poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Uczniowie LO Centrum Szkół Mundurowych sprawdzali, co ich czeka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 maja 2010, 08:30
Autor: (lew)

Twierdzą, że służba w policji to ich wymarzony zawód. Zamojską komendę odwiedzili uczniowie pierwszych klas o profilu policyjnym z miejscowego Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych.

Blisko 60 uczniów z bliska przyjrzało się pracy zamojskich funkcjonariuszy. Podczas zajęć zorganizowanych na terenie komendy poznali m.in. strukturę funkcjonowania jednostki, mieli możliwość osobistego kontaktu z komendantem nadkom. Konradem Piziorskim.

Przewodnicy psów służbowych opowiadali o pracy z czworonożnymi funkcjonariuszami. Zaprezentowali również pokaz tresury służbowego owczarka.

Młodzież miała również możliwość poznania pracy techników kryminalistyki. Z zaciekawieniem słuchali o sposobach ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzeń.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pomieszczenia dla osób zatrzymanych, "niebieski pokój”, a także policyjne "sreberko”, czyli opel vectra z wideorejestratorem.

Klasy policyjne to nowość na zamojskim rynku edukacyjnym. W tym roku szkolnym program z zakresu edukacji policyjnej realizują dwie szkoły – LO Centrum Szkół Mundurowych oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu.

– W obu placówkach działają po dwie klasy o profilu policyjnym, w których kształci się ponad 120 uczniów i uczennic – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji.

Młodzież na przedmiotach edukacji policyjnej zgłębia tajniki zawodu policjanta. W tym semestrze uczniowie poznają zagadnienia dotyczące służby prewencyjnej.

Miniony semestr upłynął na poznawaniu organizacji policji, jej historii oraz zagadnieniach związanych z musztrą i policyjnymi regulaminami.

W kolejnych latach nauki uczniowie zgłębiać będą wiedzę dotyczącą pracy służb ruchu drogowego, techników kryminalistyki.

Przekazana zostanie im również podstawowa wiedza z zakresu prawa wykroczeń, prawa karnego oraz prawa karnego procesowego.

Kadrę nauczycielską w obydwu szkołach stanowią zamojscy policjanci.

Wkrótce komendę odwiedzą uczniowie ZSP nr 5.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Ktoś
normalny
KADET
(55) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Ktoś
Ktoś (3 września 2017 o 23:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wszystkim młodym idealistom odradzam, jest niemal pewne iż przełamawszy pierwsze lody doznają głębokiego rozczarowania. Niestety, nie wszystko złoto co się świeci, prędko przekona się o tym każdy kto dał ponieść się fali starannie obrobionych materiałów promocyjnych , dobranych sloganów oraz obietnicy "wielkiej przygody"... :)
Rozwiń
normalny
normalny (25 sierpnia 2017 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do KADETA który myśli że jest idiotą ale jednak  jest  "PAJACEM" . "PAJACU " kurs ochroniarski , tzw, strzelecki, medyczny , spadochroniarski , ochroniarski ,itp mpżna zrobić też w cywilu ,a nie w jakieś zapiżdziałej szkole mundurowej bo zadarmo, bo tak ci się tylko wydaje 250 zł za semestr , jakiś ci kurs zrobią ,a koszty muduru ,butów, bez dodatkowych jak w innych szkołach kosztów typu książki zeszyty i tak dalej "   W szkole panuje fajny klimat" klimat to ty masz w majtkach jak póścisz bąka"PAJACU " nałóż  te trzewiki , mundur i na  i na defiladę marsz,jak ktoś   piszesz że po tej   szkole pracy  nie będzie miał w służbach mudurowych to ma rację  to tak samo jak po "WSZY" możesz najwyżej ulice zamiatać NO ale ja jestem po munduówce albo po studiach  to jestem kimś  będziesz kimś jak będziesz  umiał zrbić  cos zrobić , naprawić .
Rozwiń
KADET
KADET (7 sierpnia 2016 o 02:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kłamstwa to co wyżej albo się zmieniło. W szkole (przynajmniej policyjna, wojskowa, służba więzienna, straż) uczą emerytowani policjanci, wojskowi, klawisze. Szczególnie pan od klawiszów który jest też historykiem to równy gość. Szkoła owszem płatna 200zł za semestr, obozy też są płatne ale co z tego. W szkole panuje fajny klimat, jest okej, poza tym tu nikt nie myśli że jest gliną czy wojskowym - to normalne LO z profilem. A dla idiotów którzy piszą że taki profil nic nie daje - daje, mało bo tylko 2 pkt na rekrutacji do Policji, ale daje. Do tego można zrobić kurs ochroniarza, strzelecki, medyczny podobno też, spadochroniarski. Szkoła OK.
Rozwiń
frydek
frydek (2 lipca 2016 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Laluś. Dzięki za podpowiedź. Byliśmy z tym Kadetem. Fajni ci instruktorzy. Pierwszy raz byliśmy wreszcie na porządnym obozie. W trzy dni pokazali nam więcej niż inni przez 2 lata. No i nie napinają się. Dyrcio zadowolony, i coś z tego będzie też na jesień. Polecam ich. Tam są prawdziwi żołnierze a nie jakieś styrzelce czy też gaciowi. Nie gadają gupot tylko tak jak jest. Fajnie to robią.
Rozwiń
Gość
Gość (2 maja 2016 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Regulamin opłat wg strony internetowej szkoły § 1 W szkole Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość obowiązują następujące opłaty: a) opłata rekrutacyjna, b) opłata za wydanie odpisu świadectwa, c) opłata za wydanie duplikatu legitymacji. Dodatkowo na stronie szkoły w zakładce FAQ pytania i odpowiedzi jest tak: Pyt.: Czy szkoła jest płatna? Odp.: Nie, szkoła jest bezpłatna.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (55)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!