środa, 21 marca 2018 r.

Zamość

Szczebrzeszyn zapłaci za wywóz śmieci dwa razy więcej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2009, 20:18

Od stycznia mieszkańcy Szczebrzeszyna zapłacą dwa razy więcej za wywóz odpadów. To decyzja miejskich radnych. Wszystko dlatego że lokalne składowisko śmieci będzie zamknięte

Szczebrzeszyńskie składowisko odpadów tkwi w sercu parku krajobrazowego i nie spełnia norm. Do końca roku musi być zamknięte.

– Chcemy, by od stycznia nasze śmieci trafiały na składowisko do podzamojskiego Dębowca – mówi Stanisław Prokopczyk, szef Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Szczebrzeszynie. – Prowadzimy negocjacje w tej sprawie z zamojskim PGK, który jest jego zarządcą.

Z tego powodu od stycznia opłaty za wywóz odpadów drastycznie wzrosną. Na piątkowej sesji RM w Szczebrzeszynie radni jednogłośnie podnieśli stawki. – Te stawki są optymalne – przekonywał radnych Jerzy Banaszkiewicz, zastępca burmistrza Szczebrzeszyna.

– Wiemy, że mieszkańcy nie będą z tego powodu szczęśliwi. Ale w naszej gminie bardzo długo udawało się utrzymać niskie ceny za wywóz śmieci. Dłużej jest to niemożliwe.

Za odbiór pojemnika o pojemności 110 litrów trzeba będzie płacić 16 zł (teraz 7,69), a jeśli ma 1100 litrów – 161 zł (dotychczas 75,60 zł). Za kontenery o pojemności 7 m sześc. zapłacimy 71 zł (teraz ok. 51 zł).

Wzrosną także opłaty za odpady zbierane selektywnie. Za 110-litrowy pojemnik trzeba będzie zapłacić 12,50 zł (było 5,5 zł). O złotówkę wzrosną także stawki za opróżnianie szamb.

Każde gospodarstwo domowe zapłaci od stycznia 12 zł za metr sześcienny.
Wszystko wskazuje jednak na to, że składowisko w Dębowcu nie przyjmie opadów ze Szczebrzeszyna.

– Nie mamy możliwości – rozkłada ręce Franciszek Josik, prezes zamojskiego PGK. – Będziemy starać się o unijne pieniądze na budowę nowoczesnego zakładu zagospodarowania odpadów. Jeśli powstanie, wrócimy do tematu.

Jeśli spełni się ten negatywny scenariusz, śmieci trzeba będzie wozić jeszcze dalej, bo do Biłgoraja. A to może poskutkować kolejną podwyżką cen. – O to się martwimy – mówi 30-letni mieszkaniec os. XXX-lecia PRL w Szczebrzeszynie.

– Wielu z nas przecież ledwo wiąże koniec z końcem. Najgorsze jest to, że niektórzy podrzucają swoje śmieci do kontenerów sąsiadów i do lasów. Boję się, że te podwyżki zamienią gminę w wielki śmietnik.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Er
I jeszcze jedno
lib
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Er
Er (3 grudnia 2009 o 07:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Za kontenery o pojemności 7 m sześc. zapłacimy nie 71 zł tylko 550 zł !!!!!!!
Rozwiń
I jeszcze jedno
I jeszcze jedno (3 grudnia 2009 o 07:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kogo stać zresztą na na takie opłaty.
Rozwiń
lib
lib (3 grudnia 2009 o 07:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Masakra. Miasto utonie w śmieciach.
Rozwiń
EkoEuroObywatel
EkoEuroObywatel (2 grudnia 2009 o 22:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A rząd sprawia wrażenie, jakby nie chciał szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie przeprowadzono niezbędnych reform systemowych w gospodarce [url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=56292&data=&_CheckSum=1450965104"]odpadami komunalnymi - klik[/url]
-----------------------
Brak implementacji unijnych zasad systemowych zarządzania gospopdarką odpadami komunalnymi i doprowadzenie do dramatycznej sytuacji w zakresie terminowego wykonania zobowiązań -[url="http://www.samorzad.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_samorzad.pap.pl&_PageID=2&s=depesza&dz=szablon.depesza&dep=59321&data=&_CheckSum=-751976724"] świadczy o podatności administracji rządowej na lobbing tych którym zobowiązania międzynarodowe Polski kolidują z ich interesami... - klik[/url]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!