sobota, 24 lutego 2018 r.

Zamość

W gruncie rzeczy jest afera

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 listopada 2007, 11:18
Autor: Bogdan Nowak

Piątka radnych gminy Nielisz na Zamojszczyźnie twierdzi, że ktoś sfałszował uchwałę w sprawie zgody na sprzedaż ponadpółhektarowej działki.

Grunt może być bez przetargu sprzedany żonie Adama Wala, wójta tej gminy. Radni twierdzą, że nic o tym nie wiedzieli i że uchwała została zmieniona już po jej uchwaleniu. Sprawa trafiła w piątek do prokuratury.
- Przegłosowywaliśmy uchwałę w sprawie sprzedaży działki, ale miała ona inną treść niż ta, którą zamieszczono na stronach internetowych gminy - złości się Jerzy Garbaty, radny z Wólki Złojeckiej. - Jaki z tego wniosek? Ktoś zrobił szwindel.
Sprawa wyszła na jaw, kiedy radni przeglądali uchwały na stronach internetowych UG w Nieliszu. Ich wątpliwości wywołał dokument z datą 23 czerwca 2007 r. Była to uchwała w sprawie zgody na sprzedaż atrakcyjnej, ponadpółhektarowej działki w Stawie Noakowskim. W dokumencie napisano, że "wyraża się zgodę” na sprzedaż gruntu w drodze bezprzetargowej żonie wójta gminy Nielisz. - Byliśmy tym oburzeni - denerwuje się radny Garbaty. - Głosowaliśmy taką uchwałę, ale nie było w niej mowy, że grunt ma być sprzedany bez przetargu. Nie widzieliśmy też nazwiska pani wójtowej. Wszystko jest szyte grubymi nićmi. Gdybyśmy o tym wiedzieli, nie wyrazilibyśmy na to zgody.
Piątka radnych złożyła w piątek wniosek do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Twierdzą m.in., że sfałszowano dokumentację. - Nikogo za rękę nie złapaliśmy, ale chcemy sprawę wyjaśnić - mówi Janusz Fornek, radny z Ruskich Piask.
Alicja Złomaniec, przewodnicząca Rady Gminy w Nieliszu, o skierowaniu sprawy do prokuratury dowiedziała się od nas. Była oburzona. - Radni są po prostu nieuważni - zapewnia. - O zmianie treści uchwały po jej przegłosowaniu nie może być mowy. Wszystkiego pilnuje m.in. radca prawny. Nikt by się na coś takiego nie poważył.
Dlaczego działkę sprzedano bez przetargu? - W tej chwili tego nie pamiętam - zastanawia się przewodnicząca. - Wójt ma chyba działkę obok i chciał sobie teren połączyć. Wyjaśniał to na sesji. 
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
polonista
Pan Nowak
realista
(30) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

polonista
polonista (24 listopada 2007 o 11:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
panie Nowaku Bogdanu jeśli jesteś kolegą pani gerdy to sie nie masz z czego cieszyc. A swoją drogą tę sldowaką mafię należałoby rozwalić. I pytanie, a gdzie jeszcze można pisac komentarze?
Rozwiń
Pan Nowak
Pan Nowak (22 listopada 2007 o 15:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem na tropie nowej afery w Zamośćiu, w następnych artykułach, będzie ukazana prawda.Od Mojej Koleżanki Pani Grety to się O........ .Dlaczego tylko w Kronika Tygodnia piszecie KOMENTARZE do tego artykułu.CO MI ZROBICIE. HE HE HE. !
Rozwiń
realista
realista (21 listopada 2007 o 22:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a ty co ????? srasz pod siebie????
Rozwiń
realista
realista (21 listopada 2007 o 22:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wszystkiescie z jednej miednicy wypadły patrząc po komentarzach wstyd ku.......aaaaa
Rozwiń
(Anonimowy)
(Anonimowy) (13 listopada 2007 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mało im kasy i władzy to do domu czas się skonczył dla SLDustoje są w gazetach
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (30)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!