środa, 24 stycznia 2018 r.

Zamość

Uniwersytet Przyrodniczy likwiduje wydział w Zamościu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2015, 17:45
Autor: (opr. aa)

Poseł Sławomir Zawiślak (PiS) apeluje do minister nauki i szkolnictwa wyższego o wsparcie. Chodzi Wydział Biogospodarki w Zamościu, który przestanie istnieć wraz z końcem września.

Wydział Nauk Rolniczych w Zamościu funkcjonuje od 1980 r. Pod koniec marca ub.r. został przemianowany na Wydział Biogospodarki. Jednak z powodu małej liczby kandydatów w 2014 r. Uniwersytet Przyrodniczy nie uruchomił studiów na pierwszym roku. Był to pierwszy etap wygaszania jednostki. 17 października ub.r. Senat UP zgodził się na jej likwidację.

Decyzja nie ucieszyła ani studentów ani pracowników wydziału. U władz uczelni interweniował też poseł Sławomir Zawiślak. Teraz parlamentarzysta pisze do minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Leny Kolarskiej-Bobińskiej.

"Sprzeciw wobec zamiaru likwidacji Wydziału Biogospodarki wynika z faktu, że placówka ta od lat kształci rzesze studentów z Zamojszczyzny i terenów sąsiadujących z naszym regionem, stanowiąc jednocześnie ważną wizytówkę regionu i miasta Zamościa” - czytamy w piśmie skierowanym do minister Kolarskiej-Bobińskiej. "Jego rola dla Zamojszczyzny jest nie do przecenienia także z racji faktu, że jest to jedyna w Zamościu uczelnia umożliwiająca przeprowadzenie przewodu doktorskiego. Zapewnia tę możliwość pracująca aktualnie na Wydziale kadra naukowa, której potencjał z chwilą likwidacji Wydziału zostanie dla Zamościa stracony.”

Parlamentarzysta z PiS apeluje do minister "o dogłębną analizę wszystkich czynników i przesłanek dyskusji na temat ewentualnej likwidacji Wydziału Biogospodarki z siedzibą w Zamościu”.

Jeśli likwidacja jest konieczna poseł apeluje o przesunięcie terminu na później, tak aby studenci mogli dokończyć studia w Zamościu bez konieczności przenosin do Lublina.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: edukacja studia nauka
dd
prywaciarz
furtk
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

dd
dd (21 stycznia 2015 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Potrzeba utrzymywania wyższych uczelni w miastach powiatowych gdzie zajęcia prowadzą "naukowcy" z ostatniego szeregu, emeryci itp to marnowanie młodych ludzi!!!

Szkoły te przynoszą jedynie pożytek zatrudnionym pracownikom  i leczą czyjeś chore ambicje

Rozwiń
prywaciarz
prywaciarz (21 stycznia 2015 o 11:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Idźcie pod sejm - co ? tylko gÓRNIKOM można ? niech Was poprą.. 

no chyba, że są równi i równiejsi.. ? wolę dokładać z podatków do Uniwersytetu w Zamościu niż górnikom. Ewa - czytaj to!

Rozwiń
furtk
furtk (21 stycznia 2015 o 09:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

cgętnych było wystarczająco, jednak jak zawsze chodzi o kasę! szkoda blisko 40 lat istnienia, najgorsze jest to , że tylko PIS się tym zainteresował a nikt inny. skandal!

Rozwiń
znudzony
znudzony (21 stycznia 2015 o 00:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

hehe na głupotę pisowców to jednak brak słów.

Rozwiń
m
m (20 stycznia 2015 o 22:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W każdum powiecie po uniwersytecie!

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!