piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Trudno im wyjechać, jeszcze trudniej wjechać

  Edytuj ten wpis

Mogą jeździć zgodnie z przepisami albo świadomie je łamać. Przyznają, że czasem z duszą na ramieniu wybierają to drugie.

Podwójną linię ciągłą na krajowej 17 zafundowali im drogowcy.

W Łabuniach zakończono remont drogi krajowej nr 17. Jest wzmocniona i odnowiona nawierzchnia oraz elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu, np. chodniki. W projekcie uwzględniono zmianę przebiegu pasa ruchu poprzez tak zwane kliny najazdowe.

Po odbiorze technicznym wszyscy powinni być zadowoleni. Ale nie są. Poszkodowanych jest kilka rodzin.

- Jadąc od strony Zamościa nie możemy skręcić w lewo na swoją posesję, ani wyjechać z niej w stronę Tomaszowa - denerwuje się Leszek Szewczuk, który mieszka przy ul. Zamojskiej za cmentarzem. - Wszystko przez podwójną linię ciągłą. Jesteśmy w szachu. Dlaczego zapomniano o pasie wyłączenia? Projektanta chyba nigdy nie było w Łabuniach.

- Czujemy się poszkodowani - mówi jego sąsiadka Renata Nicpoń. - Drogowcy nie chcieli nawet z nami rozmawiać.

Stanisław Pyś mieszka po drugiej strony drogi i ma taki sam problem. - Jadąc od strony Tomaszowa mijam swój dom, muszę dojechać do cmentarza i tam zawrócić - opowiada. - Policja tylko czeka, żeby wlepić mandat. Drogowcy próbowali też wybudować zatokę dla autobusów na samym wjeździe na moją posesję, ale, na szczęście, po protestach ustąpili.

Nasz pierwszy rozmówca podnosi, że mogli również skrócić nieco pas wyłączenia przed skrętem w ulicę Krótką, która prowadzi do kościoła. - Wtedy wystarczyłoby miejsca na podobny pas przy naszych posesjach i byłoby po sprawie - konstatuje Szewczuk. - A tak mamy i śmieszną, i straszną sytuację.

Za inwestycję na "siedemnastce” odpowiada lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. - Nie da się pogodzić ruchu tranzytowego z oczekiwaniami wszystkich mieszkańców - twierdzi Zdzisław Tworek, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Ruchu i Zarządzania Ruchem. - Chodzi o bezpieczeństwo. Pierwotny projekt był jeszcze bardziej rygorystyczny, ale nanieśliśmy korekty.

Pokrzywdzonym mieszkańcom próbują pomóc władze samorządowe. - Bo tak się nie robi - mówi Antoni Wojciech Turczyn, wójt gminy Łabunie. - W ciągu jednego popołudnia zamalowali zjazdy na posesje i to przed samym odbiorem.

W imieniu poszkodowanych wielokrotnie występowaliśmy z radnymi do dyrektora lubelskiego oddziału GDDKiA o naniesienie poprawek, ale bez skutku. Jak grochem o ścianę.

Gospodarz gminy zwrócił się o pomoc do parlamentarzystów. - Na chwilę obecną nie przewidujemy żadnych korekt - podtrzymuje naczelnik Tworek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość Żal
esel
ber
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość Żal
Gość Żal (16 listopada 2008 o 20:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żal mi tych, który od tak wyzywają ludzi mieszkających na wsi. To że mieszkają na wsi to nie znaczy, że są "wieśniakami". Właśnie wy, który ich wyzywacie zachowujecie się bez kultury i jak "wieśniacy"!!! Najpierw warto sprawdzić o co się rozchodzi a dopiero później można krzyczeć. Śmiem twierdzić, że gdyby kochani: Mariano, Antywieśniak i Wojtek znaleźli się w takiej sytuacji to krzyczeli by jeszcze bardziej albo od razu wyzywali prezydenta czy premiera za to, że ktoś złamał ich prawo.... Syt. jest bardzo nieciekawa. Kilka osób zgodnie z prawem nie może wjeżdżać na swoje posesje, a zjazd na stację benzynową mają szanse tylko ci, którzy jadą w stronę Zamościa... Jest mi przykro z powodu takiej głupoty, którą: raz - reprezentują wykonawcy odnowy drogi 17; dwa - stawiają jako swój wizerunek w.w święta trójca, zresztą pewnie miastowa. Również potrafię sobie wyobrazić jak zareagowała by trójca jakby każdy z jej członków dostał mandat za przejechanie podwójnej linii ciągłej... ale trójca z pewnością żeby nie łamać prawa nie zajeżdżała by na swoje podwórko tylko spała w samochodzie np. na parkingu koło cmentarza i tankowała by samochód deszczówką.

Pragnę pogratulować tym trzem wspaniałym i jakże wymownym forumowiczom: głębokiej wyobraźni, pojęciu o życiu, a także głupoty która opanowała rozum, pustoty i prostoty myślenia, chamstwa i "WEŚNIACTWA" jakie w pełnej klasie reprezentują pomimo iż mieszkają W MIEŚCIE.
Rozwiń
esel
esel (3 listopada 2008 o 14:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sprobujcie wyjechac z POMu (Lwowska) na krajowa 17 w kierunku Tomaszowa (oczywiscie zgodnie z przepisami) - polecam
Rozwiń
ber
ber (2 listopada 2008 o 18:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ci co piszą to dać im tytuł "barana roku" ci ludzie nie mają jak wjechać do swoich posesji .Ale dupków nie brak więc niech piszą kretyńskie komentarze!Zawsze mnie ciekawi co by mąsdrzy powiedzieli gdyby to o ich posesje chodziło.Wiwat barany
Rozwiń
Mariano
Mariano (2 listopada 2008 o 00:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pieprzone wieśniaki dobrze że was z tamtąd nie rugowali dziady jedne. droga służy dobru całego narodu polskiego i ukraińskiego a nie rodzinie pastuchów z pod zamościa
Rozwiń
antywieśniak
antywieśniak (1 listopada 2008 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka to wieśniacza mentalność że droga przez wieś to dla nich jak własne podwórko i robią na niej co chcą. Gdyby tam przebiegała autostrada to by po niej jeżdzili traktorami.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!