wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

Traktowany gorzej, bo nie z PSL? Wyniki kontroli w WORD

Dodano: 10 listopada 2015, 06:31

- W PSL jest połowa z 30 pracowników zamojskiego WORD - twierdzi Wojciech Świergoń.
- W PSL jest połowa z 30 pracowników zamojskiego WORD - twierdzi Wojciech Świergoń.

Departament Kontroli i Audytu Wewnętrznego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie zakończył kontrolę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości

O konflikcie w zamojskim WORD pisaliśmy przed miesiącem. Zatrudniony na stanowisku specjalisty ds. zamówień publicznych i administracji Wojciech Świergoń pod koniec września został ukarany upomnieniem za rzekome przeglądanie dokumentów księgowych pod nieobecność pracowników Wydziału Finansowego.

Jak twierdził, padł ofiarą nagonki i zarzucił dyrektorowi Januszowi Szatkowskiemu gorsze traktowanie i przyznawanie niższych premii i podwyżek, zwłaszcza w stosunku do pracowników, którzy, jak dyrektor, należą do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zdaniem Świergonia, to 15 z 30 osób zatrudnionych w zamojskim WORD. Szatkowski jest prezesem Zarządu Powiatu Grodzkiego PSL w Zamościu. W rozmowie z nami zaprzeczał zarzutom stawianym przez swojego podwładnego.

Po naszym artykule marszałek Sławomir Sosnowski z PSL zlecił jednak przeprowadzenie kontroli w jednostce.

– Kontrola nie stwierdziła uchybień – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa. – Rzeczywiście są niewielkie, wynoszące ok. 17 proc., różnice w zarobkach pracowników, ale mogą one wynikać ze stażu pracy, zajmowanego stanowiska i zaangażowania. Z kolei nagrody dostali wszyscy. Dyrektor otrzymał większą kwotę, ale te pieniądze zostały przyznane przez marszałka, nie pochodziły z puli dla pracowników.

O tym – jak dodaje Górka – czy w zamojskim WORD doszło do mobbingu, może zadecydować jedynie sąd. Przedmiotem kontroli nie było też to, czy w jednostce lepiej traktowani są pracownicy należący do PSL. – Każdy ma prawo być członkiem dowolnej organizacji i pracodawca nie ma prawa prowadzić dokumentacji dotyczącej tego, czy ktoś należy do partii politycznej, czy jest bezpartyjny – wyjaśnia rzeczniczka.

– Spodziewałem się, że ta kontrola niczego nie wykaże. Nie stawiałem zarzutu, że coś jest niezgodne z prawem, tylko że czuję się traktowany gorzej niż inni pracownicy – mówi Wojciech Świergoń, który o sprawie powiadomił już Państwową Inspekcję Pracy. Wniósł też sprawę do sądu o uchylenie udzielonego mu upomnienia.

Czytaj więcej o: WORD WORD Zamość
Tomek
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Tomek
Tomek (13 listopada 2015 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektor, zastępcy i księgowa a potem długo nic i pracownicy. Różnice w pensjach jednostkach samorządowych są niesprawiedliwe.
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Marszałek wszystkim dyrektorom po 20000 zł daje .to nagroda za niby wyniki ,a gdy ich nie mają to i tak są bardzo dobrzy .Kiedy skonczą sie ekstra pobory na koniec roku dawane przez zarząd wojewódzywa
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 16:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

WYSŁAĆ KOGOŚ NIE Z PSL ALE TO BĘDZIE MOZLIWE PO WYpier***ENIU TEGO DZIADOSTWA Z SEJMIKU. KTO KONTROLUJE? PRZECIEŻ TO TE SAME ZIELONE LUDOJADKI CO RZĄDZĄ W WORDZIE. POGNAĆ DZIADÓW.

Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 14:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O jakim psl piszecie? PRZECIEŻ TO STARY BETON z ZSL!
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mogły wynikać .... a z czego wynikały? oto jest pytanie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!