poniedziałek, 23 października 2017 r.

Zamość

Agata Świst z UKS Kiko Zamość zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski juniorów w badmintonie.

- Walka nie była łatwa, gdyż w drodze do finału Agata musiała najpierw pokonać trzy zawodniczki, które są obecnie w kadrze narodowej - informuje Sławomir Moździoch, trener UKS Kiko Zamość.
Chodzi o Agatę Karasoń z Ruchu Piotrków Trybunalski, Katarzynę Nideraus z SKB Suwałki, Natalię Pocztowię z Technika Głubczyce i Klaudię Rogalską z UKS Sobótka. W finale musiała uznać wyższość Anny Narel z Trampa Orneta, przegrywając z nią 12:21 i 19:21.
Z innych zawodników zamojskiego Kiko Piotr Typia zajął 5 miejsce w grze mieszanej i 9 w pojedynczej. Dawid Miszczyszyn był 9 w grze mieszanej i 17 w pojedynczej. Małgorzata Gąska zajęła 9 miejsce w grze mieszanej razem z Maciejem Głębockim, a Jakub Wilkos uzyskał taki sam wynik w grze podwójnej.
Mistrzostwa odbyły się w Kobylnicy k. Słupska. (LEW)