poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Zamość

Urzędnicy z Biłgoraja brali łapówki za prawa jazdy. Zatrzymane 23 osoby

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 stycznia 2015, 10:00
Autor: jsz

Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Biłgoraju brali łapówki. Inkasowali pieniądze od kierowców, w zamian za zwrot zatrzymanych praw jazdy. Śledczy zatrzymali już ponad 20 osób. To nie koniec.

- Sprawa jest rozwojowa i z pewnością będą kolejne zatrzymania - mówi Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu. - Do tej pory zatrzymaliśmy 23 osoby. Ośmiu z podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w grupie przestępczej.

Policjanci z Biłgoraja i Lublina zatrzymywali podejrzanych we wtorek i środę. Urzędnikom zamieszanym w sprawę założyli kajdanki w miejscu pracy. Zatrzymani mają od 20 do 65 lat.

Część z nich działała w grupie przestępczej, którą zorganizował 41-letni Krzysztof L., pracownik Wydziału Komunikacji i Drogownictwa biłgorajskiego starostwa.

- Członkowie grupy zajmowali się m.in. niezgodnym z prawem wydawaniem zatrzymanych dokumentów prawa jazdy w zamian z otrzymanie korzyści majątkowej - wyjaśnia prokurator Sitarz. - Krzysztof L. odpowie za kierowanie grupą. Zatrzymani są także pośrednicy oraz osoby, które w zamian za wręczone łapówki odzyskiwały swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

Schemat działania był prosty. Do Krzysztofa L. trafiały zatrzymane dokumenty. Kierowcy, którzy chcieli je odzyskać powinni zdać ponowny egzamin i przejść badania lekarskie. 41-latek wysyłał do kierowców swoich ludzi, którzy proponowali odzyskanie dokumentów w zamian za łapówkę. Kierowcy płacili od 400 do 4 tys. zł i dostawali prawo jazdy bez żadnych egzaminów. Z akt sprawy wynika, że Krzysztof L. zainkasował w ten sposób co najmniej 60 tys. zł. Pieniędzmi dzielił się z kolegami. Śledczy udowodnili, że swoje prawa jazdy odzyskało w ten sposób co najmniej 19 osób.

- Było ich zapewne znacznie więcej, bo nielegalny proceder trwał od 2011 roku - dodaje Sitarz. - A tej chwili analizujemy dokumenty związane ze zwracaniem praw jazdy.

Podczas przeszukania u Krzysztofa L. znaleziono między innymi dokumentację urzędową. Oprócz 41-latka zatrzymano również jego kolegę z urzędu, 6 pośredników, oraz 15 osób, które odpowiedzą za wręczanie łapówek. Wszyscy usłyszeli zarzuty korupcyjne.

- Krzysztof L. odpowie również za zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą - wyjaśnia Sitarz. - Oprócz tego usłyszał 19 zarzutów korupcyjnych. Mężczyzna przyznał się do winy.

Większość z zatrzymanych postąpiła podobnie. Krzysztof L. został aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.

WIDEO

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: policja prokuratura Biłgoraj
kierowca
KAROL NIE Z BIŁGORAJA
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kierowca
kierowca (3 kwietnia 2015 o 14:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Popieram  zabieranie prawa  jazdy   za  jazdę po  alkoholu  albo  po  użyciu  innych  środków odurzających                                                                                                            

W normalnych krajach zachodnich za wykroczenia  drogowe takie  jak  - przekroczenie  prędkości o 10 kilometrów czy 20  kilometrów  są  nakładane  mandaty karne ale nie   punktowane. Punktowanie   mandatów  zaczyna   się  od  kwoty  60 euro.                              

W  Polsce  system  nakładania  punktów  karnych  jest   skierowany  przeciwko  każdemu posiadaczowi  prawa   jazdy.  Wojewódzkie  Ośrodki  Ruchu   Drogowego - to   twór  powołany do   zasilania   Budżetu  Państwa. Do  państwa  Obywatelskiego , to  jeszcze  w  Polsce   daleka  droga.  Głosujcie  na   Kukiza.

Rozwiń
KAROL NIE Z BIŁGORAJA
KAROL NIE Z BIŁGORAJA (30 stycznia 2015 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy w Biłgoraju są jacyś uczciwi ludzie? Jak nie polityk Janusz P., to mega-oszust Piotr O., teraz urzędnicy... Co tam się dzieje?

ZAPOMNIAŁEŚ KOLEGO O JESZCZE JEDNYM GIGANCIE Z BIŁGORAJA POŚLE SZELIDZE - TEN TO JEST BEZCZELNY DOPIERO!! 

Rozwiń
Gość
Gość (29 stycznia 2015 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A ja czekam kiedy starosta i były vice zostaną pociągnięci do odpowiedzialności?? Co to znaczy "nie wiedzieli"? W takim razie nie nadają się, nie powinni zajmować takich stanowisk.. Dymisja starosty bezdyskusyjna i pociągnięcie do współodpowiedzialności.

Rozwiń
mentor
mentor (29 stycznia 2015 o 13:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może i lubi, ale podobno zapomniał zapłacić :D

Jak z całego kręgosłupa spuścił , to nie dziw  się , bo to był SZOK dla organizmu. :D

Rozwiń
Vipert
Vipert (29 stycznia 2015 o 12:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Czy w Biłgoraju są jacyś uczciwi ludzie? Jak nie polityk Janusz P., to mega-oszust Piotr O., teraz urzędnicy... Co tam się dzieje?

Nie dziwni tylko klany rodzinne.Tutaj rąsia rąsie myje bo wszyscy to rodzina i znajomi "króliczka".

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!