poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Tomaszów Lubelski: Co będzie z dworcem PKS?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 stycznia 2012, 14:01

Dworzec PKS w Tomaszowie Lubelskim (Archiwum)
Dworzec PKS w Tomaszowie Lubelskim (Archiwum)

Załoga i związkowcy, władze miasta oraz zamojski poseł Sławomir Zawiślak z PiS są zaniepokojeni planami oddzielenia tomaszowskiego dworca autobusowego i włączenia go w struktury spółki Lubelskie Dworce.

"Gdyby przekazane informacje się sprawdziły, byłyby one sprzeczne ze stanowiskiem członka Zarządu Województwa Pana Jacka Sobczaka, wygłoszonym w tej kwestii w czasie listopadowej sesji sejmiku Województwa Lubelskiego. Wśród wymienionych dworców, które miały być przekazane do tworzonej spółki Lubelskie Dworce nie było dworca w Tomaszowie Lubelskim” – czytamy w piśmie zamojskiego posła do marszałka województwa lubelskiego Krzysztofa Hetmana.

Zawiślak wystąpił w tej sprawie na pisemny wniosek pracowników tomaszowskiego oddziału PKS Wschód, którzy podkreślają, że po raz kolejny wypracowany przez lata majątek może być ze stratą oddany we władanie innej spółki.

"Według moich interesantów pierwszym przykładem tego rodzaju działań była sprzedaż bazy towarowej przy ulicy Rolniczej w Tomaszowie Lubelskim i przekazanie większości środków uzyskanych z tego tytułu do spółki PKS Wschód w Lublinie” – napisał poseł PiS.

Wcześniej przeciwko planom włączenia dworca do nowej spółki protestował burmistrz Tomaszowa.

– Do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi od marszałka na moje pismo – powiedział nam Wojciech Żukowski. – Jeszcze raz powtórzę, że to zła propozycja, która spowoduje zwiększenie kosztów funkcjonowania naszego oddziału PKS, a tym samym pogorszy jego i tak nienajlepszą sytuację ekonomiczną.

Jak podnoszą pracownicy tomaszowskiego oddziału PKS Wschód "ostatecznym rezultatem tego rodzaju działań może być nawet ogłoszenie upadłości spółki.”

Ich zdaniem, które popierają także samorządowy, zamiast oddzielania dworca i włączania go w struktury nowej spółki, władze województwa lubelskiego powinny zająć się realizacją projektu utworzenia na bazie jednostek PKS z Tomaszowa Lubelskiego, Hrubieszowa, Zamościa a być może i Biłgoraja nowego podmiotu o nazwie PKS Roztocze.

"W obecnej strukturze organizacyjnej PKS Tomaszów Lubelski, jako Oddział PKS Wschód, posiada dworzec autobusowy zlokalizowany przy głównej arterii komunikacyjnej Tomaszowa Lubelskiego. Dworzec ten, jak i dworzec w Zamościu mogą być dla nowo tworzącego się PKS Roztocze szansą na dynamiczny rozwój spółki” – czytamy w piśmie posła, który zwrócił się do marszałka z wnioskiem o o podjęcie działań na rzecz pozostawienia dworca w strukturze majątkowej tomaszowskiego oddziału PKS Wschód.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!