piątek, 23 marca 2018 r.

Zamość

Tomaszów Lubelski: Będzie nowe lokum dla celników

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2011, 14:19

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego odbyła się we wtorek (Izba Celna)
Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego odbyła się we wtorek (Izba Celna)

Prace potrwają rok. Po ich zakończeniu Służba Celna w Tomaszowie Lubelskim będzie dysponowała m.in. nowoczesnym budynkiem kontrolno-magazynowym, a także nową siedzibą oddziału celnego z salą odpraw oraz placem postojowym dla blisko 60 pojazdów ciężarowych. Poprawią się warunki pracy funkcjonariuszy i obsługi klientów.

We wtorek wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowej siedziby Oddziału Celnego w Tomaszowie Lubelskim.

W obecności zaproszonych gości i funkcjonariuszy celnych dyrektor Izby Celnej w Białej Podlaskiej Remigiusz Woźniak odczytał treść aktu erekcyjnego, a następnie dokument z podpisami m.in. szefa Służby Celnej Jacka Kapicy, wojewody lubelskiego Genowefy Tokarskiej oraz burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego – w specjalnej tubie – wmurowany został w ścianę nowo powstającej części oddziału celnego.

Starania bialskiej izby o budowę nowej siedziby Oddziału Celnego w Tomaszowie Lubelskim, stanowiącego ważne zaplecze dla granicznego oddziału celnego w Hrebennem, rozpoczęły się dwa lata temu. Wtedy też miasto podarowało na ten cel nieruchomość przy ul. Łaszczowieckiej.

– Działka, na której już trwają prace budowlane, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie obecnej siedziby oddziału celnego (budynek dzierżawiony jest od miasta– red.), a więc celnicy mogą na bieżąco śledzić postęp robót – informuje Marzena Siemieniuk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.
Zgodnie z planem prace budowlane związane z realizacją wartej 32 mln złotych inwestycji powinny zakończyć się do maja przyszłego roku. Środki na jej realizację zostały zagwarantowane w uchwale Rady Ministrów w sprawie ustanowienia programu wieloletniego "Modernizacja Służby Celnej w latach 2009–2011 r.”

– Realizowany w Tomaszowie Lubelskim projekt wpisuje się w cykl działań zmierzających do modernizacji polskiej administracji celnej – powiedział Jacek Kapica, szef Służby Celnej. – Dzięki takim inwestycjom, jak również inwestycjom w sprzęt do kontroli, inwestycjom infrastrukturalnym i zmianom w sposobie działania polskiej Służby Celnej, staje się ona ważną częścią skutecznie działającego systemu ochrony Unii Europejskiej i jej obywateli.

To drugi nowoczesny kompleks obiektów przystosowanych do obsługi obrotu towarowego, jaki w ostatnim czasie powstaje na Lubelszczyźnie. W kwietniu zakończona została inwestycja związana z budową oddziału i urzędu celnego w Białej Podlaskiej oraz rozbudową siedziby izby celnej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
l
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

l
l (29 kwietnia 2011 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy ten tekst pisał jakiś urzędnik? Co to za styl?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!