wtorek, 20 marca 2018 r.

Zamość

W tym roku powinien ruszyć remont dwóch hrubieszowskich ulic, którymi poprowadzony zostanie ruch w kierunku granicy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lutego 2004, 11:13

Kierowcom podążającym w kierunku przejścia granicznego w Zosinie łatwiej będzie przejechać przez Hrubieszów. Ulice Basaja i część Kolejowej pójdą w tym roku do remontu. Planuje się położenie nowych warstw nośnych i przebudowę skrzyżowań. Dobre i to, chociaż najlepszym rozwiązaniem byłaby obwodnica, ale na jej budowę na razie brakuje pieniędzy.

Do niedawna droga krajowa nr 74 wiodła przez Hrubieszów ulicami: Zamojską, Piłsudskiego i Wyzwolenia. Od zeszłego roku obowiązuje nowe rozporządzenie ministra infrastruktury, które zmienia jej przebieg. Obecnie jej trasa prowadzi ulicami Zamojską, Basaja, Kolejową i Wyzwolenia.
- W tej chwili trwają prace organizacyjno-formalne związane z przejęciem b. dróg powiatowych (ul. Basaja i Kolejowa - red.) na ciąg drogi krajowej nr 74 - mówi Zbigniew Dobrowolski, kierownik Rejonu Dróg Krajowych w Zamościu. - Staramy się wyprowadzić ruch pojazdów z centrum miasta, tym bardziej, że niedługo ma dojść do rozszerzenia rodzaju ruchu granicznego na przejściu drogowym w Zosinie (chodzi o dopuszczenie do ruchu towarowego samochodów ciężarowych do 3,5 t masy całkowitej pojazdu - red.). Potrzebne będzie wzmocnienie ulic Basaja i Kolejowej.
W tej chwili opracowywany jest projekt remontu obydwu ulic. Drogowcy planują położenie nowych warstw nośnych. Przebudowane zostaną trzy skrzyżowania. Projekt przewiduje wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ulic: Kolejowa, Piłsudskiego i Wyzwolenia (obok cmentarza). Skrzyżowania ulic Zamojskiej z Basaja oraz Dworcowej z Kolejową i Basaja zostaną skanalizowane. Poruszanie się po nich ułatwią kierowcom m.in. pasy włączeń do ruchu i wyłączeń.
Przypomnijmy, że w zeszłym roku zakończyła się modernizacja drogi krajowej nr 74 na trasie od rogatek Hrubieszowa do przejścia granicznego w Zosinie. Trwała cztery lata. W tym roku Rejon Dróg Krajowych przystąpi do remontu mostu, zlokalizowanego przy wyjeździe z Hrubieszowa w kierunku Zosina mostu, który będzie miał zwiększoną nośność.

Marzenia o obwodnicy

Projekt lokalizacji obwodnicy Hrubieszowa ujęto w opracowanym w 1999 r. studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Obejmuje ono wykonanie w ciągu drogi krajowej nr 74 w kierunku Zamość - Zosin południowej obwodnicy (częściowo wzdłuż terenów PKP) oraz - z przedłużenia drogi wojewódzkiej nr 844 z Chełma do Zosina po gruntach gminy Hrubieszów - północnej obwodnicy, która omijałaby Osiedle Jagiellońskie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!