czwartek, 22 lutego 2018 r.

Zamość

W Józefowie sprawy urzędowe będzie mozna załatwiać przez Internet

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lipca 2010, 13:41

Lada dzień władze Józefowa podpiszą umowę z wykonawcą projektu, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli przez Internet załatwić wiele swoich spraw oraz mieć łatwiejszy dostęp do Internetu i informacji. Pieniądze na ten cel samorząd pozyskał z Unii Europejskiej.

– Po wprowadzeniu niezbędnych zmian technologicznych w naszym urzędzie, dokumenty będą przekazywane i archiwizowane drogą elektroniczną, zostaną też wprowadzone usługi z wykorzystaniem podpisu elektronicznego – informuje Ireneusz Wilczyński, zastępca burmistrza Józefowa.

W miasteczku będą funkcjonować trzy e-kioski. Dwa z nich będą dostępne w urzędzie, a jeden w szkole. Oprócz tego w świetlicach w Majdanie Nepryskim, Długim Kącie, Stanisławowie, Górnikach, Hamerni i Górecku Kościelnym zostaną zainstalowane publiczne punkty dostępu do sieci – z komputerami i drukarkami.

Na rynku w Józefowie ustawiony zostanie hot-spot, dzięki czemu internauci będą mieć dostęp do sieci bezprzewodowej.

Oryginalnym pomysłem józefowskich samorządowców jest przekazywanie informacji za pośrednictwem telebimów, które mają być uzupełnieniem urzędowej tablicy ogłoszeń.

– To bardzo dobra inicjatywa, bo nie wszyscy wiedzą, co dzieje się w gminie – uważa pan Jan ze Stanisławowa.

– Popieram wszystkie mądre nowinki, które mają służyć ludziom – mówi ks. Tadeusz Sochan, proboszcz parafii św. Stanisława w Górecku Kościelnym. – W naszym domu rekolekcyjnym gościmy często grupy ministranckie, kleryckie, przeprowadzamy warsztaty naukowe. Teraz uczestnicy będą mieć łatwiejszy dostęp do Internetu.

Telebimy o wymiarach 2 na 1 m zostaną zainstalowane w Majdanie Nepryskim, Długim Kącie, Stanisławowie, Górnikach, Hamerni oraz Górecku Kościelnym.

Przy Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie stanie nieco większy ekran o wymiarach 3 na 2 m. – Ukazywać się będą na nich urzędowe, kulturalne i turystyczne informacje o tym, co ciekawego i ważnego dzieje się w gminie – mówi burmistrz Roman Dziura.

W ramach projektu miasto kupi m.in. około 40 nowych komputerów i drukarek, 6 skanerów, 2 kserokopiarki, 5 laptopów, 6 routerów bezprzewodowych, 7 telebimów, 4 kamery do monitoringu i 12 zestawów do podpisu elektronicznego.

Wszystko będzie kosztować ponad 770 tys. złotych, ale większą część kosztów gmina pokryje z unijnej dotacji. Urządzenia mają być zainstalowane do końca września.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
SUMIENIE
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

SUMIENIE
SUMIENIE (19 lipca 2010 o 20:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oby tylko zdążyli przed wyborami samorządowymi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!