Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 lutego 2009 r.
20:14
Edytuj ten wpis

Sprawa "kociego biznesmena" trafiła do prokuratury

0 24 A A

Wczoraj rano policjanci przesłuchali mężczyznę, od którego kupiliśmy kocią skórę. Twierdzą, że... został pomówiony. Powołują się przy tym na jego tłumaczenia. "Koci biznesmen” miał tylko ściągać skóry ze zwierząt potrąconych przez samochód.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W tej chwili nic nie wskazuje na to, że ten mężczyzna popełnił przestępstwo - informuje Milena Galarda z biłgorajskiej policji. - Tłumaczy, że zbiera z ulicy koty potrącone przez samochód. A tego prawo nie zabrania.

Tę informację otrzymaliśmy wczoraj kilka godzin po przeszukaniu u "kociego biznesmena”. Policjanci znaleźli tam skóry zwierząt. Mężczyzna ma pozwolenie na broń myśliwską. Ale funkcjonariusze twierdzą, że nie ma żadnych dowodów, by skóry pochodziły z nielegalnej działalności. - Nie mamy podstaw do postawienia zarzutów - dodaje Galarda.

Tymczasem dzień wcześniej mężczyzna zachwalał nam kocie skórki na futro oraz kocie mięso, które świetnie nadaje się na kiełbasę. Ogłasza się też w lokalnej prasie. Mało tego: w centrum Biłgoraja o godz. 16 kupiliśmy od niego taką skórę. A już kilka minut później Halina Kowalska-Pyłka, szefowa lubelskiego Animalsa zgłosiła na policję w Biłgoraju zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

- Jestem wstrząśnięta stanowiskiem biłgorajskich policjantów - komentowała wczoraj zdenerwowana Pyłka. - Jak to możliwe, by wszystkie te koty wpadały temu panu pod samochód?! Nie zostawię tak tego, to zbyt drastyczne.

Sprawą zainteresowała się Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Jej rzecznik uspokaja: Sprawa jest w trakcie wyjaśniania. Akta zostały przekazane do prokuratury - mówi Janusz Wójtowicz. - Apelujemy do wszystkich, którym zaginęły koty, by zgłaszali się na policję. Być może zidentyfikują skórę ze swojego czworonoga.

Dowiedzieliśmy się tymczasem, że o "kocim biznesmenie” w Biłgoraju głośno od dawna. Już w ubiegłym roku burmistrz Biłgoraja Janusz Rosłan zawiadomił miejscową policję o podejrzanym procederze. - Wysłałem gazetę z ogłoszeniem o sprzedaży skór z kotów - mówi Janusz Rosłan. - Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi.

Policja wszczęła wtedy postępowanie sprawdzające. Ale zostało umorzone. Także wtedy za dobrą monetę zostały przyjęte tłumaczenia mężczyzny, że skóry bierze z kotów potrąconych przez samochód.

Sprawę "kociego biznesmena” opisała też dwa tygodnie temu Agnieszka Tomaszewska, dziennikarka Nowej Gazety Biłgorajskiej. Ją także zelektryzowało ogłoszenie w prasie. - Zadzwoniłam do tego pana i zapytałam o ofertę - opowiada. - Odpowiedział, że posiada i handluje m.in. skórami z kotów kanapowych, rasowych, dzikich i bezdomnych o różnorodnym umaszczeniu. Dodał też, że sprzedaje mięso z kotów na pasztety i kiełbasy.

Dziennikarka opowiedziała o tym policjantom. Ale sprawa ucichła.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 lutego 2009 o 21:47
[url="http://img204.imageshack.us/my.php?image=p1060122copy.jpg"]http://img204.imageshack.us/my.php?image=p1060122copy.jpg[/url]
[url="http://img525.imageshack.us/my.php?image=p1060124.jpg"]http://img525.imageshack.us/my.php?image=p1060124.jpg[/url]

PROSZE BARDZO TU MACIE TO OGŁOSZENIE WRAZ Z NUMEREM TELEFONU DO TEGO TYPA. OGŁASZA SIĘ NADAL, TO JEST NOWE WYDANIE GAZETY "NOWA WIEŚĆ" Z DNIA 23 LUTEGO 2009
Avatar
Gość / 22 lutego 2009 o 23:43
Goldmann s napisał:
Aj, aj pseudodziennikarko Bożko - nieładnie zdejmować ciekawe komentarze - jeśli bezprawnie podajecie fałszywe informacje komukolwiek to rzeczywiście wymiar sprawiedliwości powinien się wami zająć - a czyszczenie tylko potwierdza wasze oszustwo!!! A ten drugi z nickiem "gośc" niech się i dziennika wschodniego więcej nie kompromituje beznadziejnymi wpisami!!!!! No i zgadzam się z poprzednią oceną artykuliku - denny- totalne dnooooo!!!!!

No prosze PIG zmieniłes nicka? Kupiles sobie słownik angielsko-polski czy ktos ci podpowiedział?

No prosze PIG zmieniłes nicka? Kupiles sobie słownik angielsko-polski czy ktos ci podpowiedział? rozwiń
Avatar
Goldmann s / 22 lutego 2009 o 23:02
Aj, aj pseudodziennikarko Bożko - nieładnie zdejmować ciekawe komentarze - jeśli bezprawnie podajecie fałszywe informacje komukolwiek to rzeczywiście wymiar sprawiedliwości powinien się wami zająć - a czyszczenie tylko potwierdza wasze oszustwo!!! A ten drugi z nickiem "gośc" niech się i dziennika wschodniego więcej nie kompromituje beznadziejnymi wpisami!!!!! No i zgadzam się z poprzednią oceną artykuliku - denny- totalne dnooooo!!!!!
Avatar
Gość / 22 lutego 2009 o 00:20
[url="http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu_skorami_psow_i_kotow.html"]http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu...ow_i_kotow.html[/url]
"Parlament Europejski przegłosował zakaz handlu futrami psów i kotów w Unii Europejskiej, który musi jeszcze zostać formalnie zaakceptowany przez rządy państw UE. Ma wejść w życie od końca przyszłego roku (tj. od 31 grudnia 2008 roku). Rozwiązanie przyjęte przez PE, które jest odpowiedzią na apele opinii publicznej, dopuszcza tylko nieliczne wyjątki, takie jak cele edukacyjne, bądź wypychanie zwierząt"
Masz problem gnojku
[url="http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu_skorami_psow_i_kotow.html"]http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu...ow_i_kotow.html[/url]
"Parlament Europejski przegłosował zakaz handlu futrami psów i kotów w Unii Europejskiej, który musi jeszcze zostać formalnie zaakceptowany przez rządy państw UE. Ma wejść w życie od końca przyszłego roku (tj. od 31 grudnia 2008 roku). Rozwiązanie przyjęte przez PE, które jest odpowiedzią na apele opinii publicznej, dopuszcza tylko nieliczne wyjątki, takie jak cele edukacyjne, bądź wypychan... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 23:56
No i juz jest powód aby zrobić mu sprawę. Ciekawe co na to pani rzecznik biłgorajskiej policji. Jak tym razem gościa bronić?
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 23:36
Sprawa jest bardzo prosta. W Unii Europejskiej obowiązuje ZAKAZ HANDLU SKÓRAMI PSÓW I KOTÓW. A więc gość sprzedając skóry łamie prawo. Tym, chociażby, różni się kot od krowy.
Avatar
hjk / 21 lutego 2009 o 18:14
Gość napisał:
świnie, krowę, cielaka i inne zwierzęta można zabijać to dlaczego koty nie,

Jak nie bedzie kotow,to beda szczury ,epidemie smiertelnych chorob,myszy wkazdym domu.
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 14:48
świnie, krowę, cielaka i inne zwierzęta można zabijać to dlaczego koty nie,
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 14:35
Gość napisał:
szkoda że nie ma nagród za eliminacje głupków ze społeczeństwa, bo juz by na ciebie polowali szuwarku-oszołomku

UDERZ W STÓŁ A .....NIEPRAWDAŻ KOCI KOCI ŁAPCI... Z KOTÓW ROBIĄ ZAGADNIENIE...
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 14:16
wodnik szuwarek napisał:
ZAMIAST PRZYZNAĆ NAGRODĘ CZŁOWIEKOWI ZA TO ŻE CZYŚCI ULICE Z KOCIEGO ŚCIERWA - DO PROKURATORA? W GŁOWACH SIE POMIESZAŁO TYM KOCIM MAMOM I TATUSIOM. KOT TO ZASRANIEC I ŚMIERDZIUCH!!!!!

szkoda że nie ma nagród za eliminacje głupków ze społeczeństwa, bo juz by na ciebie polowali szuwarku-oszołomku
Avatar
Gość / 24 lutego 2009 o 21:47
[url="http://img204.imageshack.us/my.php?image=p1060122copy.jpg"]http://img204.imageshack.us/my.php?image=p1060122copy.jpg[/url]
[url="http://img525.imageshack.us/my.php?image=p1060124.jpg"]http://img525.imageshack.us/my.php?image=p1060124.jpg[/url]

PROSZE BARDZO TU MACIE TO OGŁOSZENIE WRAZ Z NUMEREM TELEFONU DO TEGO TYPA. OGŁASZA SIĘ NADAL, TO JEST NOWE WYDANIE GAZETY "NOWA WIEŚĆ" Z DNIA 23 LUTEGO 2009
Avatar
Gość / 22 lutego 2009 o 23:43
Goldmann s napisał:
Aj, aj pseudodziennikarko Bożko - nieładnie zdejmować ciekawe komentarze - jeśli bezprawnie podajecie fałszywe informacje komukolwiek to rzeczywiście wymiar sprawiedliwości powinien się wami zająć - a czyszczenie tylko potwierdza wasze oszustwo!!! A ten drugi z nickiem "gośc" niech się i dziennika wschodniego więcej nie kompromituje beznadziejnymi wpisami!!!!! No i zgadzam się z poprzednią oceną artykuliku - denny- totalne dnooooo!!!!!

No prosze PIG zmieniłes nicka? Kupiles sobie słownik angielsko-polski czy ktos ci podpowiedział?

No prosze PIG zmieniłes nicka? Kupiles sobie słownik angielsko-polski czy ktos ci podpowiedział? rozwiń
Avatar
Goldmann s / 22 lutego 2009 o 23:02
Aj, aj pseudodziennikarko Bożko - nieładnie zdejmować ciekawe komentarze - jeśli bezprawnie podajecie fałszywe informacje komukolwiek to rzeczywiście wymiar sprawiedliwości powinien się wami zająć - a czyszczenie tylko potwierdza wasze oszustwo!!! A ten drugi z nickiem "gośc" niech się i dziennika wschodniego więcej nie kompromituje beznadziejnymi wpisami!!!!! No i zgadzam się z poprzednią oceną artykuliku - denny- totalne dnooooo!!!!!
Avatar
Gość / 22 lutego 2009 o 00:20
[url="http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu_skorami_psow_i_kotow.html"]http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu...ow_i_kotow.html[/url]
"Parlament Europejski przegłosował zakaz handlu futrami psów i kotów w Unii Europejskiej, który musi jeszcze zostać formalnie zaakceptowany przez rządy państw UE. Ma wejść w życie od końca przyszłego roku (tj. od 31 grudnia 2008 roku). Rozwiązanie przyjęte przez PE, które jest odpowiedzią na apele opinii publicznej, dopuszcza tylko nieliczne wyjątki, takie jak cele edukacyjne, bądź wypychanie zwierząt"
Masz problem gnojku
[url="http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu_skorami_psow_i_kotow.html"]http://www.ekoportal.eu/Prawo/Zakaz_handlu...ow_i_kotow.html[/url]
"Parlament Europejski przegłosował zakaz handlu futrami psów i kotów w Unii Europejskiej, który musi jeszcze zostać formalnie zaakceptowany przez rządy państw UE. Ma wejść w życie od końca przyszłego roku (tj. od 31 grudnia 2008 roku). Rozwiązanie przyjęte przez PE, które jest odpowiedzią na apele opinii publicznej, dopuszcza tylko nieliczne wyjątki, takie jak cele edukacyjne, bądź wypychan... rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 23:56
No i juz jest powód aby zrobić mu sprawę. Ciekawe co na to pani rzecznik biłgorajskiej policji. Jak tym razem gościa bronić?
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 23:36
Sprawa jest bardzo prosta. W Unii Europejskiej obowiązuje ZAKAZ HANDLU SKÓRAMI PSÓW I KOTÓW. A więc gość sprzedając skóry łamie prawo. Tym, chociażby, różni się kot od krowy.
Avatar
hjk / 21 lutego 2009 o 18:14
Gość napisał:
świnie, krowę, cielaka i inne zwierzęta można zabijać to dlaczego koty nie,

Jak nie bedzie kotow,to beda szczury ,epidemie smiertelnych chorob,myszy wkazdym domu.
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 14:48
świnie, krowę, cielaka i inne zwierzęta można zabijać to dlaczego koty nie,
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 14:35
Gość napisał:
szkoda że nie ma nagród za eliminacje głupków ze społeczeństwa, bo juz by na ciebie polowali szuwarku-oszołomku

UDERZ W STÓŁ A .....NIEPRAWDAŻ KOCI KOCI ŁAPCI... Z KOTÓW ROBIĄ ZAGADNIENIE...
Avatar
Gość / 21 lutego 2009 o 14:16
wodnik szuwarek napisał:
ZAMIAST PRZYZNAĆ NAGRODĘ CZŁOWIEKOWI ZA TO ŻE CZYŚCI ULICE Z KOCIEGO ŚCIERWA - DO PROKURATORA? W GŁOWACH SIE POMIESZAŁO TYM KOCIM MAMOM I TATUSIOM. KOT TO ZASRANIEC I ŚMIERDZIUCH!!!!!

szkoda że nie ma nagród za eliminacje głupków ze społeczeństwa, bo juz by na ciebie polowali szuwarku-oszołomku