Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

5 maja 2010 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Uczniowie LO Centrum Szkół Mundurowych sprawdzali, co ich czeka

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 55 A A

Twierdzą, że służba w policji to ich wymarzony zawód. Zamojską komendę odwiedzili uczniowie pierwszych klas o profilu policyjnym z miejscowego Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Blisko 60 uczniów z bliska przyjrzało się pracy zamojskich funkcjonariuszy. Podczas zajęć zorganizowanych na terenie komendy poznali m.in. strukturę funkcjonowania jednostki, mieli możliwość osobistego kontaktu z komendantem nadkom. Konradem Piziorskim.

Przewodnicy psów służbowych opowiadali o pracy z czworonożnymi funkcjonariuszami. Zaprezentowali również pokaz tresury służbowego owczarka.

Młodzież miała również możliwość poznania pracy techników kryminalistyki. Z zaciekawieniem słuchali o sposobach ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzeń.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się też pomieszczenia dla osób zatrzymanych, "niebieski pokój”, a także policyjne "sreberko”, czyli opel vectra z wideorejestratorem.

Klasy policyjne to nowość na zamojskim rynku edukacyjnym. W tym roku szkolnym program z zakresu edukacji policyjnej realizują dwie szkoły – LO Centrum Szkół Mundurowych oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu.

– W obu placówkach działają po dwie klasy o profilu policyjnym, w których kształci się ponad 120 uczniów i uczennic – informuje Joanna Kopeć, rzecznik prasowy zamojskiej policji.

Młodzież na przedmiotach edukacji policyjnej zgłębia tajniki zawodu policjanta. W tym semestrze uczniowie poznają zagadnienia dotyczące służby prewencyjnej.

Miniony semestr upłynął na poznawaniu organizacji policji, jej historii oraz zagadnieniach związanych z musztrą i policyjnymi regulaminami.

W kolejnych latach nauki uczniowie zgłębiać będą wiedzę dotyczącą pracy służb ruchu drogowego, techników kryminalistyki.

Przekazana zostanie im również podstawowa wiedza z zakresu prawa wykroczeń, prawa karnego oraz prawa karnego procesowego.

Kadrę nauczycielską w obydwu szkołach stanowią zamojscy policjanci.

Wkrótce komendę odwiedzą uczniowie ZSP nr 5.

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ktoś / 3 września 2017 o 23:46
Wszystkim młodym idealistom odradzam, jest niemal pewne iż przełamawszy pierwsze lody doznają głębokiego rozczarowania. Niestety, nie wszystko złoto co się świeci, prędko przekona się o tym każdy kto dał ponieść się fali starannie obrobionych materiałów promocyjnych , dobranych sloganów oraz obietnicy "wielkiej przygody"... :)
Avatar
normalny / 25 sierpnia 2017 o 13:40
Do KADETA który myśli że jest idiotą ale jednak  jest  "PAJACEM" . "PAJACU " kurs ochroniarski , tzw, strzelecki, medyczny , spadochroniarski , ochroniarski ,itp mpżna zrobić też w cywilu ,a nie w jakieś zapiżdziałej szkole mundurowej bo zadarmo, bo tak ci się tylko wydaje 250 zł za semestr , jakiś ci kurs zrobią ,a koszty muduru ,butów, bez dodatkowych jak w innych szkołach kosztów typu książki zeszyty i tak dalej "   W szkole panuje fajny klimat" klimat to ty masz w majtkach jak póścisz bąka"PAJACU " nałóż  te trzewiki , mundur i na  i na defiladę marsz,jak ktoś   piszesz że po tej   szkole pracy  nie będzie miał w służbach mudurowych to ma rację  to tak samo jak po "WSZY" możesz najwyżej ulice zamiatać NO ale ja jestem po munduówce albo po studiach  to jestem kimś  będziesz kimś jak będziesz  umiał zrbić  cos zrobić , naprawić .
Do KADETA który myśli że jest idiotą ale jednak  jest  "PAJACEM" . "PAJACU " kurs ochroniarski , tzw, strzelecki, medyczny , spadochroniarski , ochroniarski ,itp mpżna zrobić też w cywilu ,a nie w jakieś zapiżdziałej szkole mundurowej bo zadarmo, bo tak ci się tylko wydaje 250 zł za semestr , jakiś ci kurs zrobią ,a koszty muduru ,butów, bez dodatkowych jak w innych szkołach kosztów typu książki zeszyty i tak dalej "   W szkole panuje fajny klimat" klimat to ty masz w majtkach jak póścisz bąka"PAJACU... rozwiń
Avatar
KADET / 7 sierpnia 2016 o 02:09
Kłamstwa to co wyżej albo się zmieniło. W szkole (przynajmniej policyjna, wojskowa, służba więzienna, straż) uczą emerytowani policjanci, wojskowi, klawisze. Szczególnie pan od klawiszów który jest też historykiem to równy gość. Szkoła owszem płatna 200zł za semestr, obozy też są płatne ale co z tego. W szkole panuje fajny klimat, jest okej, poza tym tu nikt nie myśli że jest gliną czy wojskowym - to normalne LO z profilem. A dla idiotów którzy piszą że taki profil nic nie daje - daje, mało bo tylko 2 pkt na rekrutacji do Policji, ale daje. Do tego można zrobić kurs ochroniarza, strzelecki, medyczny podobno też, spadochroniarski. Szkoła OK.
Kłamstwa to co wyżej albo się zmieniło. W szkole (przynajmniej policyjna, wojskowa, służba więzienna, straż) uczą emerytowani policjanci, wojskowi, klawisze. Szczególnie pan od klawiszów który jest też historykiem to równy gość. Szkoła owszem płatna 200zł za semestr, obozy też są płatne ale co z tego. W szkole panuje fajny klimat, jest okej, poza tym tu nikt nie myśli że jest gliną czy wojskowym - to normalne LO z profilem. A dla idiotów którzy piszą że taki profil nic nie daje - daje, mało bo tylko 2 pkt na rekrutacji do Policji, ale da... rozwiń
Avatar
frydek / 2 lipca 2016 o 08:47
Laluś. Dzięki za podpowiedź. Byliśmy z tym Kadetem. Fajni ci instruktorzy. Pierwszy raz byliśmy wreszcie na porządnym obozie. W trzy dni pokazali nam więcej niż inni przez 2 lata. No i nie napinają się. Dyrcio zadowolony, i coś z tego będzie też na jesień. Polecam ich. Tam są prawdziwi żołnierze a nie jakieś styrzelce czy też gaciowi. Nie gadają gupot tylko tak jak jest. Fajnie to robią.
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 11:27
Regulamin opłat wg strony internetowej szkoły § 1 W szkole Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość obowiązują następujące opłaty: a) opłata rekrutacyjna, b) opłata za wydanie odpisu świadectwa, c) opłata za wydanie duplikatu legitymacji. Dodatkowo na stronie szkoły w zakładce FAQ pytania i odpowiedzi jest tak: Pyt.: Czy szkoła jest płatna? Odp.: Nie, szkoła jest bezpłatna.
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 11:27
STATUT Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość tekst jednolity z dnia 4 października 2010 roku "§ 71 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę czesnego" Czyli z kasy uczniów. W 2015 roku 1 września zmieniono zapis statutu: § 72 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę opłat ustalonych przez Organ Prowadzący Szkołę. § 7 pkt. 1. Do zadań Organu Prowadzącego należy w szczególności: 5) ustalanie wysokości czesnego, zasad jego zmian oraz terminów płatności;
Avatar
bart / 2 maja 2016 o 11:25

STATUT Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość
tekst jednolity z dnia 4 października 2010 roku

"§ 71 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę czesnego"

Czyli z kasy uczniów. W 2015 roku 1 września zmieniono zapis statutu:

§ 72 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę
opłat ustalonych przez Organ Prowadzący Szkołę.

§ 7 pkt. 1. Do zadań Organu Prowadzącego należy w szczególności:
5) ustalanie wysokości czesnego, zasad jego zmian oraz terminów płatności;
Regulamin opłat wg strony internetowej http://locsm.edu.pl

§ 1 W szkole Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość obowiązują następujące opłaty:
a) opłata rekrutacyjna,
B) opłata za wydanie odpisu świadectwa,
c) opłata za wydanie duplikatu legitymacji.

Dodatkowo na stronie http://locsm.edu.pl/arch_z/w zakładce FAQ pytania i odpowiedzi jest tak:
Pyt.: Czy szkoła jest płatna?
Odp.: Nie, szkoła jest bezpłatna.

STATUT Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość
tekst jednolity z dnia 4 października 2010 roku

"§ 71 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę czesnego"

Czyli z kasy uczniów. W 2015 roku 1 września zmieniono zapis statutu:

§ 72 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę
opłat ustalonych przez Organ Prowadzący Szkołę.

§ 7 pkt. 1. Do zadań Organu Prowadzącego należy w szczególności:
5) ustalanie wysokości czesnego, zasad jego zmian oraz terminów ... rozwiń

Avatar
Edek / 29 kwietnia 2016 o 18:24

Witam,

Do informcacji aktualnych gimnazjalistów wybierających Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu. Ta szkoła jest płatna 200zł/semestr. Szkoła to ukrywa, dopiero później rodzice podpisują umowę z płatnościami, inaczej Cię nie przyjmą. Nawet nie wiadomo na co idą te pieniądze, w regulaminie szkoły nie ma żadnej informacji na temat opłat i piszą że jest bezpłatna.

Pozdrawiam,
Edek

Avatar
edek / 29 kwietnia 2016 o 18:15

Uwaga, szkoła locsm Zamość płatna 200zł/semestr.

Avatar
Jacek / 3 marca 2016 o 21:05

Przeniosłem się do ZSP5 dawna szkoła rolnicza jest tu lepszy klimat, warunki, są dwa dobre obozy szkoleniowe w roku z nockami, csm odradzam, to szkoła za duże pieniądze4 bez przyszłości,tak śmieszna szkółka, którą ma  nijaki ginekolog?

Avatar
Ktoś / 3 września 2017 o 23:46
Wszystkim młodym idealistom odradzam, jest niemal pewne iż przełamawszy pierwsze lody doznają głębokiego rozczarowania. Niestety, nie wszystko złoto co się świeci, prędko przekona się o tym każdy kto dał ponieść się fali starannie obrobionych materiałów promocyjnych , dobranych sloganów oraz obietnicy "wielkiej przygody"... :)
Avatar
normalny / 25 sierpnia 2017 o 13:40
Do KADETA który myśli że jest idiotą ale jednak  jest  "PAJACEM" . "PAJACU " kurs ochroniarski , tzw, strzelecki, medyczny , spadochroniarski , ochroniarski ,itp mpżna zrobić też w cywilu ,a nie w jakieś zapiżdziałej szkole mundurowej bo zadarmo, bo tak ci się tylko wydaje 250 zł za semestr , jakiś ci kurs zrobią ,a koszty muduru ,butów, bez dodatkowych jak w innych szkołach kosztów typu książki zeszyty i tak dalej "   W szkole panuje fajny klimat" klimat to ty masz w majtkach jak póścisz bąka"PAJACU " nałóż  te trzewiki , mundur i na  i na defiladę marsz,jak ktoś   piszesz że po tej   szkole pracy  nie będzie miał w służbach mudurowych to ma rację  to tak samo jak po "WSZY" możesz najwyżej ulice zamiatać NO ale ja jestem po munduówce albo po studiach  to jestem kimś  będziesz kimś jak będziesz  umiał zrbić  cos zrobić , naprawić .
Do KADETA który myśli że jest idiotą ale jednak  jest  "PAJACEM" . "PAJACU " kurs ochroniarski , tzw, strzelecki, medyczny , spadochroniarski , ochroniarski ,itp mpżna zrobić też w cywilu ,a nie w jakieś zapiżdziałej szkole mundurowej bo zadarmo, bo tak ci się tylko wydaje 250 zł za semestr , jakiś ci kurs zrobią ,a koszty muduru ,butów, bez dodatkowych jak w innych szkołach kosztów typu książki zeszyty i tak dalej "   W szkole panuje fajny klimat" klimat to ty masz w majtkach jak póścisz bąka"PAJACU... rozwiń
Avatar
KADET / 7 sierpnia 2016 o 02:09
Kłamstwa to co wyżej albo się zmieniło. W szkole (przynajmniej policyjna, wojskowa, służba więzienna, straż) uczą emerytowani policjanci, wojskowi, klawisze. Szczególnie pan od klawiszów który jest też historykiem to równy gość. Szkoła owszem płatna 200zł za semestr, obozy też są płatne ale co z tego. W szkole panuje fajny klimat, jest okej, poza tym tu nikt nie myśli że jest gliną czy wojskowym - to normalne LO z profilem. A dla idiotów którzy piszą że taki profil nic nie daje - daje, mało bo tylko 2 pkt na rekrutacji do Policji, ale daje. Do tego można zrobić kurs ochroniarza, strzelecki, medyczny podobno też, spadochroniarski. Szkoła OK.
Kłamstwa to co wyżej albo się zmieniło. W szkole (przynajmniej policyjna, wojskowa, służba więzienna, straż) uczą emerytowani policjanci, wojskowi, klawisze. Szczególnie pan od klawiszów który jest też historykiem to równy gość. Szkoła owszem płatna 200zł za semestr, obozy też są płatne ale co z tego. W szkole panuje fajny klimat, jest okej, poza tym tu nikt nie myśli że jest gliną czy wojskowym - to normalne LO z profilem. A dla idiotów którzy piszą że taki profil nic nie daje - daje, mało bo tylko 2 pkt na rekrutacji do Policji, ale da... rozwiń
Avatar
frydek / 2 lipca 2016 o 08:47
Laluś. Dzięki za podpowiedź. Byliśmy z tym Kadetem. Fajni ci instruktorzy. Pierwszy raz byliśmy wreszcie na porządnym obozie. W trzy dni pokazali nam więcej niż inni przez 2 lata. No i nie napinają się. Dyrcio zadowolony, i coś z tego będzie też na jesień. Polecam ich. Tam są prawdziwi żołnierze a nie jakieś styrzelce czy też gaciowi. Nie gadają gupot tylko tak jak jest. Fajnie to robią.
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 11:27
Regulamin opłat wg strony internetowej szkoły § 1 W szkole Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość obowiązują następujące opłaty: a) opłata rekrutacyjna, b) opłata za wydanie odpisu świadectwa, c) opłata za wydanie duplikatu legitymacji. Dodatkowo na stronie szkoły w zakładce FAQ pytania i odpowiedzi jest tak: Pyt.: Czy szkoła jest płatna? Odp.: Nie, szkoła jest bezpłatna.
Avatar
Gość / 2 maja 2016 o 11:27
STATUT Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość tekst jednolity z dnia 4 października 2010 roku "§ 71 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę czesnego" Czyli z kasy uczniów. W 2015 roku 1 września zmieniono zapis statutu: § 72 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę opłat ustalonych przez Organ Prowadzący Szkołę. § 7 pkt. 1. Do zadań Organu Prowadzącego należy w szczególności: 5) ustalanie wysokości czesnego, zasad jego zmian oraz terminów płatności;
Avatar
bart / 2 maja 2016 o 11:25

STATUT Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość
tekst jednolity z dnia 4 października 2010 roku

"§ 71 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę czesnego"

Czyli z kasy uczniów. W 2015 roku 1 września zmieniono zapis statutu:

§ 72 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę
opłat ustalonych przez Organ Prowadzący Szkołę.

§ 7 pkt. 1. Do zadań Organu Prowadzącego należy w szczególności:
5) ustalanie wysokości czesnego, zasad jego zmian oraz terminów płatności;
Regulamin opłat wg strony internetowej http://locsm.edu.pl

§ 1 W szkole Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych Zamość obowiązują następujące opłaty:
a) opłata rekrutacyjna,
B) opłata za wydanie odpisu świadectwa,
c) opłata za wydanie duplikatu legitymacji.

Dodatkowo na stronie http://locsm.edu.pl/arch_z/w zakładce FAQ pytania i odpowiedzi jest tak:
Pyt.: Czy szkoła jest płatna?
Odp.: Nie, szkoła jest bezpłatna.

STATUT Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych Zamość
tekst jednolity z dnia 4 października 2010 roku

"§ 71 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę czesnego"

Czyli z kasy uczniów. W 2015 roku 1 września zmieniono zapis statutu:

§ 72 pkt. 1. Działalność Szkoły finansowana jest poprzez wpłatę
opłat ustalonych przez Organ Prowadzący Szkołę.

§ 7 pkt. 1. Do zadań Organu Prowadzącego należy w szczególności:
5) ustalanie wysokości czesnego, zasad jego zmian oraz terminów ... rozwiń

Avatar
Edek / 29 kwietnia 2016 o 18:24

Witam,

Do informcacji aktualnych gimnazjalistów wybierających Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu. Ta szkoła jest płatna 200zł/semestr. Szkoła to ukrywa, dopiero później rodzice podpisują umowę z płatnościami, inaczej Cię nie przyjmą. Nawet nie wiadomo na co idą te pieniądze, w regulaminie szkoły nie ma żadnej informacji na temat opłat i piszą że jest bezpłatna.

Pozdrawiam,
Edek

Avatar
edek / 29 kwietnia 2016 o 18:15

Uwaga, szkoła locsm Zamość płatna 200zł/semestr.

Avatar
Jacek / 3 marca 2016 o 21:05

Przeniosłem się do ZSP5 dawna szkoła rolnicza jest tu lepszy klimat, warunki, są dwa dobre obozy szkoleniowe w roku z nockami, csm odradzam, to szkoła za duże pieniądze4 bez przyszłości,tak śmieszna szkółka, którą ma  nijaki ginekolog?

Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 19 0

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos 1 0

MUNDIAL 2018 Brazylia rzutem na taśmę pokonała w Sankt Petersburgu Kostarykę i objęła prowadzenie w grupie E. Gole dla Canarinhos strzelali Philippe Coutinho i Neymar

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 1 1

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 1 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 6 4

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 14

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 2

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.