Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

6 sierpnia 2009 r.
9:34
Edytuj ten wpis

Tomaszowskie: Policja zarekwirowała arsenał. Dwóch mężczyzn zatrzymano

Autor: Zdjęcie autora (ak)
0 10 A A

Dzisiejszą noc 51-latek z Suśca i 37-latek, zamieszkały na terenie tej gminy spędzili w policyjnym areszcie. U pierwszego policja znalazła nielegalną amunicję. Drugi mu ją sprzedał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Taśmę ze 175 nabojami zamknięta w metalowej skrzyneczce policjanci ujawnili wczoraj u 51-letniego mieszkańca Suśca.

Mężczyzna szybko wyznał, skąd wziął amunicję, na którą nie miał pozwolenia. Miał mu ją sprzedać znajomy 37-latek. Po jego zatrzymaniu okazało się, że na znalezisko mężczyzna natrafił w pobliskim lesie.

Składzik został zarekwirowany.

– To naboje kaliber 7,92. Pochodzą prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej. Pasują do karabinów ręcznych, ckm i mauserów – mówi Ireneusz Stromidło, rzecznik tomaszowskiej policji.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hehe / 6 sierpnia 2009 o 20:47
O widze "prawi" obywatele sie odezwali a moze to nasze "tajniaczki" niewazne. Sprawa się tyczy tego "arsenału" Te naboje po 70 latach w ziemi nadają się tylko do postawienia na półce bo wilgoć swoje robi i zaden nabój na 100% nie odpali. Piszecie że kłusole szukają amunicji po lasach, watpie że ktokolwiek jest na tyle głupi że wydaje kupe kasy na wykrywacz, spędza godziny na doczyszczaniu tej amunicji gdzie szansa że odpali jest znikoma a cena w sklepie to 3,50zł sztuka. Miejsc gdzie sie dragi w TL sprzedaje jest sporo no ale łatwiej zgarnąć kolesia co ma w domu pare łusek lub nabojów z którymi i tak nic nie zrobi niz nadstawiać tyłka i dilerke łapać. Jak sie gnoje po pijaku wożą bez prawka tego tez dzielni milicjanci nie widzą. Niema kogo bronić oj niema ;/
O widze "prawi" obywatele sie odezwali a moze to nasze "tajniaczki" niewazne. Sprawa się tyczy tego "arsenału" Te naboje po 70 latach w ziemi nadają się tylko do postawienia na półce bo wilgoć swoje robi i zaden nabój na 100% nie odpali. Piszecie że kłusole szukają amunicji po lasach, watpie że ktokolwiek jest na tyle głupi że wydaje kupe kasy na wykrywacz, spędza godziny na doczyszczaniu tej amunicji gdzie szansa że odpali jest znikoma a cena w sklepie to 3,50zł sztuka. Miejsc gdzie sie dragi w TL sprzedaje j... rozwiń
Avatar
sms / 6 sierpnia 2009 o 18:38
Rzeczywiście ludzie nie wypisujcie takich głupot. Wstąpcie do Policji i pokażcie co potraficie. Uważam, że Policja wykonuje swoją pracę dobrze. A tylko biedota i bandyctwo wypisuje takie hasła. No to fakt, co za kraj prostych i nie wyuczonych ludzi...żal mi Was.
Avatar
~ANIA~ / 6 sierpnia 2009 o 18:34
MiL napisał:
No i co z tego, zaczną z tego do kogoś strzelać? Zajelibyscie sie powazniejszymi sprawami. Żałosny kraj.

I bardzo dobrze. mam rodzinę w Suścu i wiem ż ejest tam dużo kłusowników, którzy chodzapo lasach i tam szukają m.in. amunicji takąjak policja zarekwirowała. A Ty kolego co pisałeś,,że znasz lasy tomaszowskie i możesz takie ,,taśmy " nakopać" prosz bardzo..z miłąchęciąprzeczytam że kolejny posiadacz amunicji zatrzymany... .
Moje pozdrówki dla Policji.

Ania.

I bardzo dobrze. mam rodzinę w Suścu i wiem ż ejest tam dużo kłusowników, którzy chodzapo lasach i tam szukają m.in. amunicji takąjak policja zarekwirowała. A Ty kolego co pisałeś,,że znasz lasy tomaszowskie i możesz takie ,,taśmy " nakopać" prosz bardzo..z miłąchęciąprzeczytam że kolejny posiadacz amunicji zatrzymany... .
Moje pozdrówki dla Policji.

Ania. rozwiń
Avatar
lopze / 6 sierpnia 2009 o 18:30
hehe napisał:
Tomaszowskie tajniaczki zamiast łapać prawdziwych przestępców zajmują się duperelami RUSZYĆ DUPY NA ULICE A NIE CZEKAĆ NA WYGRANĄ W RMF FM I CZEPIAĆ SIĘ NIEWINNYCH LUDZI!!



SŁUCHAJ FACET-JAK BYS WIEDZIAŁ I BYS SIĘUCZYŁ TO BYŚ WIEDZIAŁ, ŻE POSIADANIE AMUNICJI JEST ZABRONIONE. A TO JEST POWAZNA RZECZ I POWAŻNE PRZESTĘSTWO. WIĘC PROSTY CZŁOWIEKU NIE PISZ TAKICH BZDUR. A TOMASZOWSCY TAJNIACY ROBIĄSWOJĘI BRAVO IM ZA TO....POKAŻ CO TY POTRAFISZ...WSTĄP DO POLICJI...

PALANT



SŁUCHAJ FACET-JAK BYS WIEDZIAŁ I BYS SIĘUCZYŁ TO BYŚ WIEDZIAŁ, ŻE POSIADANIE AMUNICJI JEST ZABRONIONE. A TO JEST POWAZNA RZECZ I POWAŻNE PRZESTĘSTWO. WIĘC PROSTY CZŁOWIEKU NIE PISZ TAKICH BZDUR. A TOMASZOWSCY TAJNIACY ROBIĄSWOJĘI BRAVO IM ZA TO....POKAŻ CO TY POTRAFISZ...WSTĄP DO POLICJI...

PALANT
rozwiń
Avatar
mosquito / 6 sierpnia 2009 o 18:04
bez sęsu.
Avatar
hehe / 6 sierpnia 2009 o 17:28
Tomaszowskie tajniaczki zamiast łapać prawdziwych przestępców zajmują się duperelami RUSZYĆ DUPY NA ULICE A NIE CZEKAĆ NA WYGRANĄ W RMF FM I CZEPIAĆ SIĘ NIEWINNYCH LUDZI!!
Avatar
kjl / 6 sierpnia 2009 o 16:24
Znam lasy tomaszowskie.
Takich taśm mogę wam nazbierać całą ciężarówkę.
Avatar
KBKs / 6 sierpnia 2009 o 14:19
OD KIEDY TO KBKs MA KALIBER 7,92 MOŻE CHODZIŁO O KBK.
Avatar
Kar98K / 6 sierpnia 2009 o 14:17
"– To naboje kaliber 7,92. Pochodzą prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej. Pasują do karabinów ręcznych typu kbks i mauzer – mówi Ireneusz Stromidło, rzecznik tomaszowskiej policji."


To pan rzecznik jest takim "ekspertem" czy poziom Dziennika osiągnął dno i z uporem kopie w mule? Ludzie nie wypisujcie bzdur po aż czytać się nie chce!
Avatar
MiL / 6 sierpnia 2009 o 13:54
No i co z tego, zaczną z tego do kogoś strzelać? Zajelibyscie sie powazniejszymi sprawami. Żałosny kraj.
Avatar
hehe / 6 sierpnia 2009 o 20:47
O widze "prawi" obywatele sie odezwali a moze to nasze "tajniaczki" niewazne. Sprawa się tyczy tego "arsenału" Te naboje po 70 latach w ziemi nadają się tylko do postawienia na półce bo wilgoć swoje robi i zaden nabój na 100% nie odpali. Piszecie że kłusole szukają amunicji po lasach, watpie że ktokolwiek jest na tyle głupi że wydaje kupe kasy na wykrywacz, spędza godziny na doczyszczaniu tej amunicji gdzie szansa że odpali jest znikoma a cena w sklepie to 3,50zł sztuka. Miejsc gdzie sie dragi w TL sprzedaje jest sporo no ale łatwiej zgarnąć kolesia co ma w domu pare łusek lub nabojów z którymi i tak nic nie zrobi niz nadstawiać tyłka i dilerke łapać. Jak sie gnoje po pijaku wożą bez prawka tego tez dzielni milicjanci nie widzą. Niema kogo bronić oj niema ;/
O widze "prawi" obywatele sie odezwali a moze to nasze "tajniaczki" niewazne. Sprawa się tyczy tego "arsenału" Te naboje po 70 latach w ziemi nadają się tylko do postawienia na półce bo wilgoć swoje robi i zaden nabój na 100% nie odpali. Piszecie że kłusole szukają amunicji po lasach, watpie że ktokolwiek jest na tyle głupi że wydaje kupe kasy na wykrywacz, spędza godziny na doczyszczaniu tej amunicji gdzie szansa że odpali jest znikoma a cena w sklepie to 3,50zł sztuka. Miejsc gdzie sie dragi w TL sprzedaje j... rozwiń
Avatar
sms / 6 sierpnia 2009 o 18:38
Rzeczywiście ludzie nie wypisujcie takich głupot. Wstąpcie do Policji i pokażcie co potraficie. Uważam, że Policja wykonuje swoją pracę dobrze. A tylko biedota i bandyctwo wypisuje takie hasła. No to fakt, co za kraj prostych i nie wyuczonych ludzi...żal mi Was.
Avatar
~ANIA~ / 6 sierpnia 2009 o 18:34
MiL napisał:
No i co z tego, zaczną z tego do kogoś strzelać? Zajelibyscie sie powazniejszymi sprawami. Żałosny kraj.

I bardzo dobrze. mam rodzinę w Suścu i wiem ż ejest tam dużo kłusowników, którzy chodzapo lasach i tam szukają m.in. amunicji takąjak policja zarekwirowała. A Ty kolego co pisałeś,,że znasz lasy tomaszowskie i możesz takie ,,taśmy " nakopać" prosz bardzo..z miłąchęciąprzeczytam że kolejny posiadacz amunicji zatrzymany... .
Moje pozdrówki dla Policji.

Ania.

I bardzo dobrze. mam rodzinę w Suścu i wiem ż ejest tam dużo kłusowników, którzy chodzapo lasach i tam szukają m.in. amunicji takąjak policja zarekwirowała. A Ty kolego co pisałeś,,że znasz lasy tomaszowskie i możesz takie ,,taśmy " nakopać" prosz bardzo..z miłąchęciąprzeczytam że kolejny posiadacz amunicji zatrzymany... .
Moje pozdrówki dla Policji.

Ania. rozwiń
Avatar
lopze / 6 sierpnia 2009 o 18:30
hehe napisał:
Tomaszowskie tajniaczki zamiast łapać prawdziwych przestępców zajmują się duperelami RUSZYĆ DUPY NA ULICE A NIE CZEKAĆ NA WYGRANĄ W RMF FM I CZEPIAĆ SIĘ NIEWINNYCH LUDZI!!



SŁUCHAJ FACET-JAK BYS WIEDZIAŁ I BYS SIĘUCZYŁ TO BYŚ WIEDZIAŁ, ŻE POSIADANIE AMUNICJI JEST ZABRONIONE. A TO JEST POWAZNA RZECZ I POWAŻNE PRZESTĘSTWO. WIĘC PROSTY CZŁOWIEKU NIE PISZ TAKICH BZDUR. A TOMASZOWSCY TAJNIACY ROBIĄSWOJĘI BRAVO IM ZA TO....POKAŻ CO TY POTRAFISZ...WSTĄP DO POLICJI...

PALANT



SŁUCHAJ FACET-JAK BYS WIEDZIAŁ I BYS SIĘUCZYŁ TO BYŚ WIEDZIAŁ, ŻE POSIADANIE AMUNICJI JEST ZABRONIONE. A TO JEST POWAZNA RZECZ I POWAŻNE PRZESTĘSTWO. WIĘC PROSTY CZŁOWIEKU NIE PISZ TAKICH BZDUR. A TOMASZOWSCY TAJNIACY ROBIĄSWOJĘI BRAVO IM ZA TO....POKAŻ CO TY POTRAFISZ...WSTĄP DO POLICJI...

PALANT
rozwiń
Avatar
mosquito / 6 sierpnia 2009 o 18:04
bez sęsu.
Avatar
hehe / 6 sierpnia 2009 o 17:28
Tomaszowskie tajniaczki zamiast łapać prawdziwych przestępców zajmują się duperelami RUSZYĆ DUPY NA ULICE A NIE CZEKAĆ NA WYGRANĄ W RMF FM I CZEPIAĆ SIĘ NIEWINNYCH LUDZI!!
Avatar
kjl / 6 sierpnia 2009 o 16:24
Znam lasy tomaszowskie.
Takich taśm mogę wam nazbierać całą ciężarówkę.
Avatar
KBKs / 6 sierpnia 2009 o 14:19
OD KIEDY TO KBKs MA KALIBER 7,92 MOŻE CHODZIŁO O KBK.
Avatar
Kar98K / 6 sierpnia 2009 o 14:17
"– To naboje kaliber 7,92. Pochodzą prawdopodobnie z czasów drugiej wojny światowej. Pasują do karabinów ręcznych typu kbks i mauzer – mówi Ireneusz Stromidło, rzecznik tomaszowskiej policji."


To pan rzecznik jest takim "ekspertem" czy poziom Dziennika osiągnął dno i z uporem kopie w mule? Ludzie nie wypisujcie bzdur po aż czytać się nie chce!
Avatar
MiL / 6 sierpnia 2009 o 13:54
No i co z tego, zaczną z tego do kogoś strzelać? Zajelibyscie sie powazniejszymi sprawami. Żałosny kraj.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 5 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!