sobota, 17 marca 2018 r.

Zamość

Strażnik Roztoczańskiego Parku miał ścigać złodziei, a sam kradł drewno z lasu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2015, 13:30
Autor: aa

Marek P., były strażnik Roztoczańskiego Parku Narodowego i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Zwierzyńcu został skazany na grzywnę.

Marek P. był zastępcą komendanta straży w RPN. Mieszkał w należącej do parku leśniczówce. Na kradzieży drewna wpadł przypadkiem. W 2011 roku pracownicy RPN i leśniczy sprawdzali stan leśnych upraw. Postanowili odwiedzić 39-latka. Zwrócili uwagę na kłody drewna leżące na podwórku. Nie było na nich specjalnych oznaczeń, które umieszcza się na legalnie wycinanych drzewach.

Marek P. wyjaśnił, że drzewo pochodzi z "lasów chłopskich”, a przywiózł mu je miejscowy rolnik.

Ten przyznał, że zwiózł drewno. Wskazał dokładne miejsce. Okazało się, że to nie prywatna działka, a las należący do RPN. Rolnik wyjaśnił, że o przewiezienie drewna do leśniczówki poprosił go Marek P.

W miejscu wskazanym przez rolnika leśnicy znaleźli cztery świeże pniaki. Ustalili, że drzewa ścięto je nielegalnie. Porównali pnie z kłodami na podwórku Marka P. Pasowały. Sprawą zajęła się prokuratura.

Marek P. został oskarżony o nielegalne wycięcie i kradzież czterech drzew. Ich wartość wyceniono na ponad 400 zł. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Śledczy ustalili, że było inaczej.

Kiedy Marek P. usłyszał zarzuty, przestał pełnić funkcję zastępcy komendanta straży RPN. Został przesunięty do innego działu. Sąd skazał mężczyznę na grzywnę. Ten złożył apelację. - Sąd utrzymał wyrok w całości - mówi Elżbieta Koszel, rzecznik Sądu Okręgowego w Zamościu.

- Wymierzono karę grzywny w wysokości 1800 zł. Skazany musi zapłacić 1103 zł nawiązki na rzecz RPN, naprawić szkody o wartości 551 zł oraz pokryć koszty postępowania.

Wyrok jest prawomocny. W rezultacie z końcem grudnia 39-latek pożegnał się z posadą w parku. Musi również opuścić należącą do RPN leśniczówkę.

Marek P. będzie mógł teraz poświęcić więcej czasu na działalność w Radzie Miejskiej w Zwierzyńcu, której jest wiceprzewodniczącym. Startował z listy PSL. Nie grozi mu utrata mandatu. Gdyby usłyszał wyrok pozbawienia wolności, choćby w zawieszeniu, musiałby zakończyć działalność w samorządzie.
  Edytuj ten wpis
Gość
Jan
antek
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 lutego 2015 o 23:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Śmieszny dyrektor 

Rozwiń
Jan
Jan (16 lutego 2015 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

I jeszcze złodziej złodzieja broni? Nic wam już do roboty nie zostało? Nie zostało jeszcze z dwie działek gminnych do sprzedaży za półdarmo? Złodziej już jest chętny do podniesienia rączki "za"

Rozwiń
antek
antek (15 lutego 2015 o 17:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jesteś ,, Zatroskany i Zatrwożony,, bardziej chyba zatrwożony  bo ????? bo wiesz , że prawda w końcu wyjdzie na jaw, i ludzie sie dowiedza jak go wrobili?  tego się tak boisz? to juz chyba wiem kto ty jesteś......./.

Rozwiń
mieszkaniec
mieszkaniec (13 lutego 2015 o 09:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tego jeszcze nie było, ludzie z prawomocnymi wyrokami rządzą naszym Zwierzyńcem, czy spotkaliście drugi taki przypadek?

Rozwiń
Zatroskany i zatrwożony
Zatroskany i zatrwożony (10 lutego 2015 o 20:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Ja" Co niby takiego zrobił? "Wyborco" czy się nazywasz jan skiba? Bo chyba tylko ty z nim jesteś i twoja elyta?

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!