poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Szlaban dla głupich komentarzy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lutego 2007, 19:12

Włodawski serwis Elbi.pl zdecydował się na radykalny krok. Wyłączył komentarze
do zamieszczanych na stronie tekstów.

To co jedni nazywają powrotem cenzury, inni ukróceniem bezkarnego znieważania ludzi.

Jarosław Bareja, redaktor naczelny serwisu tłumaczy, że decyzja o wyłączeniu komentarzy była podyktowana faktem, że wielu internautów zamieszczało tam obraźliwe treści. W dodatku nie miało odwagi się pod nimi podpisać. Dzięki temu czuli się bezkarni. Tymczasem, jak podkreślają informatycy, każdy umieszczony w sieci serwis pozostawia swój ślad. Tym samym do każdego autora można dotrzeć, a jeśli nie do autora, to przynajmniej komputera, którego dana osoba używała. Właściciele włodawskiego serwisu zaznaczają jednak, że byłoby lepiej, gdyby autorzy wpisów wykazali się większą odpowiedzialnością i sami kontrolowali swoją twórczość. Niestety, tak się nie stało. - Obraźliwych komentarzy było coraz więcej - mówi Bareja. - Jednocześnie też coraz więcej osób, które poczuły się ich treścią urażone, interweniowało domagając się usunięcia wpisów. Dlatego zdecydowaliśmy się na całkowite wyłączenie.
O obraźliwych komentarzach zamieszczanych m.in. na Elbi.pl, pisaliśmy w Dzienniku w kontekście sprawy pracowników włodawskiego PCPR. O tym, że anonimowy internauta umieszczając w sieci różnego rodzaju wpisy narusza ich dobre imię, dyrektor PCPR zawiadomiła prokuraturę. Niestety, osób, które padają ofiarą wirtualnych obelg jest więcej.
Zdaniem tych, którzy często odwiedzają strony internetowe i umieszczają tam swoje komentarze, sposób w jaki pisze się opinie, zależy od dojrzałości autora. - Często umieszczam swoje komentarze pod tekstami, które mnie zainteresowały i nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby wykorzystać tę drogę do jakiś osobistych rozgrywek. O obrażaniu nie wspominając - mówi 20-letni Piotr z Chełma. - Dla mnie to możliwość wymiany myśli, dyskusji... Szkoda, że nie każdy widzi to w ten sposób. Jeśli ktoś zamiast konstruktywnego komentarza, woli napisać wyzwiska czy inne bzdury, to świadczy tylko o jego poziomie.
Elbi zastrzega, że wyłączenie komentarzy, to rozwiązanie czasowe. - Jesteśmy w trakcie dopracowywania takiej formy komunikacji, która nie będzie godziła w dobre imię osób, których komentarze dotyczą - mówi Bareja. - Zależy nam, aby internauci mogli współtworzyć serwis. Dlatego zachęcamy do przesyłania ciekawych tekstów pod adresem redakcji. Będą publikowane w formie newsów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!