Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

3 sierpnia 2015 r.
20:41

Urząd Pracy w Zamościu drugi w kraju pod względem efektywności

0 13 A A

Tylko 9557 osób zarejestrowanych jest w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zamościu – tak mało bezrobotnych nie było tutaj od siedmiu lat. W ciągu roku liczba ludzi bez pracy spadła aż o 10 proc., a zamojski PUP pod względem efektywności zajął 2. miejsce w kraju

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z danych opublikowanych właśnie przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że stopa bezrobocia w mieście Zamość to 13,6 proc., a w powiecie zamojskim – 13,1 proc. To niewiele więcej niż średnia stopa bezrobocia w województwie – 11,5 proc.

– To, co nas wyróżnia to fakt, że poziom bezrobocia spada w sposób wyjątkowo szybki – mówi Marian Hawrylak, dyrektor PUP w Zamościu. – W porównaniu do ubiegłego roku liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych spadła o 1 050 osób, czyli o 9,9 procenta.

Dzięki takiemu tempu zamojski PUP w rankingu 339 polskich urzędów pracy zajął 2. miejsce w kraju pod względem efektywności.

– Jest to szczególny powód do zadowolenia, ponieważ na jednego doradcę klienta przypada u nas 309 osób bezrobotnych. Średnia krajowa to 234 osoby na 1 doradcę klienta – przyznaje Hawrylak.

Pod względem efektywności kosztowej zamojski PUP znalazł się na 4. miejscu. Stworzenie jednego miejsca pracy w Polsce kosztuje średnio 11 174 zł, a w Zamościu to jedynie 7434,05 zł. Najmniej w całym województwie Lubelskim. Jaka jest tajemnica sukcesu?

– Nie ograniczamy się do rejestracji kolejnych bezrobotnych, czy uczenia ich jak pisać życiorys, ale skupiamy się na „werbowaniu” osób mogących pracę zaoferować – podkreśla Hawrylak. – Jesteśmy w stałym kontakcie z przedsiębiorcami. Nie czekamy aż oni zwrócą się do nas tylko na bieżąco wysyłamy im maile i sms-y. Informujemy o zmianach przepisów i kolejnych programach przeciwdziałania bezrobociu, które wchodzą w życie.

Urzędnicy starają się też przedsiębiorców zachęcać pieniędzmi. Jak twierdzi Hawrylak, najprawdopodobniej tylko w Zamościu wprowadzono promesy na zatrudnienie. Miasto gwarantuje w nich częściowe finansowanie zatrudnienia bezrobotnego przez 18 miesięcy o ile pracodawca potem go zatrudni. Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców urząd załatwia formalności w 24 godziny.

– Promesy okazały się strzałem w dziesiątkę – podkreśla dyrektor PUP. – W większości to właśnie dzięki nim pozyskaliśmy w tym roku 2 950 ofert pracy, w tym 2 113 to oferty z terenu miasta i 837 z powiatu zamojskiego. To o 413 więcej niż w ubiegłym roku.

Podczas piątkowej wizyty w Zamościu wiceminister pracy i polityki społecznej Jacek Męcina docenił PUP wręczając mu certyfikat podsumowujący Program Aktywizacja i Integracja, jednego z trzech największych projektów realizowanych w Polsce.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ktoś z powiatu Zamojskiego / 24 lutego 2016 o 11:13
Ja moge powiedzieć że żeby się zarejestrować do PUP musiałem tydzień czasu zmarnować i wielokrotnie jeździć z domu 30km do Zamościa! Do jakiś świstek z Mopsu musze mieć a potem że w pracy sezonowej szef płacił składki do zusu 100% a wpisane w zusie że 1/2 etatu no chore!!! Mam świadectwo że pełny etat i nazbierałem rok w ciągu ostatnich 1,5 roku kalendarzowego to wykombinowali że mi nie przysługuje zasiłek z takiej racji że kilka dni leżało świadectwo u mnie w domu i nie liczy się mój okres przepracowany w ciagu 1,5 roku tylko od dnia kiedy rejestruje się w PUP no chore!!!
Ja moge powiedzieć że żeby się zarejestrować do PUP musiałem tydzień czasu zmarnować i wielokrotnie jeździć z domu 30km do Zamościa! Do jakiś świstek z Mopsu musze mieć a potem że w pracy sezonowej szef płacił składki do zusu 100% a wpisane w zusie że 1/2 etatu no chore!!! Mam świadectwo że pełny etat i nazbierałem rok w ciągu ostatnich 1,5 roku kalendarzowego to wykombinowali że mi nie przysługuje zasiłek z takiej racji że kilka dni leżało świadectwo u mnie w domu i nie liczy się mój okres przepracowany w ciagu 1,5 roku tylko od dnia kiedy ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 18:10
PANIE dyrektorze bzdury i kłamstwa pan opowiada. DRUGIE MIEJSCE odnośnie NAJWIEKSZEGO BEZROBOCIA CHYBA !! najniższy poziom bezrobocia od 7 lat i całkowita liczba osób bezrobotnych pozostających w ewidencji waszego urzędu zmniejszyła się-bzdura. młodzież wyjeżdża z tej dziury w poszukiwaniu pracy i normalnego, godnego życia tym samym bezrobotnych z listy ubywa. Jedną z przyczyn tego spadku jest ożywienie gospodarcze, które zaowocowało wzrostem liczby ofert pracy-bzdura jeśli wszyscy w wieku do 40 lat wrócili by z emigracji byli byście na pierwszym miejscu odnośnie bezrobocia w Polsce - i pan o tym wie! Młode osoby, potrzebujące wsparcia w starcie na rynku pracy, będą otrzymywać bony stażowe-prawda tylko niech się dobrze nad tym zastanowią!!!! zamość to dziura bez perspektyw i szansy na normalne życie. BEZROBOTNYCH UBYWA NIE ZA SPRAWĄ URZĘDU(który mydli oczy jak on cudownie pomaga bezrobotnym), A ZA SPRAWĄ OPUSZCZANIA TEGO MIASTA (każdy kto chce pracować wyjeżdża i nie czeka na pomoc urzędu, bo jej nie ma) zamość -MIASTO RENCISTÓW I EMERYTÓW w którym życie umiera po godz16. pan się przejdzie wieczorem po zamościu, wygląda jak plaża w zimie!! zabiorą wam dofinansowania i PUP.A!! kto was utrzyma? renciści tonący się brzytwy chwyta i brednie wypisuje. to już nikogo nie zachęci bo młodzieży już tu nie ma i próbujecie 50latków wkręcić w ten cyrk. MAM NADZIEJĘ ŻE WAM TEN CYRK ZAMKNĄ! SZLAG MNIE TRAFIA JAK te brednie czytam!!!!!!!!!
PANIE dyrektorze bzdury i kłamstwa pan opowiada. DRUGIE MIEJSCE odnośnie NAJWIEKSZEGO BEZROBOCIA CHYBA !! najniższy poziom bezrobocia od 7 lat i całkowita liczba osób bezrobotnych pozostających w ewidencji waszego urzędu zmniejszyła się-bzdura. młodzież wyjeżdża z tej dziury w poszukiwaniu pracy i normalnego, godnego życia tym samym bezrobotnych z listy ubywa. Jedną z przyczyn tego spadku jest ożywienie gospodarcze, które zaowocowało wzrostem liczby ofert pracy-bzdura jeśli wszyscy w wieku do 40 lat wrócili by z emigracji byli byście na p... rozwiń
Avatar
Gość / 16 października 2015 o 13:28
Jasne bo kazdy wyjezdza a wiadomo pup I tak pracy nie da ani stazu bo zawsze COS nie tak a urzedniczki w zamosciu takie mile ze odrazu chce sie wyjsc z tamtad albo odnosic sie do nich tak jak one do bezrobotnych tylko niech sie zastanowia ze kiedys I one moga zostac bezrobotne
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 o 18:39
hahah akurat ludzie nie idą tam bo traktowani są okropnie... wolą nie miec tego ubezpieczenia niz tam przchodzic i przeglądac beznadzijna liste wszystko wyjechalo osobiscie znam mase ludzi ktorzy siedza w anglii na zmywaku czy magazynie i sa bardziej zadowoleni z zarobkow niz u nas z normalnej pracy powiedzmy umowa zleceniena 3 miesiace za 900 zl i dzikujemy na co to wystarcza na tak zwane waciki a nie daj boze jak ktos ma rodzinena utrzymaniu ten urzad to masakra poprostu
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 o 14:28
Większość wyjechało, a w tym urzędzie i tak taką miła atmosfera że jak przyjdziesz to odechciewa się wszystkiego
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 o 13:12
Potrzebni grabarze i krematorzy. Rozwijajace i z przyszloscia zawody.
Avatar
ANIA / 4 sierpnia 2015 o 09:08

LUDZIE SIEDZĄ ZA GRANICĄ I TYLE 

Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 o 07:56
A czy w ZOO jest etat do pilnowania zolwi? Moze nie nawieja jak bede dokarmial i otworze klatke. ZOO to przeciez potezny zaklad produkcyjny i mozna go jeszcze rozbudowac dla pewnych okazow z Wiejskiej.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 o 07:47
Prosze pokazać ile osób płaciło składki w roku 2014 i ile płaci teraz. Wtedy możemy mowić czy bezrobocie spada(liczba osób pracujących rośnie) czy tylko nie są zarejestrowani
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 22:48
prace sezonowe i większość już nie ma zasiłku a tych się nie wykazuje , nie mówimy także o tych co wyjechali za pracą za granicę
Avatar
Ktoś z powiatu Zamojskiego / 24 lutego 2016 o 11:13
Ja moge powiedzieć że żeby się zarejestrować do PUP musiałem tydzień czasu zmarnować i wielokrotnie jeździć z domu 30km do Zamościa! Do jakiś świstek z Mopsu musze mieć a potem że w pracy sezonowej szef płacił składki do zusu 100% a wpisane w zusie że 1/2 etatu no chore!!! Mam świadectwo że pełny etat i nazbierałem rok w ciągu ostatnich 1,5 roku kalendarzowego to wykombinowali że mi nie przysługuje zasiłek z takiej racji że kilka dni leżało świadectwo u mnie w domu i nie liczy się mój okres przepracowany w ciagu 1,5 roku tylko od dnia kiedy rejestruje się w PUP no chore!!!
Ja moge powiedzieć że żeby się zarejestrować do PUP musiałem tydzień czasu zmarnować i wielokrotnie jeździć z domu 30km do Zamościa! Do jakiś świstek z Mopsu musze mieć a potem że w pracy sezonowej szef płacił składki do zusu 100% a wpisane w zusie że 1/2 etatu no chore!!! Mam świadectwo że pełny etat i nazbierałem rok w ciągu ostatnich 1,5 roku kalendarzowego to wykombinowali że mi nie przysługuje zasiłek z takiej racji że kilka dni leżało świadectwo u mnie w domu i nie liczy się mój okres przepracowany w ciagu 1,5 roku tylko od dnia kiedy ... rozwiń
Avatar
Gość / 20 lutego 2016 o 18:10
PANIE dyrektorze bzdury i kłamstwa pan opowiada. DRUGIE MIEJSCE odnośnie NAJWIEKSZEGO BEZROBOCIA CHYBA !! najniższy poziom bezrobocia od 7 lat i całkowita liczba osób bezrobotnych pozostających w ewidencji waszego urzędu zmniejszyła się-bzdura. młodzież wyjeżdża z tej dziury w poszukiwaniu pracy i normalnego, godnego życia tym samym bezrobotnych z listy ubywa. Jedną z przyczyn tego spadku jest ożywienie gospodarcze, które zaowocowało wzrostem liczby ofert pracy-bzdura jeśli wszyscy w wieku do 40 lat wrócili by z emigracji byli byście na pierwszym miejscu odnośnie bezrobocia w Polsce - i pan o tym wie! Młode osoby, potrzebujące wsparcia w starcie na rynku pracy, będą otrzymywać bony stażowe-prawda tylko niech się dobrze nad tym zastanowią!!!! zamość to dziura bez perspektyw i szansy na normalne życie. BEZROBOTNYCH UBYWA NIE ZA SPRAWĄ URZĘDU(który mydli oczy jak on cudownie pomaga bezrobotnym), A ZA SPRAWĄ OPUSZCZANIA TEGO MIASTA (każdy kto chce pracować wyjeżdża i nie czeka na pomoc urzędu, bo jej nie ma) zamość -MIASTO RENCISTÓW I EMERYTÓW w którym życie umiera po godz16. pan się przejdzie wieczorem po zamościu, wygląda jak plaża w zimie!! zabiorą wam dofinansowania i PUP.A!! kto was utrzyma? renciści tonący się brzytwy chwyta i brednie wypisuje. to już nikogo nie zachęci bo młodzieży już tu nie ma i próbujecie 50latków wkręcić w ten cyrk. MAM NADZIEJĘ ŻE WAM TEN CYRK ZAMKNĄ! SZLAG MNIE TRAFIA JAK te brednie czytam!!!!!!!!!
PANIE dyrektorze bzdury i kłamstwa pan opowiada. DRUGIE MIEJSCE odnośnie NAJWIEKSZEGO BEZROBOCIA CHYBA !! najniższy poziom bezrobocia od 7 lat i całkowita liczba osób bezrobotnych pozostających w ewidencji waszego urzędu zmniejszyła się-bzdura. młodzież wyjeżdża z tej dziury w poszukiwaniu pracy i normalnego, godnego życia tym samym bezrobotnych z listy ubywa. Jedną z przyczyn tego spadku jest ożywienie gospodarcze, które zaowocowało wzrostem liczby ofert pracy-bzdura jeśli wszyscy w wieku do 40 lat wrócili by z emigracji byli byście na p... rozwiń
Avatar
Gość / 16 października 2015 o 13:28
Jasne bo kazdy wyjezdza a wiadomo pup I tak pracy nie da ani stazu bo zawsze COS nie tak a urzedniczki w zamosciu takie mile ze odrazu chce sie wyjsc z tamtad albo odnosic sie do nich tak jak one do bezrobotnych tylko niech sie zastanowia ze kiedys I one moga zostac bezrobotne
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 o 18:39
hahah akurat ludzie nie idą tam bo traktowani są okropnie... wolą nie miec tego ubezpieczenia niz tam przchodzic i przeglądac beznadzijna liste wszystko wyjechalo osobiscie znam mase ludzi ktorzy siedza w anglii na zmywaku czy magazynie i sa bardziej zadowoleni z zarobkow niz u nas z normalnej pracy powiedzmy umowa zleceniena 3 miesiace za 900 zl i dzikujemy na co to wystarcza na tak zwane waciki a nie daj boze jak ktos ma rodzinena utrzymaniu ten urzad to masakra poprostu
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 o 14:28
Większość wyjechało, a w tym urzędzie i tak taką miła atmosfera że jak przyjdziesz to odechciewa się wszystkiego
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 o 13:12
Potrzebni grabarze i krematorzy. Rozwijajace i z przyszloscia zawody.
Avatar
ANIA / 4 sierpnia 2015 o 09:08

LUDZIE SIEDZĄ ZA GRANICĄ I TYLE 

Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 o 07:56
A czy w ZOO jest etat do pilnowania zolwi? Moze nie nawieja jak bede dokarmial i otworze klatke. ZOO to przeciez potezny zaklad produkcyjny i mozna go jeszcze rozbudowac dla pewnych okazow z Wiejskiej.
Avatar
Gość / 4 sierpnia 2015 o 07:47
Prosze pokazać ile osób płaciło składki w roku 2014 i ile płaci teraz. Wtedy możemy mowić czy bezrobocie spada(liczba osób pracujących rośnie) czy tylko nie są zarejestrowani
Avatar
Gość / 3 sierpnia 2015 o 22:48
prace sezonowe i większość już nie ma zasiłku a tych się nie wykazuje , nie mówimy także o tych co wyjechali za pracą za granicę
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 1

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 73 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 24

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 47 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 48 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!