poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Zamość

Stowarzyszenie Forum Kobiet z Biłgoraja będzie walczyć w wyborach samorządowych

Dodano: 12 września 2002, 16:04

W zamojskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego został zarejestrowany komitet wyborczy Forum Kobiet z Biłgoraja. Komitet ten zgłosi swoje kandydatki do Rady Miasta Biłgoraja, Rady Powiatu oraz rad gmin na terenie powiatu biłgorajskiego.

Stowarzyszenie Forum Kobiet jest organizacją nieformalną, działającą przy Towarzystwie Gospodarczym w Biłgoraju. Powstało półtora roku temu i obecnie skupia 60 członkiń. - Wystawimy kandydatki w każdym okręgu wyborczym do RM i w miejskim okręgu do RP. Ponadto chciałybyśmy zgłosić chociaż po jednej osobie do rad gmin na terenie powiatu biłgorajskiego - informuje Irena Gadaj, członek Zarządu Forum Kobiet w Biłgoraju.
Celem stowarzyszenia jest promowanie kobiet w środowisku lokalnym.
Dlatego zadaniem jakie sobie postawiło forum, jest zwiększenie udziału kobiet w samorządach. - Obecnie w RM Biłgoraja zasiadają 2 kobiety na 18 radnych, a w RP są cztery kobiety na 48 radnych. Wiemy, że walka o mandaty nie jest łatwa ale już byłoby dobrze, gdyby liczba kobiet w tych radach podwoiła się. Kobiety powinny także zasiadać w zarządach gmin, miast i powiatów. Z pewnością dadzą sobie radę na tych stanowiskach. Przede wszystkim są uczciwe i tak samo mądre jak mężczyźni - twierdzi I. Gadaj.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24