedliwości powinien się wami zająć - a czyszczenie tylko potwierdza wasze oszustwo!!! A ten drugi z nickiem "gośc" niech się i dziennika wschodniego więcej nie kompromituje beznadziejnymi wpisami!!!!! No i zgadzam się z poprzednią oceną artykuliku - denny- totalne dnooooo!!!!!

No prosze PIG zmieniłes nicka? Kupiles sobie słownik angielsko-polski czy ktos ci podpowiedział?

No prosze PIG zmieniłes nicka? Kupiles sobie słownik angielsko-polski czy ktos ci podpowiedział? rozwiń
Avatar
Goldmann s / 22 lutego 2009 o 23:02
Aj, aj pseudodziennikarko Bożko - nieładnie zdejmować ciekawe komentarze - jeśli bezprawnie podajecie fałszywe informacje komukolwiek to rzeczywiście wymiar sprawiedliwości powinien się wami zająć - a czyszczenie tylko potwierdza wasze oszustwo!!! A ten drugi z nickiem "gośc" niech się i dziennika wschodniego więcej nie kompromituje beznadziejnymi wpisami!!!!! No i zgadzam się z poprzednią oceną artykuliku - denny- totalne dnooooo!!!!!
Avatar
Gość / 22 lutego 2009 o 00:20
[url="http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu_skorami_psow_i_kotow.html"]http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu...ow_i_kotow.html[/url]
"Parlament Europejski przegłosował zakaz handlu futrami psów i kotów w Unii Europejskiej, który musi jeszcze zostać formalnie zaakceptowany przez rządy państw UE. Ma wejść w życie od końca przyszłego roku (tj. od 31 grudnia 2008 roku). Rozwiązanie przyjęte przez PE, które jest odpowiedzią na apele opinii publicznej, dopuszcza tylko nieliczne wyjątki, takie jak cele edukacyjne, bądź wypychanie zwierząt"
Masz problem gnojku
[url="http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu_skorami_psow_i_kotow.html"]http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu...ow_i_kotow.html[/url]
"Parlament Europejski przegłosował zakaz handlu futrami psów i kotów w Unii Europejskiej, który musi jeszcze zostać formalnie zaakceptowany przez rządy państw UE. Ma wejść w życie od końca przyszłego roku (tj. od 31 grudnia 2008 roku). Rozwiązanie przyjęte przez PE, które jest odpowiedzią na apele opinii publicznej, dopuszcza tylko nieliczne wyjątki, takie jak cele edukacyjne, bądź wypychan... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 23:56
No i juz jest powód aby zrobić mu sprawę. Ciekawe co na to pani rzecznik biłgorajskiej policji. Jak tym razem gościa bronić?
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 23:36
Sprawa jest bardzo prosta. W Unii Europejskiej obowiązuje ZAKAZ HANDLU SKÓRAMI PSÓW I KOTÓW. A więc gość sprzedając skóry łamie prawo. Tym, chociażby, różni się kot od krowy.
Avatar
hjk / 21 lutego 2009 o 18:14
Gość napisał:
świnie, krowę, cielaka i inne zwierzęta można zabijać to dlaczego koty nie,

Jak nie bedzie kotow,to beda szczury ,epidemie smiertelnych chorob,myszy wkazdym domu.
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 14:48
świnie, krowę, cielaka i inne zwierzęta można zabijać to dlaczego koty nie,
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 14:35
Gość napisał:
szkoda że nie ma nagród za eliminacje głupków ze społeczeństwa, bo juz by na ciebie polowali szuwarku-oszołomku

UDERZ W STÓŁ A .....NIEPRAWDAŻ KOCI KOCI ŁAPCI... Z KOTÓW ROBIĄ ZAGADNIENIE...
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 14:16
wodnik szuwarek napisał:
ZAMIAST PRZYZNAĆ NAGRODĘ CZŁOWIEKOWI ZA TO ŻE CZYŚCI ULICE Z KOCIEGO ŚCIERWA - DO PROKURATORA? W GŁOWACH SIE POMIESZAŁO TYM KOCIM MAMOM I TATUSIOM. KOT TO ZASRANIEC I ŚMIERDZIUCH!!!!!

szkoda że nie ma nagród za eliminacje głupków ze społeczeństwa, bo juz by na ciebie polowali szuwarku-oszołomku
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!