niedziela, 25 marca 2018 r.

Zamość

Tłok na postojach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 grudnia 2007, 14:47
Autor: Bogdan Nowak

Zamojscy taksówkarze domagali się od radnych zawieszenia wydawania nowych licencji na 2008 r. Powód?

Niedostateczna liczba miejsc postojowych w mieście. Apel nie przyniósł jednak rezultatu.

- Nie zaproszono nas na sesję, radni nie wysłuchali naszych racji i zadziałali wbrew naszym interesom - denerwuje się Mariusz Boras, prezes zamojskiego Zrzeszenia Transportu "Super Taxi”. - To oburzające. Nic nie pomogło pismo wysłane m.in. do prezydenta Zamościa. Zresztą podobne prośby ślemy do magistratu od lat. Ale to tak, jakbyśmy tłukli głową w mur!
Taksówkarze z "Super Taxi” wysłali pismo do prezydenta w połowie listopada. Domagali się w nim bezwzględnego zakazu wydawania nowych licencji na 2008 r. Według nich, liczba miejsc postojowych jest w Zamościu niewystarczająca. Taksówkarze muszą tłoczyć się na postojach albo stawiać auta poza wyznaczony im obszar. Efektem są mandaty wypisywane im przez policjantów. Tak było m.in. przy zamojskim placu Stefanidesa, gdzie ukarano kilku taksówkarzy za naruszenie zakazu postoju w obrębie przystanku autobusowego. - Aby znaleźć miejsce, musimy jeździć po całym mieście - żali się Halina Kapłon, właścicielka "Damel Taxi”.
- W takich warunkach nie da się pracować - dodaje Boras. - Mówimy o tym od dawna. Lecz urzędnicy odpowiadają nam, że pracujemy... na telefon i nie musimy stać na postojach. To oburzające!
Pomimo protestów zamojskich korporacji taksówkarskich, radni ustalili na ostatniej sesji liczbę nowych licencji. W roku 2008 będzie ich 70. Podjęcie uchwały poprzedziła gorąca dyskusja. Radni nie byli jednomyślni. Padały różne propozycje. Jedni żądali wydania 20 licencji, inni 50, jeszcze inni nie chcieli uchwalać niczego. - Zostałem tym wszystkim tak skołatany, że już nie wiem, co mam głosować - zakrzyknął w końcu radny Eugeniusz Cybulski z SLD. - Ustalmy liczbę taksówek na tym samym poziomie, czyli wpiszmy w uchwałę liczbę 70. - A jak będzie licencji więcej, to każdy, kto zechce, ją otrzyma - dodał Marek Dziura z PiS. - W ten sposób nie ograniczymy konkurencji i wolnego rynku w tej dziedzinie.
Co na to tzw. zwykli taksówkarze? - Pracuję w korporacji i zarabiam najwyżej 700 zł na rękę miesięcznie - złości się 53-letni zamościanin. - Pewnie, że chciałbym pracować na własny rachunek, ale w tym mieście to niemożliwe. Konkurencja jest ogromna i nachalna. W korporacji mam wprawdzie dochody żałośnie małe, ale stałe. Nadmiar nowych licencji może mnie nawet i tego pozbawić...
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ioculus
BŁAd
penisek ;)
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ioculus
ioculus (13 grudnia 2007 o 10:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Najbardziej dziwi mnie sytuacja kiedy w zamościu pojawi się ITD- wtedy jest dużo miejsca na postojach-szczególnie szybko uciekają kierowcy z VAN Taxi- czy jakieś inne instytucje mogłyby się zająć kontrolą taxi, może to uzdrowi sytuację. Konkurencja -OK! ALE ZDROWA I UCZCIWA.
Wypowiedzi Panów radnych są też ciekawe- ,,nie wiem jak mam głosować" itp........... przecież to my ich wybieramy!! wydając nowe licencje powinni zapewnić możliwość wykonywania zawodu- co by było gdyby LOT sprzedał więcej biletów niż jest miejsc w samolocie???
PANOWIE RADN - PRZEMYŚLCIE TO
Rozwiń
BŁAd
BŁAd (4 grudnia 2007 o 22:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pomyłka w stronie internetowej vana www.vantaxi.eu
Rozwiń
penisek ;)
penisek ;) (4 grudnia 2007 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ja jestem taxówkarzem z zamościa konkurencji się nie boje bo mam swoich wypracowanych klijentów więc niech się dobrze zastanowią ci nowi niech mierzą siły na zamiary, i pozdrawiam tego kolege co zrobił to zdjęcie świetna reklama dla Vana. Mikołaj za 2 dni ale dam wam prezent dzisiaj w zamościu powstaje nowa korporacja. Więc nie ma co marudzic w Zamościu lepiej jeżdzic taxówka niż mzk, to dobro dla całego miasta. Pozdrawiam...
Rozwiń
Borys
Borys (4 grudnia 2007 o 15:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Normalna rzecz - prawo popytu i podaży. Ja się nie skarżę, że koło mnie są konkurencyjne firmy i przez to mniej zarabiam. Lepsze to niż monopol 20 taksówkarzy, którzy liczą jak za zboże...
Rozwiń
AR
AR (4 grudnia 2007 o 07:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po prostu mało pasażerów do wożenia, chętnych do wożenia dużo, a przede wszystkim mało postojów taksówek.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!