Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

9 grudnia 2008 r.
16:50
Edytuj ten wpis

To koniec browaru w Zwierzyńcu?

0 11 A A

Zarząd Perły - Browary Lubelskie zamierza ograniczyć produkcję piwa w zwierzynieckim browarze, bo nie jest w stanie spełnić standardów jakości stawianych przez rynek. Część załogi otrzymała już wypowiedzenia. Pracownicy mają żal do pracodawcy i do władz powiatu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- W ciągu ostatnich dwóch tygodni większość z naszej ponad 30-osobowej załogi otrzymała wypowiedzenia umów o pracę - mówi jeden z browarników. - Wcześniej wywieziono amoniak, który jest niezbędny przy produkcji piwa. To koniec browaru.

W ponad dwustuletnim zakładzie Perła zamierza urządzić muzeum browarnictwa oraz mini browar, który ma zapewniać klientom świeże piwo wprost z linii produkcyjnej.

- To oznacza, że na dalsze zatrudnienie może liczyć zaledwie kilku pracowników - mówi poseł Sławomir Zawiślak z PiS, który z niepokojem śledzi rozwój wydarzeń. - Przedstawiciele załogi czują się oszukani przez starostę, który negocjował i podpisał pod koniec września z Perłą umowę dzierżawy browaru.

Podnoszą, że w umowie - wbrew zapewnieniom głowy powiatu - nie znalazł się zapis chroniący załogę przed redukcją zatrudnienia. - Żal jest tym większy, że zgłaszali się inni inwestorzy zainteresowani dzierżawą zakładu, dalszą produkcją piwa i utrzymaniem stanu zatrudnienia - wskazuje Zawiślak.

Starosta zamojski nie ma sobie nic do zarzucenia. - Perła obiecała, że zabezpieczy produkcję piwa - zapewnia Henryk Matej. - Wystąpię do prezesa o wyjaśnienia.
My również zwróciliśmy się do szefa Perły o potwierdzenie planów ograniczenia produkcji piwa w Zwierzyńcu. - Pan prezes jest w delegacji, wróci za dwa tygodnie - usłyszeliśmy od sekretarki, która nie chciała nam podać numeru telefonu komórkowego Roberta Wicińskiego.

A tylko on, według słów sekretarki, odpowiada za kontakty z mediami. - Wszystko wskazuje na to, że prowadzone przez starostę negocjacje zakończyły się pełnym sukcesem Perły, która dostała wszystko, czego żądała: dzierżawi browar, nie musi przy tym produkować piwa i zatrudniać załogi, a tym samym może wyeliminować na ćwierć wieku potencjalną konkurencję na lokalnym rynku - wskazuje poseł Zawiślak, który zwrócił się do starosty zamojskiego o udostępnienie treści umowy z Perłą.

Pracownicy zwierzynieckiego browaru mają nadzieję, że po zainteresowaniu się problemem przez wojewodę lubelską uda się jeszcze wytargować korzystniejsze warunki umowy.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
dub.soundsession / 16 marca 2009 o 21:46
Man'i netu i smakosze tego przepięknego browaru - RATUJMY BROWAR ZWIERZYNIEC !!! Powinniśmy być dumni iż mamy taaak tradycyjny i smakowity browar, niesamowicie wpisany w NASZĄ historię !! Nie pozwólmy na jego upadek, a późniejsze przejęcie przez wielką korporację !!! Zróbmy coś, załóżmy stronę, forum, piszmy petycje,...działajmy !!! To tak jakby godzić się na utratę dziedzictwa kulturowego na rzecz innej państwowej korporacji !!!
Avatar
IŁ 2 / 11 grudnia 2008 o 20:59
Taki fajny browar smaczne piwo z tradycją, zdobył wiele medali. To celowa robota, Palikocie przybywaj.
Avatar
HIPOLIT / 10 grudnia 2008 o 21:47
W moim odczuciu dla Lublina Zwierzyniecki browar jest do odstrzału ze względu na dekapitalizację urządzeń i budynków. Trzeba by było w niego wtopić sporo gotówki i to się im nie opłaca. Niestety w naszej rzeczywistości gorsze wypiera lepsze. Pewno wyprodukowanie 1 litra >perły< jest znacznie tańsze od >zwierzynieckiego<. Zaś co do walorów smakowych to zwierzynieckie nie ma sobie równych przynajmniej tu w regionie. Podstawą piwa to chmiel i dobra woda. I właśnie woda powoduje, że zwierzynieckie jest bardzo dobrym piwem. Jego walory smakowe doceniali i w Watykanie, gdy kuchnię prowadziły polskie siostry. Doceniają też kiperzy. Pracowałem sporo lat temu w starym browarze w Poznaniu i nijako >Lech< z rana smakował jak śmietana, ale zwierzynieckiemu nic dodać i nic ująć. A i jeszcze jedno w nim nie ma żadnych przyspieszaczy powodujących, że piwo jest krystalicznie czyste, a niektóre browary to stosują.
Dla mnie jest szkoda tego browaru, gdyż, gdy do mnie zjeżdża >wiara< ze Poznania, to jeden z kierunków >działania< jest Zwierzyniec i zwierzynieckie.
-------------------
Uważam, że straci dużo region, jako atrakcja dobrego piwa i smakosze znający się na wartości tego szlachetnego trunku.
Pozdrawiam smakoszy piwa
Hipolit
W moim odczuciu dla Lublina Zwierzyniecki browar jest do odstrzału ze względu na dekapitalizację urządzeń i budynków. Trzeba by było w niego wtopić sporo gotówki i to się im nie opłaca. Niestety w naszej rzeczywistości gorsze wypiera lepsze. Pewno wyprodukowanie 1 litra >perły< jest znacznie tańsze od >zwierzynieckiego<. Zaś co do walorów smakowych to zwierzynieckie nie ma sobie równych przynajmniej tu w regionie. Podstawą piwa to chmiel i dobra woda. I właśnie woda powoduje, że zwierzynieckie jest bardzo dobrym piwem. Jego wal... rozwiń
Avatar
lolo / 10 grudnia 2008 o 17:50
CYTAT(edek @ 9.12.2008, 18:01)
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać

Jesteś deb***em smakowym!!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2008 o 09:32
niepotrzebna była platformie i zielonym cukrownia, niepotrzebne i browary..... bo po co? postawić jeszcze parę hipermarketów na to miejsce, albo po prostu przejąc fajny kawałek gruntu....region ten nigdy nie miał jeszcze gospodarzy tak nie dbających o ludzi, gospodarkę. i skąd te notowania że na platformę pójdzie głosować 56% uprawnionych? to jakaś bzdura
Avatar
zefir / 9 grudnia 2008 o 22:49
POwolutku lubelski przemysł się zaorze ,po cukrowni browar.Ale co tam na wiasnę zasadzi się las i będzie puszcza a ludzie tam mieszkający będą straszyć całą Europę i będzie dużo zbójców na drodze.Panie pośle Palikot dobrze się Pan czuje?
Avatar
smakosz / 9 grudnia 2008 o 19:46
To chyba w naszym rejonie zostanie tylko jeden browar który produkuje prawdziwe piwo (Janów Lubelski)
kiedyś w newsweeku był ranking browarów i ten w Zwierzyncu miał niezłą pozycję. Wiadomo jest ze browary typu Żywiec, etc robia piwo na jedna modłę. bleeeee
Piwa żywe, niepasteryzowane to jest to co na całym swiecie uchodzi za 'perełke smaku"
Avatar
Gość / 9 grudnia 2008 o 18:40
edek napisał:
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać



Chodzi o to, ze nie mają żadnych a pewnie są i tacy co im te siki smakują.
Avatar
am / 9 grudnia 2008 o 18:24
Szkoda, bo Wole Zwierzyniec od perły
Avatar
edek / 9 grudnia 2008 o 18:01
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać
Avatar
dub.soundsession / 16 marca 2009 o 21:46
Man'i netu i smakosze tego przepięknego browaru - RATUJMY BROWAR ZWIERZYNIEC !!! Powinniśmy być dumni iż mamy taaak tradycyjny i smakowity browar, niesamowicie wpisany w NASZĄ historię !! Nie pozwólmy na jego upadek, a późniejsze przejęcie przez wielką korporację !!! Zróbmy coś, załóżmy stronę, forum, piszmy petycje,...działajmy !!! To tak jakby godzić się na utratę dziedzictwa kulturowego na rzecz innej państwowej korporacji !!!
Avatar
IŁ 2 / 11 grudnia 2008 o 20:59
Taki fajny browar smaczne piwo z tradycją, zdobył wiele medali. To celowa robota, Palikocie przybywaj.
Avatar
HIPOLIT / 10 grudnia 2008 o 21:47
W moim odczuciu dla Lublina Zwierzyniecki browar jest do odstrzału ze względu na dekapitalizację urządzeń i budynków. Trzeba by było w niego wtopić sporo gotówki i to się im nie opłaca. Niestety w naszej rzeczywistości gorsze wypiera lepsze. Pewno wyprodukowanie 1 litra >perły< jest znacznie tańsze od >zwierzynieckiego<. Zaś co do walorów smakowych to zwierzynieckie nie ma sobie równych przynajmniej tu w regionie. Podstawą piwa to chmiel i dobra woda. I właśnie woda powoduje, że zwierzynieckie jest bardzo dobrym piwem. Jego walory smakowe doceniali i w Watykanie, gdy kuchnię prowadziły polskie siostry. Doceniają też kiperzy. Pracowałem sporo lat temu w starym browarze w Poznaniu i nijako >Lech< z rana smakował jak śmietana, ale zwierzynieckiemu nic dodać i nic ująć. A i jeszcze jedno w nim nie ma żadnych przyspieszaczy powodujących, że piwo jest krystalicznie czyste, a niektóre browary to stosują.
Dla mnie jest szkoda tego browaru, gdyż, gdy do mnie zjeżdża >wiara< ze Poznania, to jeden z kierunków >działania< jest Zwierzyniec i zwierzynieckie.
-------------------
Uważam, że straci dużo region, jako atrakcja dobrego piwa i smakosze znający się na wartości tego szlachetnego trunku.
Pozdrawiam smakoszy piwa
Hipolit
W moim odczuciu dla Lublina Zwierzyniecki browar jest do odstrzału ze względu na dekapitalizację urządzeń i budynków. Trzeba by było w niego wtopić sporo gotówki i to się im nie opłaca. Niestety w naszej rzeczywistości gorsze wypiera lepsze. Pewno wyprodukowanie 1 litra >perły< jest znacznie tańsze od >zwierzynieckiego<. Zaś co do walorów smakowych to zwierzynieckie nie ma sobie równych przynajmniej tu w regionie. Podstawą piwa to chmiel i dobra woda. I właśnie woda powoduje, że zwierzynieckie jest bardzo dobrym piwem. Jego wal... rozwiń
Avatar
lolo / 10 grudnia 2008 o 17:50
CYTAT(edek @ 9.12.2008, 18:01)
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać

Jesteś deb***em smakowym!!!!
Avatar
Gość / 10 grudnia 2008 o 09:32
niepotrzebna była platformie i zielonym cukrownia, niepotrzebne i browary..... bo po co? postawić jeszcze parę hipermarketów na to miejsce, albo po prostu przejąc fajny kawałek gruntu....region ten nigdy nie miał jeszcze gospodarzy tak nie dbających o ludzi, gospodarkę. i skąd te notowania że na platformę pójdzie głosować 56% uprawnionych? to jakaś bzdura
Avatar
zefir / 9 grudnia 2008 o 22:49
POwolutku lubelski przemysł się zaorze ,po cukrowni browar.Ale co tam na wiasnę zasadzi się las i będzie puszcza a ludzie tam mieszkający będą straszyć całą Europę i będzie dużo zbójców na drodze.Panie pośle Palikot dobrze się Pan czuje?
Avatar
smakosz / 9 grudnia 2008 o 19:46
To chyba w naszym rejonie zostanie tylko jeden browar który produkuje prawdziwe piwo (Janów Lubelski)
kiedyś w newsweeku był ranking browarów i ten w Zwierzyncu miał niezłą pozycję. Wiadomo jest ze browary typu Żywiec, etc robia piwo na jedna modłę. bleeeee
Piwa żywe, niepasteryzowane to jest to co na całym swiecie uchodzi za 'perełke smaku"
Avatar
Gość / 9 grudnia 2008 o 18:40
edek napisał:
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać



Chodzi o to, ze nie mają żadnych a pewnie są i tacy co im te siki smakują.
Avatar
am / 9 grudnia 2008 o 18:24
Szkoda, bo Wole Zwierzyniec od perły
Avatar
edek / 9 grudnia 2008 o 18:01
jakie standarty mają te siki cioci Weroniki bo nie rozumiem

tego nie da się spożywać
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 0

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim

Śmiertelnie niebezpieczna bakteria atakuje coraz częściej. 31 przypadków w woj. lubelskim 2 2

Aż sześciokrotnie wzrosła w ubiegłym roku liczba zakażeń śmiertelnie niebezpieczną bakterią New Delhi. Coraz częściej dochodzi też do zakażeń bakterią wywołującą zapalenie jelita grubego i sepsy. Tymczasem lekarzy specjalistów brak.

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK
25 maja 2018, 20:00

Koncert zespołu Syny w Klubie Muzycznym w CSK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert duetu Syny, promujący ich drugą płytę.

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady
galeria

Pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę samochodu. Kierowca zacierał ślady 3 1

W sobotę po godzinie 20 łukowscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu na przejeździe kolejowym w miejscowości Wagram. Jadący z Lublina do Świnoujścia pociąg pośpieszny uderzył w przyczepkę ciągniętą przez samochód osobowy.

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza?

Wędrowała przy drodze i wpadła do rowu. Czyja to koza? 2 4

Nietypowe zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego puławskiej policji w sobotę przed południem.

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu

Tragiczny finał piątkowej nocy. Pobity mężczyzna zmarł w szpitalu 6 2

Do zdarzenia doszło nocą z piątku na sobotę w Zamościu.

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu
24 maja 2018, 18:00

"Gramy dla Diany". Koncert charytatywny w Zamościu 1 0

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 8 w Zamościu organizuje koncert charytatywny. Tym razem dochód z niego przeznaczony zostanie na rzecz 14-letniej chorej na autyzm Diany Czugały, wychowanki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź z zadłużeń 0 0

Wartość rat, które opłacasz miesięcznie, przerasta Twoje możliwości finansowe? Aby pokonać swoje problemy finansowe, możesz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, który w łatwy sposób pozwoli Ci obniżyć koszt, jaki regularnie ponosisz. Łącząc kilka zobowiązań w jedno, znacznie zwiększysz swoje szanse na spłatę zadłużeń, bez ryzyka opóźnienia w ratach i zdobycia negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Unia Żabików – Grom Kąkolewnica 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W derbach powiatu radzyńskiego lepszy okazał się Grom Kąkolewnica, który pokonał Unię Żabików 2:0. Huragan Międzyrzec Podlaski rozbił LKS AGROTEX Milanów 9:2. Unia Krzywda ograła LZS Dobryń 5:0. Kolejny komplet punktów lidera Orląt Łuków

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu

Puławy: Kolejna kosztowna niespodzianka po przetargu 5 3

Przebudowa ulicy Filtrowej w Puławach może być znacznie droższa, niż zakładał Zarząd Dróg Miejskich. Oferty, które wpłynęły do przetargu przekraczają kwotę ujętą w budżecie o prawie pół miliona złotych.

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7

Lublin: Kto odnowi salę gimnastyczną w SP 7 0 0

Gruntownego remontu ma się doczekać sala gimnastyczna podstawówki przy ul. Plażowej.

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Granica Dorohusk – Ruch Izbica 2:2. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 2

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Walcząca o utrzymanie Granica Dorohusk podzieliła się punktami z Ruchem Izbica. Pierwsza porażka Ogniwa Wierzbica w rundzie rewanżowej. Orzeł Srebrzyszcze zainkasował wiosną kolejny komplet punktów i to z zespołem z czołówki tabeli Spartą Rejowiec Fabryczny

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!