piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Zamość

Traktowany gorzej, bo nie z PSL? Wyniki kontroli w WORD

Dodano: 10 listopada 2015, 06:31

- W PSL jest połowa z 30 pracowników zamojskiego WORD - twierdzi Wojciech Świergoń.
- W PSL jest połowa z 30 pracowników zamojskiego WORD - twierdzi Wojciech Świergoń.

Departament Kontroli i Audytu Wewnętrznego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie zakończył kontrolę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu. Nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości

O konflikcie w zamojskim WORD pisaliśmy przed miesiącem. Zatrudniony na stanowisku specjalisty ds. zamówień publicznych i administracji Wojciech Świergoń pod koniec września został ukarany upomnieniem za rzekome przeglądanie dokumentów księgowych pod nieobecność pracowników Wydziału Finansowego.

Jak twierdził, padł ofiarą nagonki i zarzucił dyrektorowi Januszowi Szatkowskiemu gorsze traktowanie i przyznawanie niższych premii i podwyżek, zwłaszcza w stosunku do pracowników, którzy, jak dyrektor, należą do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zdaniem Świergonia, to 15 z 30 osób zatrudnionych w zamojskim WORD. Szatkowski jest prezesem Zarządu Powiatu Grodzkiego PSL w Zamościu. W rozmowie z nami zaprzeczał zarzutom stawianym przez swojego podwładnego.

Po naszym artykule marszałek Sławomir Sosnowski z PSL zlecił jednak przeprowadzenie kontroli w jednostce.

– Kontrola nie stwierdziła uchybień – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa. – Rzeczywiście są niewielkie, wynoszące ok. 17 proc., różnice w zarobkach pracowników, ale mogą one wynikać ze stażu pracy, zajmowanego stanowiska i zaangażowania. Z kolei nagrody dostali wszyscy. Dyrektor otrzymał większą kwotę, ale te pieniądze zostały przyznane przez marszałka, nie pochodziły z puli dla pracowników.

O tym – jak dodaje Górka – czy w zamojskim WORD doszło do mobbingu, może zadecydować jedynie sąd. Przedmiotem kontroli nie było też to, czy w jednostce lepiej traktowani są pracownicy należący do PSL. – Każdy ma prawo być członkiem dowolnej organizacji i pracodawca nie ma prawa prowadzić dokumentacji dotyczącej tego, czy ktoś należy do partii politycznej, czy jest bezpartyjny – wyjaśnia rzeczniczka.

– Spodziewałem się, że ta kontrola niczego nie wykaże. Nie stawiałem zarzutu, że coś jest niezgodne z prawem, tylko że czuję się traktowany gorzej niż inni pracownicy – mówi Wojciech Świergoń, który o sprawie powiadomił już Państwową Inspekcję Pracy. Wniósł też sprawę do sądu o uchylenie udzielonego mu upomnienia.

Czytaj więcej o: WORD WORD Zamość
Tomek
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Tomek
Tomek (13 listopada 2015 o 20:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dyrektor, zastępcy i księgowa a potem długo nic i pracownicy. Różnice w pensjach jednostkach samorządowych są niesprawiedliwe.
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Marszałek wszystkim dyrektorom po 20000 zł daje .to nagroda za niby wyniki ,a gdy ich nie mają to i tak są bardzo dobrzy .Kiedy skonczą sie ekstra pobory na koniec roku dawane przez zarząd wojewódzywa
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 16:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

WYSŁAĆ KOGOŚ NIE Z PSL ALE TO BĘDZIE MOZLIWE PO WYpier***ENIU TEGO DZIADOSTWA Z SEJMIKU. KTO KONTROLUJE? PRZECIEŻ TO TE SAME ZIELONE LUDOJADKI CO RZĄDZĄ W WORDZIE. POGNAĆ DZIADÓW.

Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 14:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
O jakim psl piszecie? PRZECIEŻ TO STARY BETON z ZSL!
Rozwiń
Gość
Gość (10 listopada 2015 o 12:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mogły wynikać .... a z czego wynikały? oto jest pytanie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!