piątek, 19 stycznia 2018 r.

Zamość

Tyszowce: Dachy walą się od śniegu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2010, 13:30
Autor: (lew)

Kilkanaście dachów w gminie Tyszowce nie wytrzymało ciężaru zalegającego na nich śniegu.

Nie ma praktycznie wioski, gdzie nie doszłoby do zawalenia się dachu. W większości przypadków pod naporem śniegu łamią się dachy na budynkach gospodarczych.

Nie wszyscy właściciele ubezpieczyli budynki, nie mówiąc już o stojących w środku maszynach rolniczych czy samochodach, które zostały zniszczone w wyniku załamania konstrukcji dachów.

Burmistrz Tyszowiec zapewnia, że śnieg z dachów na budynkach użyteczności publicznej jest usuwany na bieżąco od kilku tygodni.

– Wynajęta firma usuwała przez dwa dni lód na jednej z naszych szkół – mówi Mariusz Zając.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pzu
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pzu
pzu (24 lutego 2010 o 11:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawo Budowlane Art. 61. [Zasady prawidłowego użytkowania] 53 Właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany:
2) zapewnić, dochowując należytej staranności, bezpieczne użytkowanie obiektu w razie wystąpienia czynników zewnętrznych odziaływujących na obiekt, związanych z działaniem człowieka lub sił natury, takich jak: wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, zjawiska lodowe na rzekach i morzu oraz jeziorach i zbiornikach wodnych, pożary lub powodzie, w wyniku których następuje uszkodzenie obiektu budowlanego lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, mogące spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska.

Jeżeli przyczyną zawalenia się dachów na budynkach był zalegający śnieg, to mamy doczynienia z zaniedbaniem ze strony właściciela lub zarządcy.
W tych przypadkach odszkodowania nie będą wypłacane. Od negatywnych decyzji istnieje możliwość dochodzenia roszczeń na drodze sądowej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!