poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.

Zamość

Urna z sercem powróci do właścicieli

Dodano: 9 sierpnia 2001, 13:09

Kiedy wczoraj po godz. 11 policjanci zapukali do drzwi mieszkania 17-letniej zamościanki i zażądali zwrotu ukradzionej w poniedziałek srebrnej urny z sercem, dziewczyna natychmiast oddała zrabowany przedmiot. Ona i jej 20-letni przyjaciel, z którym dokonała rabunku, zostali aresztowani.

Do kradzieży doszło w poniedziałek między godz. 13 a 16. Policjanci podjęli intensywne poszukiwania. Na ślad złodziei trafili dzięki informacji, jaką uzyskał jeden z lubelskich funkcjonariuszy.
- Ze wstępnych wyjaśnień wynika, że był to chuligański wybryk - mówi kom. Teresa Tukiendorf, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. - Sprawcy pochodzą z porządnych rodzin. Nie byli notowani przez policję.
Młodzi zamościanie nie planowali kradzieży. Podczas spaceru wstąpili do Kolegiaty. Kiedy spostrzegli, że przewodnik jest zajęty, chłopak zdjął z cokołu szklaną kopułę i zabrali urnę. Dziewczyna schowała ją do torebki. Miała ją podobno przeznaczyć na szkatułkę do przechowywania biżuterii. Później twierdziła, że nie znała wartości przedmiotu. Gdyby wiedziała, jak był cenny, nigdy nie dopuściłaby się kradzieży. Dziewczyna, z uwagi na wiek, stanie przed sądem dla nieletnich.
Zwrócona urna zostanie przeniesiona do Muzeum Sakralnego Kolegiaty Zamojskiej Fundacji Rodziny Zamoyskich - mówi Władysław Orzech przewodnik z Katedry..(ak, mhh)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24