piątek, 23 lutego 2018 r.

Zamość

Urząd antymonopolowy uważa, że Zamojska Korporacja Energetyczna nadużyła pozycji dominującej na lokalnym rynku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 kwietnia 2003, 17:16

Lubelska Delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznała, że Zamojska Korporacja Energetyczna narzuciła swoim klientom uciążliwe warunki umowy dostawy energii i w ten sposób nadużyła swojej dominującej pozycji na lokalnym rynku.

Według urzędu antymonopolowego, pobieranie przez ZKE od odbiorców dodatkowej opłaty za energię - według wystawionych blankietów korygujących - przynosiło przedsiębiorstwu nieuzasadnione korzyści. Jednocześnie UOKiK zakazał korporacji stosowania w przyszłości praktyk polegających na wprowadzaniu dodatkowych, korygujących blankietów opłat w trakcie roku rozliczeniowego. Dodatkowe faktury korporacja wprowadziła w listopadzie i grudniu ub. r. Było to związane ze wzrostem cen energii, a dodatkowe blankiety miały niwelować różnicę cen, gdyż te, które wystawiano raz w roku w książeczkach opłat były niedoszacowane.
Decyzja urzędu antymonopolowego nie jest prawomocna. Oznacza to, że ZKE ma prawo odwołać się od niej do sądu. - Nie będziemy odwoływać się od tej decyzji, ponieważ UOKiK przyjął wyjaśnienia korporacji związane z jednorazowym zastosowaniem takiego rozwiązania i odstąpił od zastosowania kary pieniężnej - mówi Artur Sternik, rzecznik prasowy ZKE. - W przypadku, gdy ta decyzja uprawomocni się, to każdy sygnał o podobnych praktykach korporacji, będzie oznaczał niewykonanie decyzji urzędu i wówczas będzie prowadzone postępowanie o ukaranie grzywną - mówi Ewa Wiszniowska, p.o. dyrektora UOKiK w Lublinie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!