Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

25 stycznia 2011 r.
11:06
Edytuj ten wpis

Tirem po pijaku. Kierowca z Zamościa szalał na Podkarpaciu

0 6 A A
Mateusz Guściora (z lewej, obok Patryk Koryga) wozi w aucie gadżet - tabliczkę z napisem "pirat dro
Mateusz Guściora (z lewej, obok Patryk Koryga) wozi w aucie gadżet - tabliczkę z napisem \"pirat dro

Kierowca tira z Zamościa pędził wężykiem po podkarpackich drogach. Zatrzymali go dwaj 19-latkowie ze Stalowej Woli. Okazało się, że pirat miał 3 promile alkoholu. Chciał się "dogadać".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nie planują być policjantami, choć sobotnie wydarzenia pokazały, że mają smykałkę i dobrego nosa. Patryk chce jeździć zawodowo ciężarówkami, między innymi dlatego właśnie zareagował.

- Było po godzinie 22. Jechaliśmy do Stalowej Woli, Mateusz kierował. Na ulicy Sienkiewicza z prawej strony, z ulicy Dworcowej wyjechał ciągnik siodłowy z naczepą, wymuszając na nas pierwszeństwo - relacjonuje Patryk Koryga z Tarnobrzega. - O mały włos, a doszłoby do kolizji.

Lewą stroną jezdni

Kilkadziesiąt metrów dalej, na przejeździe kolejowym koła naczepy wjechały na krawężnik i samochodem zarzuciło. Ten niepewny tor jazdy kierowcy ciągnika siodłowego DAF wzbudził w jadących za nim 19-latkach podejrzenia.

- Zadzwoniłem na policję informując, że kierowca tira prawdopodobnie jest pijany. Dyżurny powiedział, że powiadomi policję ze Stalowej Woli i tam go zatrzymają - dodaje Patryk.

Ciągnik siodłowy z naczepą wyraźnie jechał wężykiem, aż wreszcie zjechał całkowicie na lewy pas. Jadąc tak pod prąd, zmuszał jadących z naprzeciwka kierowców do ucieczki z drogi.
- Auta zjeżdżały na pobocze i wjazdy na posesje, kierowcy trąbili i mrugali światłami. A ten jechał lewym pasem - wspomina Mateusz Guściora. - Ja też mrugnąłem światłami i nacisnąłem na klakson. Kierujący tirem uznał widocznie, że sygnalizuję mu jakąś awarię jego auta i zjechał na przydrożny parking w osiedlu Mokrzyszów.

Młodzi mężczyźni zatrzymali się po przeciwnej stronie drogi, na zatoczce autobusowej. Podeszli do kabiny ciągnika siodłowego i zapytali kierowcę ciężarówki, czy dobrze się czuje.


Chciał się \"dogadać\"

- Wyszedł z kabiny. Był wyraźnie pijany, bełkotał i chwiał się na nogach - relacjonuje tarnobrzeżanin. - Mówił, że jedzie z Niemiec. Dodał, że jesteśmy w tym samym wieku i dogadamy się, żeby nie dzwonić po policję.

Patryk jednak wykręcił znów numer alarmowy policji, informując o tym, że uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Wówczas tamten stał się agresywny, kopnął w seata, którym jechali 19-latkowie, zaczął wyzywać, że nie mają prawa go zatrzymywać. Był też skory do bicia. Wykorzystując fakt, że kierowca tira wdał się w pyskówkę z Mateuszem, Patryk wskoczył do kabiny DAF-a i wyjął kluczyki ze stacyjki. To uniemożliwiło pijanemu kierowcy dalszą jazdę, a taki miał zamiar.

Gdy na miejsce dotarł radiowóz, policjanci przebadali alkomatem 25-letniego mieszkańca okolic Zamościa (województwo lubelskie). Był kompletnie pijany, miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu!

Patryk Koryga i Mateusz Guściora nie noszą strojów Supermana, nie mają też świetlnych mieczy. A jednak są bez wątpienia bohaterami. Swoim zachowaniem być może ocalili życie innym użytkownikom dróg - auta osobowe i jadące nimi osoby byłyby bez szans, gdyby staranowała ich ciężarówka. Zamroczony alkoholem kierowca miał przed sobą jeszcze 150 kilometrów i bardzo wątpliwe, czy dotarłby do celu.

Informację znalazł nasz Czytelnik

Źródło: Bohaterowie bez świetlnych mieczy. Zatrzymali pijanego kierowcę i przekazali policjantom!

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
HETMAN / 28 stycznia 2011 o 11:34
DO uwe:ruskie bydło A TY NIBY TO KTO JESTEŚ TAK SAMO CI SŁOMA WYSTAJE JAK INNYM PROSTAKU!!!
Avatar
uwe / 26 stycznia 2011 o 22:21
Podkapracie szybko reaguje na szumowiny i nawalone ruskie bydło:) oby więcej takich "minutemenów" powinno sie im wydac shotguny żeby odstrzeliwali takich przygłupow jak ten z Tira:)))
Avatar
ein Yodler / 26 stycznia 2011 o 22:18
[b] brawo brawo powinno sie cepra z zamścia wybatorzyć po rzyci porządnie co by więcej mu do lepetyny nie przysło nachlanym jezdzić ) brawo chlopaki łapać wiyncy takich szmatlawcow
Avatar
qwqwqw / 26 stycznia 2011 o 15:02
[quote name='byk' timestamp='1296040685' post='429228']
gorzej jak was rozpozna na tym zdjęciu to wam dopiero najebie
[/quote]
hahahah kozak z internetuuuuu auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Avatar
brawo!! / 26 stycznia 2011 o 13:22
I takich bohaterów powinno być właśnie coraz więcej!!!! I pytanie do "byka"....a niby czemu ma im jak to się "ładnie" wyraziłeś "najebać"???? A może dodatkowo przez to uratowali innym życie, gdyby doszło do tragedii, a jemu oszczędzili pójscia do więzienia za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu??!!! Powinien im podziękować!!KAŻDY PIJANY KIEROWCA TO POTENCJALNY ZABÓJCA!!!!
Avatar
byk / 26 stycznia 2011 o 12:18
gorzej jak was rozpozna na tym zdjęciu to wam dopiero najebie
Avatar
HETMAN / 28 stycznia 2011 o 11:34
DO uwe:ruskie bydło A TY NIBY TO KTO JESTEŚ TAK SAMO CI SŁOMA WYSTAJE JAK INNYM PROSTAKU!!!
Avatar
uwe / 26 stycznia 2011 o 22:21
Podkapracie szybko reaguje na szumowiny i nawalone ruskie bydło:) oby więcej takich "minutemenów" powinno sie im wydac shotguny żeby odstrzeliwali takich przygłupow jak ten z Tira:)))
Avatar
ein Yodler / 26 stycznia 2011 o 22:18
[b] brawo brawo powinno sie cepra z zamścia wybatorzyć po rzyci porządnie co by więcej mu do lepetyny nie przysło nachlanym jezdzić ) brawo chlopaki łapać wiyncy takich szmatlawcow
Avatar
qwqwqw / 26 stycznia 2011 o 15:02
[quote name='byk' timestamp='1296040685' post='429228']
gorzej jak was rozpozna na tym zdjęciu to wam dopiero najebie
[/quote]
hahahah kozak z internetuuuuu auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Avatar
brawo!! / 26 stycznia 2011 o 13:22
I takich bohaterów powinno być właśnie coraz więcej!!!! I pytanie do "byka"....a niby czemu ma im jak to się "ładnie" wyraziłeś "najebać"???? A może dodatkowo przez to uratowali innym życie, gdyby doszło do tragedii, a jemu oszczędzili pójscia do więzienia za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu??!!! Powinien im podziękować!!KAŻDY PIJANY KIEROWCA TO POTENCJALNY ZABÓJCA!!!!
Avatar
byk / 26 stycznia 2011 o 12:18
gorzej jak was rozpozna na tym zdjęciu to wam dopiero najebie
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 24 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 11

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!