sobota, 24 marca 2018 r.

Zamość

Strefa ekonomiczna w Zamościu będzie większa o 18 hektarów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 września 2010, 09:22
Autor: Bogdan Nowak

Zamojscy radni miejscy wyrazili wczoraj zgodę na rozszerzenieSpecjalnej Strefy Ekonomicznej "Euro-Park-Mielec” o ponad 18 ha. To grunty położone przy ul. Szczebrzeskiej. Miasto wystarało się właśnie o 6 mln zł z Unii Europejskiej o uzbrojenie tej potężnej działki. W sumie pójdzie na ten cel ok. 8 mln zł.

– Decyzję o przyznaniu dofinansowania dostaliśmy kilka dni temu – mówi Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. – Na działce przy Szczebrzeskiej powstanie droga, którą będą mogły jeździć ciężkie pojazdy. Zostanie tam także wybudowana m.in. kanalizacja deszczowa i sanitarna. Zależy nam na uatrakcyjnieniu tego terenu. To przyciągnie inwestorów.

Zamojskie grunty zostały włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Euro-Park Mielec” w 2008 r. Taką decyzję podjęli miejscowi radni. Wytypowano dwa miejskie obszary.

Przy ul. Szczebrzeskiej (w sąsiedztwie Zespołu Szkół Gimnazjalnych nr 5) wyznaczono ponad 27 ha gruntów, a w okolicach ul. Starowiejskiej, Legionów i Kilińskiego kolejne 8,5 ha. Inwestorzy mogą liczyć tutaj na duże ulgi (m.in. zwolnienia z podatków dochodowych) oraz wszechstronne wsparcie magistratu.

To owocuje. Ostatnio spółka "Tradis” kupiła działkę przy ul. Kilińskiego. Inwestor chce tam postawić magazyn wielofunkcyjny za 7 mln zł. Rozstrzygnięto także przetarg na sprzedaż kolejnych 4 hektarów gruntów należących do SSE. Znajdują się przy ul. Szczebrzeskiej. Wygrała go firma z branży budowlanej, która chce założyć w Hetmańskim Grodzie sporą fabrykę blachy.

– Rozważamy rozszerzenie strefy o 40 hektarów – mówił Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa podczas podpisywania aktu sprzedaży gruntu spółce "Tradis”. – Będą to działki w granicach miasta. Zainteresowanie inwestorów jest bardzo duże.

Od słów urzędnicy szybko przeszli do czynów. Magistrat wystarał się właśnie o 6 mln zł na uzbrojenie ponad 18-hektarowej działki przy ul. Szczebrzeskiej. Miasto doda do tego 2 mln zł z własnej kasy.

Wczoraj zamojscy radni miejscy uchwalili przyłączenie tej działki do SSE.

– To dobra decyzja – chwalił radnych prezydent Zamoyski na sesji. – Czas nagli. Za jakiś czas władze centralne zamkną możliwość przyłączania nowych gruntów do takich stref jak nasza. Miasto mogłoby stracić dużą szansę na dalszy rozwój.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
polak mały
hehe
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

polak mały
polak mały (11 października 2010 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe co będą mieli z tego uczniowie Rolniczaka, pewnie nawet nie dostaną na 1 nowe krzesło, chyba że dla pana dyr?ha, ha a tu dozbraja się działkę dla inwestora??
Rozwiń
hehe
hehe (28 września 2010 o 18:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wyborcza kielbasa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!