czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

Ten prezent spełnia dziecięce marzenia

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 maja 2007, 18:27

Obdarowani to wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego dla Dzieci Niepełnosprawnych "Krok za Krokiem”.

W roli świętych Mikołajów, którzy zaopatrzyli placówkę w nowoczesny sprzęt, wystąpili członkowie zamojskiego Klubu Rotary. Radość z przekazanego w piątek prezentu była ogromna.

- Między niebem, a ziemią. Po prostu perfekt - tak wymianę starych komputerów na nowe ocenił Marcin Kiciak, jeden z wielu podopiecznych ośrodka. - Wreszcie będziemy mogli pracować, ile dusza zapragnie i nie bać się, że sprzęt się w którymś momencie zawiesi.

Rotarianie podarowali Marcinowi oraz jego koleżankom i kolegom 11 nowoczesnych komputerów i dwie drukarki. Dołożyli także program umożliwiający dźwiękową emisję pisanych zdań i niezbędną do tego klawiaturę Intellikeys. - To wszystko pozwala na przystosowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb dzieci - tłumaczy Włodzimierz Bentkowski, prezydent Klubu Rotary.
Piątkowa uroczystość była tylko jednym z efektów wieloletniej współpracy rotarian z ośrodkiem "Krok za Krokiem”. - Wcześniej wyposażyli naszą "Salę Doświadczeń Świata”. To pomieszczenie, które poprzez światłowody i projektory, oddziałuje na emocje dzieci np. rozwijając ich funkcje wzrokowe - mówi Małgorzata Jagoda, wicedyrektor do spraw edukacji placówki.

Zbiórka pieniędzy na ostatni podarunek trwała dwa lata. Nie wyszłoby, gdyby nie ofiarność zamościan. - Bo uczestnicząc w naszych aukcjach, kupując wystawiane na nich przedmioty, sponsorowali całe przedsięwzięcie - podkreśla Bentkowski. Sprawie pomógł też francuski oddział Rotary. - Zebrane tam pieniądze zostały przekazane do centrum naszej organizacji w Stanach Zjednoczonych, skąd dotarły do Zamościa podwojone. Za każdą złotówkę dostaliśmy po prostu dwa złote - wyjaśnia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!