poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Zamość

Telewizory w celach i palarnia. Luksusy dla więźniów z Zamościa (zdjęcia)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 września 2010, 16:09

Nowy pawilon na oddziale zewnętrznym zamojskiego więzienia pomieści 150 skazanych. Tych uprzywilejowanych, którzy częściej korzystają z przepustek i mogą odwiedzać swoje rodziny.

– Pawilon przeznaczony jest dla skazanych skierowanych do zakładu półotwartego i odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy, a także młodocianych z niewielkimi wyrokami – informuje Mirosław Radliński, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Zamościu.

Tworzą go dwa oddziały: zamknięty przy ul. Okrzei (dla skazanych z ciężkimi wyrokami) oraz zewnętrzny przy ul. Hrubieszowskiej.

Skazani, którzy trafiają do zakładu półotwartego, częściej korzystają z przepustek i odwiedzają swoje rodziny. Cele otwarte są przez całą dobę, więźniowie mogą korzystać z własnych ubrań, a przede wszystkim bez konwojenta wykonują pracę odpłatną i nieodpłatną na zewnątrz oddziału.

Dzięki temu mogą korzystać na przykład z pływalni, hali sportowej, odwiedzać muzea i galerie, a nawet uczestniczyć w koncertach... Orkiestry Symfonicznej.

– Aż chce się siedzieć – śmieje się Janusz (imię zmienione), ale przyznaje, że nie spodziewał się, że w takich warunkach przyjdzie mu odbywać karę więzienia za jazdę samochodem na dwóch gazach.

Telewizor jest w każdej celi, brakuje tam za to "bardachy”, czyli kącika sanitarnego. Potrzeby fizjologiczne więźniowie mogą załatwiać w oddzielnych sanitariatach, przy których znajdują się też prysznice. W pawilonie znalazło się też miejsce na małą kuchnię oraz palarnia.

Jeżeli jednak ktoś rażąco naruszy przepisy, natychmiast zostaje przeniesiony na oddział zamknięty.

Rozbudowa oddziału trwała niecałe dwa lata, a kosztowała blisko 7 mln złotych. Oprócz pawilonu z wieloosobowymi celami, wybudowano wejście główne na teren oddziału z salą widzeń, poczekalnią dla odwiedzających, kantyną, a także budynek garażowo-warsztatowy.

– Otrzymywałem mnóstwo telefonów od skazanych i ich rodzin, którzy musieli odbywać karę w mniej przeludnionych zakładach w kraju – mówi Mariusz Urban, dyrektor ZK w Zamościu.

Przy ul. Hrubieszowskiej karę pozbawienia wolności będzie mogło teraz odbywać 361 osób.

Budowa nowego pawilonu realizowana była w ramach "Programu pozyskiwania 17 tysięcy nowych miejsc w jednostkach organizacyjnych więziennictwa w latach 2006–2009”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
Jaco
Gość
(29) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 lipca 2016 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ten zaklad to wylegarnia festow dyrekcja sie panoszy jakby byli z ss jebac ten caly burdel z chrubieszowskiej *** wbity w ten zaklad jebac sw
Rozwiń
Jaco
Jaco (16 maja 2016 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciemną nocą przy niedzieli młody grypser w ciasnej celi w brudnym garze szamę warzy o dziewczynie swojej marzy
Rozwiń
Gość
Gość (15 maja 2016 o 21:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oddzial zewneczny ZK Zamość chore wiezienie gdzie wnioski o ukaranie dostaje sie za mycie Pani Dyrektor chora psychicznie w dyrektorem penitencjarnym Panem Knapem. Przydała by sie jakas kontrola
Rozwiń
Rafał
Rafał (25 listopada 2015 o 11:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ten kryminał to jedna wielka dziura  :angry: mowia że telewizoty mają być na celach w chyba za sto lat 

Rozwiń
Krzysztof
Krzysztof (10 listopada 2015 o 11:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zk Zamość tragedia na oz knap i pani dyrektor znecaja sie nad osadzonymi powinna telewizja interweniować w tej placowce karać ludzi za mycie się to śmieszne izalosne co się dzieje w tym zk
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (29)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!