Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

30 marca 2012 r.
17:08
Edytuj ten wpis

W Tomaszowie Lubelskim będzie ulica Lecha Kaczyńskiego

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 14 A A
Lech Kaczyński, prezydent RP (Archiwum)
Lech Kaczyński, prezydent RP (Archiwum)

Tak zadecydowali tomaszowscy radni miejscy na piątkowej sesji. Za podjęciem uchwały głosowało 15 osób, 5 radnych wstrzymało się od głosu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Uważam, że nadanie jednej z ulic nazwy Lecha Kaczyńskiego wpisze się w obchody drugiej rocznicy katastrofy pod Smoleńskiej – powiedział nam po zakończeniu obrad Wojciech Żukowski, były wojewoda lubelski i poseł PiS, a obecnie burmistrz Tomaszowa Lubelskiego, który wyszedł z projektem, aby imię tragicznie zmarłego 10 kwietnia 2010 r. prezydenta RP nosiła niedawno wybudowana "schetynówka”. – Śp. Lech Kaczyński zasłużył na to całym swoim życiem – działalnością opozycyjną, ministerialną, a wreszcie jako głowa państwa.

Burmistrz podkreśla, że oddając mu w ten sposób hołd trzeba myśleć o wszystkich ofiarach katastrofy. Ulica Lecha Ka-czyńskiego znajduje się między ulicami Żeromskiego i Króla Zygmunta. Na razie nikt się tam jeszcze nie pobudował.

Przypomnijmy, że od 2010 r. ulicę swojego imienia ma w Tomaszowie Lubelskim Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent Rzeczypospolitej na Uchodźstwie i Honorowy Obywatel Miasta, który również zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Fanta / 1 kwietnia 2012 o 15:14
Ale że Prima Aprilis?
Avatar
Katarzyna / 1 kwietnia 2012 o 15:07
Nie wierzę!!!! Jak można być takim idiotą jak nasz burmistrz.... i jakim prawem radni coś takiego mogli przegłosować? Kto ich wybrał na reprezentantów naszego miasta???? Czy nie powinni poznać zdania mieszkańców TL na ten temat??? Średnia wieku naszych babć głosowała by za(moja na szczęście ma jakiś rozum w głowie i nie wspierała by w czymś takim PIS-u)ale osoby w średnim wieku i młodsze na pewno wniosła by sprzeciw przeciwko takim pomysłom.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2012 o 13:51
[quote name='Kalia' timestamp='1333261906' post='616860']
Jako jeden z nielicznych Polaków dostał NOBLA i chociażby dlatego będzie miał wieczne miejsce w panteonie sławy kultury światowej. Za zycia jest just jego nazwiskiem port lotniczy w Gdańsku. Może to da ci cosik do zrozumienia, a nie tylko ideologiczna propaganda.
[/quote]
Właśnie ideologia - ta właściwie pojmowana, a nie taka nakręcana jak obecnie, jest podstawową sprawą, natomiast to, że dostał nagrodę Nobla, było efektem zmian, które pozornie doprowadziły kraj do uwolnienia od komunistycznej propagandy. To był taki spektakl na pokaz.Niestety, nie rozliczono jak w innych państwach dawnego bloku wschodniego wszystkich komunistów i nie odsunięto ich tak naprawdę od władzy, dalej mają wpływ na to co się dzieje i prowadzi kraj do całkowitego upadku. Na koniec - nie życzę sobie zwracania się do mnie - ty, nie znamy się i nigdy nie byliśmy kolegami.
[quote name='Kalia' timestamp='1333261906' post='616860']
Jako jeden z nielicznych Polaków dostał NOBLA i chociażby dlatego będzie miał wieczne miejsce w panteonie sławy kultury światowej. Za zycia jest just jego nazwiskiem port lotniczy w Gdańsku. Może to da ci cosik do zrozumienia, a nie tylko ideologiczna propaganda.
[/quote]
Właśnie ideologia - ta właściwie pojmowana, a nie taka nakręcana jak obecnie, jest podstawową sprawą, natomiast to, że dostał nagrodę Nobla, było efektem zmian, które pozorni... rozwiń
Avatar
Kalia / 1 kwietnia 2012 o 08:31
[quote name='app' timestamp='1333220671' post='616798']
Popieram, każdy mąż stanu, a takim był ś.p. prezydent Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie. Natomiast jeśli chodzi np. o L. Wałęsę...no, cóż, można się w przyszłości powałęsać bez celu po ulicy Wałęsy, jeśli takowa kiedyś będzie.
[/quote]
Jako jeden z nielicznych Polaków dostał NOBLA i chociażby dlatego będzie miał wieczne miejsce w panteonie sławy kultury światowej. Za zycia jest just jego nazwiskiem port lotniczy w Gdańsku. Może to da ci cosik do zrozumienia, a nie tylko ideologiczna propaganda.
[quote name='app' timestamp='1333220671' post='616798']
Popieram, każdy mąż stanu, a takim był ś.p. prezydent Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie. Natomiast jeśli chodzi np. o L. Wałęsę...no, cóż, można się w przyszłości powałęsać bez celu po ulicy Wałęsy, jeśli takowa kiedyś będzie.
[/quote]
Jako jeden z nielicznych Polaków dostał NOBLA i chociażby dlatego będzie miał wieczne miejsce w panteonie sławy kultury światowej. Za zycia jest just jego nazwiskiem port lotniczy w Gdańsku. Może to da ci ... rozwiń
Avatar
app / 31 marca 2012 o 21:04
[quote name='Marcin' timestamp='1333200535' post='616704']
Brawo Tomaszów. To znaczy, że doceniliście tego wybitnego człowieka, patriotę, polityka, który się ruskim, ani niemcom nie kłaniał, nie był sługusem masonów ani liberałów, którzy doprowadzają ten kraj do upadku, nie był sługusem różnych palikotowców z kręgu loży masońskiej(każdy może sobie "wyguglać" informację na ten temat). Wpisy idiotów, którzy podpisali się jako <nazewnictwo, gs>
są obrzydliwe,świadczą o poziomie intelektualnym tych osób, które naszpikowane są wiedzą z obcych Polsce tabloidów, kłamliwych informacji podawanych z telewizji.Prezydent Lech Kaczyński zasłużył sobie na takie wyróżnienie. Brawo Tomaszowianie.
[/quote]
Popieram, każdy mąż stanu, a takim był ś.p. prezydent Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie. Natomiast jeśli chodzi np. o L. Wałęsę...no, cóż, można się w przyszłości powałęsać bez celu po ulicy Wałęsy, jeśli takowa kiedyś będzie.
[quote name='Marcin' timestamp='1333200535' post='616704']
Brawo Tomaszów. To znaczy, że doceniliście tego wybitnego człowieka, patriotę, polityka, który się ruskim, ani niemcom nie kłaniał, nie był sługusem masonów ani liberałów, którzy doprowadzają ten kraj do upadku, nie był sługusem różnych palikotowców z kręgu loży masońskiej(każdy może sobie "wyguglać" informację na ten temat). Wpisy idiotów, którzy podpisali się jako <nazewnictwo, gs>
są obrzydliwe,świadczą o poziomie intelektualnym... rozwiń
Avatar
Marcin / 31 marca 2012 o 15:28
Brawo Tomaszów. To znaczy, że doceniliście tego wybitnego człowieka, patriotę, polityka, który się ruskim, ani niemcom nie kłaniał, nie był sługusem masonów ani liberałów, którzy doprowadzają ten kraj do upadku, nie był sługusem różnych palikotowców z kręgu loży masońskiej(każdy może sobie "wyguglać" informację na ten temat). Wpisy idiotów, którzy podpisali się jako <nazewnictwo, gs>
są obrzydliwe,świadczą o poziomie intelektualnym tych osób, które naszpikowane są wiedzą z obcych Polsce tabloidów, kłamliwych informacji podawanych z telewizji.Prezydent Lech Kaczyński zasłużył sobie na takie wyróżnienie. Brawo Tomaszowianie.
Brawo Tomaszów. To znaczy, że doceniliście tego wybitnego człowieka, patriotę, polityka, który się ruskim, ani niemcom nie kłaniał, nie był sługusem masonów ani liberałów, którzy doprowadzają ten kraj do upadku, nie był sługusem różnych palikotowców z kręgu loży masońskiej(każdy może sobie "wyguglać" informację na ten temat). Wpisy idiotów, którzy podpisali się jako <nazewnictwo, gs>
są obrzydliwe,świadczą o poziomie intelektualnym tych osób, które naszpikowane są wiedzą z obcych Polsce tabloidów, kłamliwych informacj... rozwiń
Avatar
gs / 31 marca 2012 o 14:02
[quote name='Kalia' timestamp='1333177477' post='616546']
Nie słyszałam o pedofilach w sutannach. Może ich wymienisz, ilu naprawdę takowych jest. Ja słyszałam o 15 z 30 tysiecznej rzeszy duchownych w ciągu ostatnich 20 lat. Czy czasami nie jesteś kolejnym nawiedzonym antyklerykałem?
[/quote]
O szefie Legionub Chrystusa , niejakim Macielu nie słyszałeś! Toż to ulubiony pedofil JP2!
Avatar
gs / 31 marca 2012 o 13:58
Czym sobie Lk zasłużył na ulicę? PRZECIEŻ TO ABSOLUTNY NIEUDACZNIK?
Avatar
Klaudia / 31 marca 2012 o 12:47
Witam, zgubiłam dzisiaj telefon srebrno - czarny Sony Ericson, rozsuwany. Najprawdopodobniej wypadł mi na parkingu Na Placu Wolności, jeśli ktoś go znalazł, to proszę o kontakt - klaudia.borek@poczta.onet.pl; szczególnie zależy mi na karcie, która była w telefonie.
Avatar
Gość / 31 marca 2012 o 11:06
Dlatego Palikot nie chce być pochowany na Wawelu, bo twierdzi, że towarzystwo nie odpowiada. Ale czy mieszkańcy tejże ulicy muszą wyznawać takie same poglądy
Avatar
Fanta / 1 kwietnia 2012 o 15:14
Ale że Prima Aprilis?
Avatar
Katarzyna / 1 kwietnia 2012 o 15:07
Nie wierzę!!!! Jak można być takim idiotą jak nasz burmistrz.... i jakim prawem radni coś takiego mogli przegłosować? Kto ich wybrał na reprezentantów naszego miasta???? Czy nie powinni poznać zdania mieszkańców TL na ten temat??? Średnia wieku naszych babć głosowała by za(moja na szczęście ma jakiś rozum w głowie i nie wspierała by w czymś takim PIS-u)ale osoby w średnim wieku i młodsze na pewno wniosła by sprzeciw przeciwko takim pomysłom.
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2012 o 13:51
[quote name='Kalia' timestamp='1333261906' post='616860']
Jako jeden z nielicznych Polaków dostał NOBLA i chociażby dlatego będzie miał wieczne miejsce w panteonie sławy kultury światowej. Za zycia jest just jego nazwiskiem port lotniczy w Gdańsku. Może to da ci cosik do zrozumienia, a nie tylko ideologiczna propaganda.
[/quote]
Właśnie ideologia - ta właściwie pojmowana, a nie taka nakręcana jak obecnie, jest podstawową sprawą, natomiast to, że dostał nagrodę Nobla, było efektem zmian, które pozornie doprowadziły kraj do uwolnienia od komunistycznej propagandy. To był taki spektakl na pokaz.Niestety, nie rozliczono jak w innych państwach dawnego bloku wschodniego wszystkich komunistów i nie odsunięto ich tak naprawdę od władzy, dalej mają wpływ na to co się dzieje i prowadzi kraj do całkowitego upadku. Na koniec - nie życzę sobie zwracania się do mnie - ty, nie znamy się i nigdy nie byliśmy kolegami.
[quote name='Kalia' timestamp='1333261906' post='616860']
Jako jeden z nielicznych Polaków dostał NOBLA i chociażby dlatego będzie miał wieczne miejsce w panteonie sławy kultury światowej. Za zycia jest just jego nazwiskiem port lotniczy w Gdańsku. Może to da ci cosik do zrozumienia, a nie tylko ideologiczna propaganda.
[/quote]
Właśnie ideologia - ta właściwie pojmowana, a nie taka nakręcana jak obecnie, jest podstawową sprawą, natomiast to, że dostał nagrodę Nobla, było efektem zmian, które pozorni... rozwiń
Avatar
Kalia / 1 kwietnia 2012 o 08:31
[quote name='app' timestamp='1333220671' post='616798']
Popieram, każdy mąż stanu, a takim był ś.p. prezydent Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie. Natomiast jeśli chodzi np. o L. Wałęsę...no, cóż, można się w przyszłości powałęsać bez celu po ulicy Wałęsy, jeśli takowa kiedyś będzie.
[/quote]
Jako jeden z nielicznych Polaków dostał NOBLA i chociażby dlatego będzie miał wieczne miejsce w panteonie sławy kultury światowej. Za zycia jest just jego nazwiskiem port lotniczy w Gdańsku. Może to da ci cosik do zrozumienia, a nie tylko ideologiczna propaganda.
[quote name='app' timestamp='1333220671' post='616798']
Popieram, każdy mąż stanu, a takim był ś.p. prezydent Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie. Natomiast jeśli chodzi np. o L. Wałęsę...no, cóż, można się w przyszłości powałęsać bez celu po ulicy Wałęsy, jeśli takowa kiedyś będzie.
[/quote]
Jako jeden z nielicznych Polaków dostał NOBLA i chociażby dlatego będzie miał wieczne miejsce w panteonie sławy kultury światowej. Za zycia jest just jego nazwiskiem port lotniczy w Gdańsku. Może to da ci ... rozwiń
Avatar
app / 31 marca 2012 o 21:04
[quote name='Marcin' timestamp='1333200535' post='616704']
Brawo Tomaszów. To znaczy, że doceniliście tego wybitnego człowieka, patriotę, polityka, który się ruskim, ani niemcom nie kłaniał, nie był sługusem masonów ani liberałów, którzy doprowadzają ten kraj do upadku, nie był sługusem różnych palikotowców z kręgu loży masońskiej(każdy może sobie "wyguglać" informację na ten temat). Wpisy idiotów, którzy podpisali się jako <nazewnictwo, gs>
są obrzydliwe,świadczą o poziomie intelektualnym tych osób, które naszpikowane są wiedzą z obcych Polsce tabloidów, kłamliwych informacji podawanych z telewizji.Prezydent Lech Kaczyński zasłużył sobie na takie wyróżnienie. Brawo Tomaszowianie.
[/quote]
Popieram, każdy mąż stanu, a takim był ś.p. prezydent Lech Kaczyński zasługuje na upamiętnienie. Natomiast jeśli chodzi np. o L. Wałęsę...no, cóż, można się w przyszłości powałęsać bez celu po ulicy Wałęsy, jeśli takowa kiedyś będzie.
[quote name='Marcin' timestamp='1333200535' post='616704']
Brawo Tomaszów. To znaczy, że doceniliście tego wybitnego człowieka, patriotę, polityka, który się ruskim, ani niemcom nie kłaniał, nie był sługusem masonów ani liberałów, którzy doprowadzają ten kraj do upadku, nie był sługusem różnych palikotowców z kręgu loży masońskiej(każdy może sobie "wyguglać" informację na ten temat). Wpisy idiotów, którzy podpisali się jako <nazewnictwo, gs>
są obrzydliwe,świadczą o poziomie intelektualnym... rozwiń
Avatar
Marcin / 31 marca 2012 o 15:28
Brawo Tomaszów. To znaczy, że doceniliście tego wybitnego człowieka, patriotę, polityka, który się ruskim, ani niemcom nie kłaniał, nie był sługusem masonów ani liberałów, którzy doprowadzają ten kraj do upadku, nie był sługusem różnych palikotowców z kręgu loży masońskiej(każdy może sobie "wyguglać" informację na ten temat). Wpisy idiotów, którzy podpisali się jako <nazewnictwo, gs>
są obrzydliwe,świadczą o poziomie intelektualnym tych osób, które naszpikowane są wiedzą z obcych Polsce tabloidów, kłamliwych informacji podawanych z telewizji.Prezydent Lech Kaczyński zasłużył sobie na takie wyróżnienie. Brawo Tomaszowianie.
Brawo Tomaszów. To znaczy, że doceniliście tego wybitnego człowieka, patriotę, polityka, który się ruskim, ani niemcom nie kłaniał, nie był sługusem masonów ani liberałów, którzy doprowadzają ten kraj do upadku, nie był sługusem różnych palikotowców z kręgu loży masońskiej(każdy może sobie "wyguglać" informację na ten temat). Wpisy idiotów, którzy podpisali się jako <nazewnictwo, gs>
są obrzydliwe,świadczą o poziomie intelektualnym tych osób, które naszpikowane są wiedzą z obcych Polsce tabloidów, kłamliwych informacj... rozwiń
Avatar
gs / 31 marca 2012 o 14:02
[quote name='Kalia' timestamp='1333177477' post='616546']
Nie słyszałam o pedofilach w sutannach. Może ich wymienisz, ilu naprawdę takowych jest. Ja słyszałam o 15 z 30 tysiecznej rzeszy duchownych w ciągu ostatnich 20 lat. Czy czasami nie jesteś kolejnym nawiedzonym antyklerykałem?
[/quote]
O szefie Legionub Chrystusa , niejakim Macielu nie słyszałeś! Toż to ulubiony pedofil JP2!
Avatar
gs / 31 marca 2012 o 13:58
Czym sobie Lk zasłużył na ulicę? PRZECIEŻ TO ABSOLUTNY NIEUDACZNIK?
Avatar
Klaudia / 31 marca 2012 o 12:47
Witam, zgubiłam dzisiaj telefon srebrno - czarny Sony Ericson, rozsuwany. Najprawdopodobniej wypadł mi na parkingu Na Placu Wolności, jeśli ktoś go znalazł, to proszę o kontakt - klaudia.borek@poczta.onet.pl; szczególnie zależy mi na karcie, która była w telefonie.
Avatar
Gość / 31 marca 2012 o 11:06
Dlatego Palikot nie chce być pochowany na Wawelu, bo twierdzi, że towarzystwo nie odpowiada. Ale czy mieszkańcy tejże ulicy muszą wyznawać takie same poglądy
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.