poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Zamość

Starostwo Powiatowe w Zamościu przeprowadza się do delegatury LUW

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 września 2010, 08:59
Autor: (bn)

Zamojskie Starostwo Powiatowe chce przenieść część swoich wydziałów do siedziby dawnego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Partyzantów. Kiedy to się stanie? Decyzja zapadnie prawdopodobnie w styczniu, a potem rozpocznie się przeprowadzka.

– Starosta podpisał na razie wstępne porozumienie w tej sprawie – mówi Jerzy Zawadzki, sekretarz zamojskiego starostwa. – W naszym budynku przy ul. Przemysłowej jest już za ciasno. To nie znaczy, że wszyscy wyniesiemy się z dawnej siedziby. Część naszych wydziałów tam prawdopodobnie zostanie. Jeszcze zastanowimy się jak to wszystko organizacyjnie rozwiązać.

Interesantów w zamojskim starostwie stale przybywa. Brakuje też m.in. parkingów. Przejęcie budynku po LUW na pewno rozwiąże ten kłopot.

Jednak przy ul. Partyzantów nadal pozostanie delegatura LUW oraz Krajowe Biuro Wyborcze. Dzięki takim roszadom zamojskie starostwo zrezygnuje prawdopodobnie z pomysłu przejścia kamienic przy ul. Pereca na zamojskim Starym Mieście.

Niedawno działała tam Państwowa Szkoła Muzyczna (muzycy mają teraz nową, obszerną siedzibę w danym klasztorze sióstr Klarysek przy ul. Kościuszki).

Starostwo chciało do budynków na ul. Pereca przenieść powiatowy zarząd dróg oraz m.in. PCPR. O przejęcie opuszczonych budynków starał się także zamojski magistrat.

Spór miał rozstrzygnąć wojewoda. Teraz sprawa powinna rozwiązać się sama.

– Jeśli przejmiemy budynek po siedzibie LUW prawdopodobnie wycofany się z tego pomysłu – mówi Jerzy Zawadzki. – W ten sposób wszyscy będą zadowoleni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!