Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

23 grudnia 2017 r.
10:05

To nie był policjant prowadzący akcję przeciwko oszustom. Straciła 26 tys. zł

Autor: Zdjęcie autora pab
2 4 A A

Mężczyzna podający się za policjanta prowadzącego akcję przeciwko oszustom wyłudził od 76-letniej mieszkanki Zamościa 26 tysięcy zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zamojskiej policji zgłosiła się 76-letnia mieszkanka miasta. Kobieta chciała potwierdzić, czy w komendzie pracuje mężczyzna o podanych przez nią personaliach. Po rozmowie z zamojskim funkcjonariuszami uświadomiła sobie, że padła ofiarą oszustów.

76-latka rozmawiała telefonicznie z mężczyzną, który przedstawił się jako policjant i poinformował, że  prowadzi  akcję przeciwko oszustom. Następnie polecił kobiecie, aby założyła konto internetowe i wpłaciła tam wszystkie swoje oszczędności. Mieszkanka Zamościa zrobiła tak jak polecił mężczyzna, a następnie udostępniła oszustowi wszystkie dane potrzebne do wykonywania przelewów. Kiedy kobieta udała się do banku, aby zablokować możliwość dokonywania wypłaty z nowego konta, było już za późno – zniknęło z niego 26 tysięcy złotych.

Policjanci przypominają, że nigdy nie informują o prowadzonych działaniach, nie nakłaniają również do założenia konta i podzielenia się wiedzą na temat kodów zabezpieczających dostęp do konta.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 12:31
Akcję uświadamiającą ludzi starszych o takim właśnie zagrożeniu polegającym na wyłudzaniu pieniędzy powinien prowadzić i Kościół i Radio Maryja, dlaczego tego nie robią tego nie rozumiem, przecież ludzie starzy ich właśnie słuchają i tym instytucjom wierzą.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 11:35
Mnie ciągle dziwi i ciekawi fakt skąd ci wredni złodzieje mają wiadomości o stanie kąta starszej osoby i znają nr, telefonu????. Czy ktoś zna przypadek, aby dzwonili do kogoś kto ma ubogie konto??
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 11:01
Debilu, też będziesz stary . Wtedy może nawet zapomnisz jak się nazywasz i też nikt Ciebie nie będzie żałował .
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 10:48
I bardzo dobrze! Szkoda że domu mu nie przepisała. Tyle, co się o tym mówi we wszystkich mediach to takich ludzi nie ma co żałować.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 12:31
Akcję uświadamiającą ludzi starszych o takim właśnie zagrożeniu polegającym na wyłudzaniu pieniędzy powinien prowadzić i Kościół i Radio Maryja, dlaczego tego nie robią tego nie rozumiem, przecież ludzie starzy ich właśnie słuchają i tym instytucjom wierzą.
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 11:35
Mnie ciągle dziwi i ciekawi fakt skąd ci wredni złodzieje mają wiadomości o stanie kąta starszej osoby i znają nr, telefonu????. Czy ktoś zna przypadek, aby dzwonili do kogoś kto ma ubogie konto??
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 11:01
Debilu, też będziesz stary . Wtedy może nawet zapomnisz jak się nazywasz i też nikt Ciebie nie będzie żałował .
Avatar
Gość / 23 grudnia 2017 o 10:48
I bardzo dobrze! Szkoda że domu mu nie przepisała. Tyle, co się o tym mówi we wszystkich mediach to takich ludzi nie ma co żałować.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 0

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 9

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 7

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 6

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!