poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Zamość

W ogólniakach znów będzie ciasno

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 maja 2007, 15:20
Autor: Anna Szewc

Mury zamojskich gimnazjów opuści za kilka tygodni dokładnie 1040 uczniów. Miejscami w ogólniakach, technikach i zawodówkach podzielą się

z rówieśnikami z okolicznych gmin.

Na podjęcie decyzji o wyborze szkoły gimnazjaliści mają jeszcze cztery tygodnie. - Na razie nie złożyłam żadnego podania, ale przemierzam się do II LO. Chcę w przyszłości iść na medycynę, a w tej szkole jest dobry poziom klasy biologiczno-chemicznej. Tak twierdzą moje koleżanki, które od roku już tam się uczą - mówi Dominika Kołtun, uczennica III klasy Gimnazjum w Sitnie. - Bardzo się cieszę, zapraszam - mówi Irenusz Hajduk, dyrektor drugiego ogólniaka. - W dziesięciu planowanych do uruchomienia od września oddziałach czeka na absolwentów gimnazjów około 340 miejsc.

- Szansę na naukę w Zamościu będzie mieć niemal każdy tym zainteresowany, bo we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych przygotowaliśmy 2,5 tys. miejsc. W samym Zamościu będziemy mieć 1040 absolwentów gimnazjów, a więc możemy przyjąć co najmniej drugie tyle "przyjezdnych” - zapowiada Barbara Kowerska, inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Zamość.
Problem przy rekrutacji może się jednak pojawić, bo magistrat przewidział utworzenie 42 klas w szkołach zawodowych i tylko 36 oddziałów w liceach. A to właśnie ogólniaki cieszą się największą popularnością.

- W zeszłym roku mieliśmy ponad 520 podań, a miejsc 360. Spora grupa musiała podjąć naukę w innych szkołach - przypomina Hajduk. - Ale, na szczęście, dzięki elektronicznemu systemowi rekrutacji udaje się uniknąć zamieszania i dość szybko zweryfikować, w której z trzech wybranych przez kandydata szkół znajdzie się dla niego miejsce - podkreśla Antoni Szostek, dyrektor III LO. W tej szkole po wakacjach ma powstać 9 klas, a więc będą miejsca dla około 300 osób. - Sądzę, że wszyscy, którzy wskażą nasze liceum, jako szkołę tzw. pierwszego wyboru, zostaną przyjęci - przewiduje Szostek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!