sobota, 27 maja 2017 r.

Zamość

W tomaszowskim szpitalu wypowiedzenia i zwolnienia

Dodano: 14 września 2001, 21:45

Do końca roku tomaszowski szpital zwolni w sumie 140 osób z około tysiąca zatrudnionych. Największą redukcję przeprowadzono na początku roku. Do grudnia z pracą pożegna się jeszcze 16 osób.

(s-ów)

- Konieczność radykalnej zmiany zatrudnienia wymusiły kontrakty z kasą chorych Było to m.in. konsekwencją malejącej liczby porodów, braku zadań dla pielęgniarek środowiskowych, szkolnych i higienistek, zmniejszającej się liczby badań laboratoryjnych - uważa dyrektor Andrzej Kaczor. - Nie bez wpływu była też zmiana organizacji pracy, związana np. z wprowadzeniem centralnej tlenowni, modernizacją kotłowni czy oddaniem do użytku nowoczesnej pralni.
Zwolnienia najboleśniej odczuły pielęgniarki i położne, technicy medyczni, salowe, noszowi oraz pracownicy administracyjni i obsługa gospodarcza. Odchodzący pracownicy - jak zapewniono nas w SPZOZ - otrzymali należne odprawy. Nikt jednak nie dostał wcześniej zapewnionej ustawą podwyżki płac o 203 zł. To budzi rozgoryczenie, najbardziej u tych, którzy rozstali się z pracą. Część osób złożyła w tej sprawie pozwy do sądu.
Sąd Pracy w Zamościu jest zasypany tego rodzaju pozwami. - Są na pewno jakieś sprawy z Tomaszowa - usłyszeliśmy. - Nie jesteśmy jednak w stanie określić ile, bo czekają one dopiero na wyznaczenie terminów rozpraw.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!