wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Straciła trzech synów, zabrakło jej pieniędzy na pogrzeb

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2011, 17:26

Pani Leokadia wciąż mnie może pogodzić się ze śmiercią syna
Pani Leokadia wciąż mnie może pogodzić się ze śmiercią syna

Ubogiej emerytce brakowało pieniędzy, by sprowadzić prochy swojego ukochanego syna z Francji do kraju. Ale ludzie dobrej woli pomogli znaleźć firmę pogrzebową, która się tym zajmie. W sobotę jej syn spocznie na zamojskim cmentarzu.

Los doświadczył 76-latkę. – Pochowam trzeciego, ostatniego, syna – płacze 76-letnia Leokadia Grymuza. – Henio leży na cmentarzu w Jaśle, mały Andrzejek ma grób przy ul. Peowiaków i tam, obok swoich dwóch małych córeczek bliźniaczek, spocznie teraz Zygmuś. Myślałam, że to on będzie mój pogrzeb wyprawiał.

W latach 90. ub. wieku pani Leokadia otworzyła masarnię. Po kilku latach firma splajtowała, a ona straciła z synem cały majątek. Wprowadzili się do niewielkiej kawalerki. Pan Zygmunt postanowił szukać pracy za granicą. Trafił do Francji, gdzie na czarno pracował na budowach i pomagał matce.

Pan Zygmunt na początku kwietnia skończyłby 52 lata, ale 22 stycznia jego ciało znaleziono w mieszkaniu znajomego w Nicei. Przyczyną zgonu były najprawdopodobniej zawał i rozległy wylew krwi do mózgu. Po wykonaniu wszystkich czynności francuskie władze zapytały przez konsulat, czy matka zabierze ciało syna do Polski. – Chcę, żeby Zygmuś spoczął w grobie w Zamościu, żeby rodzina i koledzy mieli gdzie zapalić znicze i się pomodlić za jego duszę, bo to był dobry chłopak – płacze pani Leokadia.

10 tys. zł za sprowadzenie ciała

Ale sprowadzenie zwłok jest kosztowne. Trzeba na to przygotować ok. 10 tys. złotych. Naszej rozmówczyni na to nie stać, bo dostaje niecałe 700 złotych emerytury. Wsparcia udzieliło jej już Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu. – Pomogliśmy w miarę swoich możliwości: przekazaliśmy zasiłek celowy, a pracownik socjalny pomógł załatwić formalności i przekazał informacje, jak m.in. zorganizować transport – mówi Małgorzata Żołyńska, zastępca dyrektora zamojskiego MCPR.

Najlepszą ofertę przedstawiła firma z Częstochowy, która przywiezie z Francji urnę z prochami.
W sobotę o godz. 13 odbędzie się pogrzeb pana Zygmunta.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
piesnapo
piesnapis
Gość
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

piesnapo
piesnapo (21 lutego 2011 o 10:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='piesnapis' timestamp='1298233600' post='440231']
No - z tą elitą to już po bandzie pojechałeś!
Zginęło tam kilka osób wybitnych i kilkanaścioro przykaczyńskich klakierów - i tyle! Do elity narodu to daleeeeka droga.
[/quote]
Zgłupiałeś cy co?
Rozwiń
piesnapis
piesnapis (20 lutego 2011 o 21:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1298102837' post='439506']
Bo widzicie koledzy, jacy Polacy taka szopka i cyrk.Zagłosowaliście na tę szopkę, to ją macie, będziecie mieli jeszcze bardziej cyrkowo, nawet cuda obiecane wam nie pomogą, bo sami sobie wykopaliście dół z szambem, w którym się teraz POgrążacie. A ty pierwszy kolego, który nie potrafisz sklecić porządnego zdania nie oburzaj się tak, bo twój mały móżdżek zapewne nie POjmuje skąd się ta katastrofa wzięła.[color="#FF0000"]Poza tym zginęła w niej cała elita państwa. [/color]
[/quote]

No - z tą elitą to już po bandzie pojechałeś!
Zginęło tam kilka osób wybitnych i kilkanaścioro przykaczyńskich klakierów - i tyle! Do elity narodu to daleeeeka droga.
Rozwiń
Gość
Gość (19 lutego 2011 o 09:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='gość2' timestamp='1297971718' post='438748']
bo widzisz kolego...Polska to jedna wielka szopka i cyrk
[/quote]
Bo widzicie koledzy, jacy Polacy taka szopka i cyrk.Zagłosowaliście na tę szopkę, to ją macie, będziecie mieli jeszcze bardziej cyrkowo, nawet cuda obiecane wam nie pomogą, bo sami sobie wykopaliście dół z szambem, w którym się teraz POgrążacie. A ty pierwszy kolego, który nie potrafisz sklecić porządnego zdania nie oburzaj się tak, bo twój mały móżdżek zapewne nie POjmuje skąd się ta katastrofa wzięła.Poza tym zginęła w niej cała elita państwa. Gdyby na przykład tam był twój tatuś - generał, albo poseł do parlamentu ( czego naprawdę ci nie życzę- to tylko taki przykład)i rozerwało go na strzępki JAK TAMTYCH 96 OSÓB, to co byś wolał? Żeby zebrali go do i przywieźli truchło ( to jest twoje wyrażenie)twojego tatusia generała do twojej miejscowości i został pochowany tak zwyczajnie, czy z honorami, jak tamtych? Zakładam, że przywieźli by ciało twojego rodzica i normalnie bez honorów standardowo( wyprowadzenie, godzinka na mszy albo i nie, nie wiem jak tam w twojej rodzinie czy są pochówki katolickie czy świeckie) został pochowany. DOPIERO BYŚ ROZDARŁ SIĘ NA CAŁY GŁOS, DLACZEGO NIE UHONOROWALI TWOJEGO ZASŁUŻONEGO DLA OJCZYZNY RODZICA! No więc koledzy, lepiej pomyślcie zanim coś zaszczekacie. Acha, jeszcze coś. Ten wasz troskliwy głos świadczy mimo wszystko o waszej niewątpliwej hojności. Proponuję dołączyć się do grona osób, które chcą pomóc pani Grymuzie, która przeżywa straszną tragedię. Możecie za pomocą MCPRu lub osobiście nawet do skrzynki na listy wrzucić datek finansowy dla tej pani. Jeśli bardzo wam zależy aby jej pomóc, znajdziecie na pewno sposób, aby dołączyć do grona ofiarodawców. Ale najpierw pomódlcie się za duszę jej syna, niech spoczywa w spokoju.
Rozwiń
Gość
Gość (18 lutego 2011 o 23:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wspolczuje pani
Rozwiń
ol
ol (18 lutego 2011 o 08:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak, tyle to kosztuje, za kazdy swistek trzeba placic, w szpitalu, w urzedach,ambasadach itp... + 4,5k km+wynagrodzenia...
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!