piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Opozycyjni radni Adamowa podejrzewają, że w 1999 r. Marian Ćwik, wójt gminy bezprawnie wydał decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu pod kontenerową stację paliw. Z tego powodu grupa radnych "Niezależni” zwołała nadzwyczajną sesję Rady Gminy Adamów i domaga się odwołania Zarządu Gminy.

W Adamowie powstaje osiedle domków jednorodzinnych, w którego rejonie budowana jest obecnie stacja benzynowa. Według planu zagospodarowania przestrzennego z 1990 r. na tej działce miała stanąć szkoła. Planie przewidywał również stację benzynową, ale miała być ona usytuowana w zupełnie innym punkcie. Radni twierdzą, że przy decyzji wójta o warunkach zabudowy zostały podmienione mapy tych miejsc. Inwestor chciał bowiem budować stację na działce przeznaczonej na cele oświatowe. Na takiej podstawie starostwo powiatowe wydało pozwolenie na budowę, a żaden nadzór budowlany, do centralnego włącznie, nie wątpił że decyzja wójta i pozwolenie są zgodne z prawem.
Niezgodność lokalizacji stacji z obowiązującym planem ujawnił Jan Teterycz, mieszkaniec Adamowa. Na tej podstawie w październiku tego roku Samorządowe Kolegium Odwoławcze unieważniło decyzję wójta, domagając się wyjaśnień. Zastępca wójta Czesław Momot wyjaśniał wówczas na piśmie, że Rada Gminy w 1998 roku wprowadziła zmianę planu uchwałą, pozwalającą na budowę w spornym miejscu stacji paliw. Jednak taka uchwała, jak zapewniają radni "Niezależni”, nigdy nie została przez radę podjęta.
Wyjaśnijmy, że uchwała z 1998r. rzeczywiście dotyczyła stacji paliw, ale w Suchowoli, a nie w Adamowie, a ponadto w ogóle nie została ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Zamojskiego. Zdaniem opozycji treść uchwały i widniejący pod nią podpis byłego przewodniczącego RG zostały sfałszowane na potrzeby wyjaśnień, jakie należało złożyć przed SKO. Kolegium powiadomiło o tym Prokuraturę Rejonową w Zamościu. Prokurator Jerzy Rdest powiedział nam, że wszczęto już postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!