czwartek, 22 marca 2018 r.

Zamość

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Lubartowa ukończyło budowę ważnego fragmentu drogi krajowej Szczebrzeszyn - Frampol. W efekcie kierowcy podróżujący między Zamościem a Janowem Lubelskim znacznie skrócą sobie czas podróży. Trasa liczy o 20 kilometrów mniej.

Oddany w tych dniach do użytku odcinek sprawia, że zakwalifikowany pod koniec 1998 r. do kategorii dróg krajowych szlak wiodący od Zosina na granicy państwa z Ukrainą w głąb Polski - poprzez Hrubieszów, Zamość, Janów Lub. Kraśnik - do Kielc i dalej do Piotrkowa Trybunalskiego, jest już na całej trasie przejezdny.
Budowę traktu komunikacyjnego, który w pierwotnej wersji miał połączyć przez tereny Zamojszczyzny Śląsk z Wołyniem, zaprojektowano jeszcze w okresie międzywojennym. Późniejsza rzeczywistość tylko nieco zweryfikowała te zamierzenia. Wciąż jednak brakowało bitej drogi łączącej Szczebrzeszyn z Frampolem. Stopniowo lukę tę likwidowały inwestycyjne poczynania ostatnich władz województwa zamojskiego. Po jego upadku pozostał do zbudowania odcinek ostatni, ale niezwykle trudny i jednocześnie kosztowny. Droga przebiegająca w pofalowanym terenie Roztocza Środkowego, na pograniczu gmin Szczebrzeszyn i Radecznica liczyła ponad 4 km. Budowę jezdni między Szperówką a Gorajcem Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych rozpoczęła w 1999 r. Koszt sięgnął 7,4 mln zł.
Drogowcy jeszcze nie fetowali uroczyście tego wydarzenia. Przy drodze trwają bowiem wciąż prace kosmetyczne. W Szczebrzeszynie kończy się układanie chodnika, w innych miejscach utwardza się pobocza i umacnia skarpy, kopie się rowy odwadniające. Pozostało jeszcze ustawić kilka drogowskazów i uaktualnić tablice informacyjne. W niczym to jednak nie zmienia faktu, że droga już jest oddana do dyspozycji kierowców. Nowy trakt umożliwia mieszkańcom Zamojszczyzny wygodniejsze i krótsze połączenia, główną siecią dróg o lepszym standardzie, także w kierunku Rzeszowa i Krakowa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!