poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Taka wpadka przy upadku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 września 2001, 18:52

Mieszkanka jednej z miejscowości w powiecie biłgorajskim starała się o wypłatę jednorazowego odszkodowania dla swojego dziecka. Zamiast świadczenia pieniężnego, KRUS w Biłgoraju złożył zawiadomienie w miejscowej prokuraturze o popełnieniu przestępstwa.

''11 lipca poprosiłam syna, żeby wziął miarkę z ziarnem i dał kurom. Pośliznął się i złamał rękę'' - czytamy w liście, jaki wpłynął do naszej redakcji (imię i nazwisko nadawczyni do wiadomości redakcji).

Kobieta w dość krótkim czasie (5 dni) zgłosiła ten wypadek do Oddziału Regionalnego KRUS w Biłgoraju. Na miejscu zjawił się pracownik KRUS, który przeprowadził czynności, mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyny zdarzenia.

''Po około dwóch tygodniach przyszła decyzja odmawiająca odszkodowania. W uzasadnieniu napisano, że za wypadek przy pracy rolniczej uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło podczas wykonywania zwykłych czynności związanych z prowadzeniem działalności rolniczej. Ponieważ zdarzenie syna nie było wypadkiem przy pracy rolniczej, KRUS załatwia wniosek odmownie'' - skarży się nasza Czytelniczka.

Postanowiliśmy to sprawdzić

. - Rzeczywiście taki przypadek miał miejsce - powiedział nam Grzegorz Wysocki, kierownik referatu prewencji i rehabilitacji w Oddziale Regionalnym KRUS w Biłgoraju. - Byliśmy na miejscu i od pokrzywdzonego 14-latka i jego matki usłyszeliśmy, że do wypadku doszło podczas karmienia kur. Tymczasem w ośrodku zdrowia, gdzie zgłosił się dzień po zdarzeniu poszkodowany, usłyszeliśmy, że podał wówczas, iż uderzył ręką w taczkę podczas zabawy. W takim przypadku nie należy mu się żadne odszkodowanie. Powiem więcej: 20 sierpnia wystąpiliśmy do Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju z wnioskiem, że zachodzą przesłanki, iż matka chłopca złożyła fałszywe zeznania.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!