wtorek, 25 lipca 2017 r.

Zamość

Uczniowie LO Centrum Szkół Mundurowych sprawdzali, co ich czeka

Dodano: 5 maja 2010, 08:30
Autor: (lew)

Twierdzą, że służba w policji to ich wymarzony zawód. Zamojską komendę odwiedzili uczniowie pierwszych klas o profilu policyjnym z miejscowego Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych.

Blisko 60 uczniów z bliska przyjrzało się pracy zamojskich funkcjonariuszy. Podczas zajęć zorganizowanych na terenie komendy poznali m.in. strukturę funkcjonowania jednostki, mieli możliwość osobistego kontaktu z komendantem nadkom. Konradem Piziorskim.

Przewodnicy psów służbowych opowiadali o pracy z czworonożnymi funkcjonariuszami. Zaprezentowali również pokaz tresury służbowego owczarka.

Młodzież miała również możliwość poznania pracy techników kryminalistyki. Z zaciekawieniem słuchali o sposobach ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzeń.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pomieszczenia dla osób zatrzymanych, "niebieski pokój”, a także policyjne "sreberko”, czyli opel vectra z wideorejestratorem.

Klasy policyjne to nowość na zamojskim rynku edukacyjnym. W tym roku szkolnym program z zakresu edukacji policyjnej realizują dwie szkoły – LO Centrum Szkół Mundurowych oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu.

– W obu placówkach działają po dwie klasy o profilu policyjnym, w których kształci się ponad 120 uczniów i uczennic – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji.

Młodzież na przedmiotach edukacji policyjnej zgłębia tajniki zawodu policjanta. W tym semestrze uczniowie poznają zagadnienia dotyczące służby prewencyjnej.

Miniony semestr upłynął na poznawaniu organizacji policji, jej historii oraz zagadnieniach związanych z musztrą i policyjnymi regulaminami.

W kolejnych latach nauki uczniowie zgłębiać będą wiedzę dotyczącą pracy służb ruchu drogowego, techników kryminalistyki.

Przekazana zostanie im również podstawowa wiedza z zakresu prawa wykroczeń, prawa karnego oraz prawa karnego procesowego.

Kadrę nauczycielską w obydwu szkołach stanowią zamojscy policjanci.

Wkrótce komendę odwiedzą uczniowie ZSP nr 5.
Czytaj więcej o:
KADET
frydek
Gość
(53) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

KADET
KADET (7 sierpnia 2016 o 02:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kłamstwa to co wyżej albo się zmieniło. W szkole (przynajmniej policyjna, wojskowa, służba więzienna, straż) uczą emerytowani policjanci, wojskowi, klawisze. Szczególnie pan od klawiszów który jest też historykiem to równy gość. Szkoła owszem płatna 200zł za semestr, obozy też są płatne ale co z tego. W szkole panuje fajny klimat, jest okej, poza tym tu nikt nie myśli że jest gliną czy wojskowym - to normalne LO z profilem. A dla idiotów którzy piszą że taki profil nic nie daje - daje, mało bo tylko 2 pkt na rekrutacji do Policji, ale daje. Do tego można zrobić kurs ochroniarza, strzelecki, medyczny podobno też, spadochroniarski. Szkoła OK.
Rozwiń
frydek
frydek (2 lipca 2016 o 08:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Laluś. Dzięki za podpowiedź. Byliśmy z tym Kadetem. Fajni ci instruktorzy. Pierwszy raz byliśmy wreszcie na porządnym obozie. W trzy dni pokazali nam więcej niż inni przez 2 lata. No i nie napinają się. Dyrcio zadowolony, i coś z tego będzie też na jesień. Polecam ich. Tam są prawdziwi żołnierze a nie jakieś styrzelce czy też gaciowi. Nie gadają gupot tylko tak jak jest. Fajnie to robią.
Rozwiń
Gość
Gość (2 maja 2016 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Regulamin opłat wg strony internetowej szkoły § 1 W szkole Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość obowiązują następujące opłaty: a) opłata rekrutacyjna, b) opłata za wydanie odpisu świadectwa, c) opłata za wydanie duplikatu legitymacji. Dodatkowo na stronie szkoły w zakładce FAQ pytania i odpowiedzi jest tak: Pyt.: Czy szkoła jest płatna? Odp.: Nie, szkoła jest bezpłatna.
Rozwiń
Gość
Gość (2 maja 2016 o 11:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
STATUT Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość tekst jednolity z dnia 4 października 2010 roku "§ 71 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę czesnego" Czyli z kasy uczniów. W 2015 roku 1 września zmieniono zapis statutu: § 72 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę opłat ustalonych przez Organ Prowadzący Szkołę. § 7 pkt. 1. Do zadań Organu Prowadzącego należy w szczególności: 5) ustalanie wysokości czesnego, zasad jego zmian oraz terminów płatności;
Rozwiń
bart
bart (2 maja 2016 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

STATUT Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość
tekst jednolity z dnia 4 października 2010 roku

"§ 71 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę czesnego"

Czyli z kasy uczniów. W 2015 roku 1 września zmieniono zapis statutu:

§ 72 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę
opłat ustalonych przez Organ Prowadzący Szkołę.

§ 7 pkt. 1. Do zadań Organu Prowadzącego należy w szczególności:
5) ustalanie wysokości czesnego, zasad jego zmian oraz terminów płatności;
Regulamin opłat wg strony internetowej http://locsm.edu.pl

§ 1 W szkole Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość obowiązują następujące opłaty:
a) opłata rekrutacyjna,
B) opłata za wydanie odpisu świadectwa,
c) opłata za wydanie duplikatu legitymacji.

Dodatkowo na stronie http://locsm.edu.pl/arch_z/w zakładce FAQ pytania i odpowiedzi jest tak:
Pyt.: Czy szkoła jest płatna?
Odp.: Nie, szkoła jest bezpłatna.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (53)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!