wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Zamość

Tomaszów Lubelski: Stypendia Stowarzyszenia Czajnia rozdane

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2011, 10:13
Autor: (lew)

Stypendyści i fundatorzy (Stowarzyszenie Czajnia)
Stypendyści i fundatorzy (Stowarzyszenie Czajnia)

W Tomaszowie Lubelskim rozdano stypendia przyznawane przez Komisję Stypendialną Stowarzyszenia Czajnia. W tym roku otrzymało je 29 uczniów i studentów.

Na fundusz składają się wpłaty od osób fizycznych, samorządowców i przedsiębiorców, wpływy z akcji 1 proc. oraz dotacje z programu stypendialnego "Agrafka Agory” Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości i Fundacji im. Stefana Batorego.

Łączna pula zebranych i rozdanych na ten rok szkolny środków wynosi 76 840 zł, na które składa się sześć programów stypendialnych.

W ramach programu "Młodzieżowe Kieszonkowe” gimnazjaliści otrzymali stypendia w kwocie 100 zł miesięcznie, zaś licealiści – 200 zł.

Z programów "Agrafka Agory” i "Agrafka” przydzielono studentom stypendia w kwocie 380 zł miesięcznie. Jednak najwyższe stypendia wynoszą 500 zł i są to stypendia pomostowe dla studentów I roku.

Fundusz stypendialny powstał trzy lata temu. Podczas ostatniej uroczystości jedna z inicjatorek rozwoju programów stypendialnych Czajni, wspomniała o pomyśle zorganizowania spotkania z byłymi stypendystami.

– Część z nich jest już po studiach. Chcemy zorganizować spotkanie, aby dowiedzieć się, co u nich dzieje oraz aby podzielili się z nami pomysłami, sugestiami jak skutecznie zabiegać o fundusze, jak wesprzeć więcej młodych, zdolnych i aktywnych osób – powiedziała Barbara Matysik.

Lista fundatorów stypendiów oraz nagrodzonych osób znajduje się na stronie: www.czajnia.pl.

Organizatorzy zachęcają do przekazywania środków na rozwój programu poprzez wpłaty na konto: BANK PEKAO S.A. 11 1240 2832 1111 0010 0297 6283, z dopiskiem "Młodzieżowe Kieszonkowe”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!